2010/639/SZBPRozhodnutí Rady 2010/639/SZBP ze dne 25. října 2010 o omezujících opatřeních vůči některým představitelům Běloruska

Publikováno: Úř. věst. L 280, 26.10.2010, s. 18-28 Druh předpisu: Rozhodnutí
Přijato: 25. října 2010 Autor předpisu: Rada Evropské unie
Platnost od: 25. října 2010 Nabývá účinnosti: 25. října 2010
Platnost předpisu: Ne Pozbývá platnosti: 31. října 2012
Původní znění předpisu

Text předpisu s celou hlavičkou je dostupný pouze pro registrované uživatele.



ROZHODNUTÍ RADY 2010/639/SZBP

ze dne 25. října 2010

o omezujících opatřeních vůči některým představitelům Běloruska

RADA EVROPSKÉ UNIE,

s ohledem na Smlouvu o Evropské unii, a zejména na článek 29 této smlouvy,

vzhledem k těmto důvodům:

(1)

Dne 10. dubna 2006 přijala Rada společný postoj 2006/276/SZBP o omezujících opatřeních vůči některým představitelům Běloruska (1).

(2)

Společným postojem 2009/314/SZBP ze dne 6. dubna 2009, kterým se mění společný postoj 2006/276/SZBP (2), byla platnost těchto omezujících opatření prodloužena do 15. března 2010. Cestovní omezení uvalená na některé vedoucí představitele Běloruska, s výjimkou představitelů zapojených do zmizení osob v letech 1999 a 2000 a s výjimkou předsedkyně ústřední volební komise, byla však pozastavena do 15. prosince 2009.

(3)

Dne 15. prosince 2009 přijala Rada rozhodnutí Rady 2009/969/SZBP (3), kterým se prodlužuje platnost omezujících opatření i jejich pozastavení do 31. října 2010.

(4)

Na základě opětovného přezkumu společného postoje 2006/276/SZBP by platnost omezujících opatření měla být prodloužena do 31. října 2011 a do stejného dne by mělo být prodlouženo i pozastavení platnosti cestovních omezení.

(5)

Prováděcí opatření Unie jsou stanovena v nařízení (ES) č. 765/2006 ze dne 18. května 2006 o omezujících opatřeních vůči prezidentu Lukašenkovi a některým představitelům Běloruska (4),

PŘIJALA TOTO ROZHODNUTÍ:

Článek 1

1.   Členské státy přijmou nezbytná opatření, aby zabránily vstupu na svá území nebo průjezdu přes ně osobám, které jsou odpovědné za:

a)

to, že nezahájily nezávislé vyšetřování a stíhání údajných trestných činů, a osobám, které jsou podle Pourgouridesovy zprávy považovány za hlavní aktéry případu zmizení čtyř velmi známých osob v Bělorusku v letech 1999 a 2000 a následného krytí tohoto činu vzhledem k tomu, že zjevně mařily spravedlnost; tyto osoby jsou uvedeny na seznamu v příloze I;

b)

podvodné volby a referendum konané v Bělorusku dne 17. října 2004 a osoby, které jsou odpovědné za vážné porušování lidských práv při represích proti pokojným demonstrantům po těchto volbách a referendu v Bělorusku; tyto osoby jsou uvedeny na seznamu v příloze II;

c)

porušení mezinárodních volebních standardů při prezidentských volbách konaných v Bělorusku dne 19. března 2006 a za zásah proti občanské společnosti a demokratické opozici; tyto osoby jsou uvedeny na seznamu v příloze III.

2.   Odstavec 1 nezavazuje členské státy k odmítnutí vstupu svých státních příslušníků na své území.

3.   Odstavcem 1 nejsou dotčeny případy, kdy je členský stát vázán povinností podle mezinárodního práva, zejména:

i)

jako hostitelská země mezinárodní mezivládní organizace,

ii)

jako hostitelská země mezinárodní konference svolané OSN nebo konané pod její záštitou;

iii)

podle mnohostranné dohody o výsadách a imunitách;

nebo

iv)

podle smlouvy o smíru z roku 1929 (Lateránský pakt) uzavřené mezi Svatým stolcem (Vatikánským městským státem) a Itálií.

4.   Odstavec 3 se vztahuje rovněž na případy, kdy je členský stát hostitelskou zemí Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).

5.   Rada je řádně uvědomována o všech případech, kdy členský stát udělí výjimku podle odstavců 3 nebo 4.

6.   Členské státy mohou udělit výjimky z opatření uložených podle odstavce 1, pokud je cesta odůvodněná na základě naléhavé humanitární potřeby nebo na základě účasti na mezivládních setkáních, včetně setkání podporovaných Unií nebo těch, kdy je hostitelem členský stát vykonávající předsednictví úřadu OBSE, je-li politický dialog veden tak, že přímo podporuje demokracii, lidská práva a právní stát v Bělorusku.

7.   Členský stát, který si přeje udělit výjimky podle odstavce 6, tuto skutečnost písemně oznámí Radě. Výjimka se pokládá za udělenou, pokud jeden nebo více členů Rady nevznese písemně námitku do dvou pracovních dnů od obdržení oznámení o navrhované výjimce. Pokud jeden nebo více členů Rady vznese námitku, může o udělení navrhované výjimky rozhodnout Rada kvalifikovanou většinou.

8.   Pokud členský stát podle odstavců 3, 4, 6 a 7 povolí osobám uvedeným v příloze vstup na své území nebo průjezd přes ně, je povolení omezeno na účel, pro který bylo uděleno, a na osoby, kterých se týká.

Článek 2

1.   Veškeré finanční prostředky a hospodářské zdroje náležející osobám, které jsou odpovědné za porušení mezinárodních volebních norem během prezidentských voleb v Bělorusku dne 19. března 2006 a za zásah proti občanské společnosti a demokratické opozici, jakož i fyzickým či právnickým osobám nebo subjektům s nimi spojeným, uvedeným v příloze IV, nebo tyto prostředky a zdroje jimi vlastněné, držené či ovládané se zmrazují.

2.   Takovým osobám uvedeným v příloze IV nebo v jejich prospěch nesmějí být přímo ani nepřímo zpřístupněny žádné finanční prostředky ani hospodářské zdroje.

Článek 3

1.   Příslušné orgány členských států mohou povolit uvolnění určitých zmrazených finančních prostředků nebo hospodářských zdrojů nebo zpřístupnění některých zmrazených finančních prostředků nebo hospodářských zdrojů za podmínek, které považují za vhodné, pokud rozhodnou, že dotyčné finanční prostředky nebo hospodářské zdroje jsou

a)

nezbytné pro uspokojení základních potřeb osob uvedených v příloze IV a na nich závislých rodinných příslušníků, včetně úhrad za potraviny, plateb nájemného nebo splácení hypoték, plateb za léky a lékařskou péči, plateb daní, pojistného a poplatků za veřejné služby,

b)

určené výlučně k úhradě přiměřených poplatků za odborné výkony a k náhradě výdajů vzniklých v souvislosti s poskytováním právních služeb,

c)

určené výlučně k hrazení poplatků nebo nákladů na běžné vedení nebo správu zmrazených finančních prostředků nebo hospodářských zdrojů,

d)

nezbytné pro úhradu mimořádných výdajů, pokud příslušný orgán oznámí alespoň dva týdny před udělením povolení všem ostatním příslušným orgánům a Komisi důvody, proč se domnívá, že by mělo být zvláštní povolení uděleno.

Členské státy uvědomí ostatní členské státy a Komisi o každém povolení, které bylo uděleno podle tohoto článku.

2.   Ustanovení čl. 2 odst. 2 se nevztahuje na připisování na zmrazené účty:

a)

úroků nebo jiných výnosů na těchto účtech; nebo

b)

plateb splatných podle smluv, dohod nebo závazků uzavřených nebo vzniklých přede dnem, od nějž se na tyto účty vztahoval společný postoj 2006/276/SZBP,

pokud se na veškeré takové úroky, jiné výnosy a platby nadále vztahuje čl. 2 odst. 1 tohoto rozhodnutí.

Článek 4

1.   Na základě politického vývoje v Bělorusku Rada na návrh členského státu nebo vysokého představitele Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku přijme změny seznamů uvedených v přílohách I, II, III a IV.

2.   Rada sdělí dotčené osobě své rozhodnutí včetně důvodů zařazení na seznam, a to buď přímo, je-li známa adresa, nebo zveřejněním oznámení, a tím jí umožní se k této záležitosti vyjádřit.

3.   Jsou-li předloženy připomínky nebo nové podstatné důkazy, Rada své rozhodnutí přezkoumá a dotčenou osobu o této skutečnosti informuje.

Článek 5

Pro dosažení co největšího účinku uvedených opatření vybízí Unie třetí státy, aby přijaly omezující opatření podobná těm, která jsou obsažena v tomto rozhodnutí.

Článek 6

Společný postoj 2006/276/SZBP se zrušuje.

Článek 7

1.   Toto rozhodnutí vstupuje v platnost dnem přijetí.

2.   Toto rozhodnutí se použije do 31. října 2011. Je průběžně přezkoumáváno. Pokud bude mít Rada za to, že jeho cílů nebylo dosaženo, bude odpovídajícím způsobem prodloužena jeho platnost nebo bude změněno.

3.   Použitelnost opatření podle čl. 1 odst. 1 písm. b) ve vztahu k Juriji Nikolajeviči PODOBEDOVI a použitelnost opatření podle čl. 1 odst. 1 písm. c) se pozastavuje do 31. října 2011.

V Lucemburku dne 25. října 2010.

Za Radu

předsedkyně

C. ASHTON


(1)  Úř. věst. L 101, 11.4.2006, s. 5.

(2)  Úř. věst. L 93, 7.4.2009, s. 21.

(3)  Úř. věst. L 332, 17.12.2009, s. 76.

(4)  Úř. věst. L 134, 20.5.2006, s. 1.


PŘÍLOHA I

Seznam osob podle čl. 1 odst. 1 písm. a)

1.

SIVAKOV, JURIJ Leonidovič, bývalý ministr cestovního ruchu a sportu Běloruska, narozen dne 5. srpna 1946 v Sachalinské oblasti v bývalé Ruské sovětské federativní socialistické republice.

2.

ŠEJMAN, VIKTOR Vladimirovič, státní tajemník bezpečnostní rady Běloruska, narozen dne 26. května 1958 v Grodenské oblasti.

3.

PAVLJUČENKO, DMITRIJ Valerijevič, vedoucí skupiny zvláštní reakce při ministerstvu vnitra (SOBR), narozen v roce 1966 ve Vitebsku.

4.

NAUMOV, VLADIMIR Vladimirovič, ministr vnitra, narozen v roce 1956.


PŘÍLOHA II

Seznam osob podle čl. 1 odst. 1 písm. b)

1.

Lidija Michajlovna JERMOŠINOVÁ, předsedkyně Ústřední volební komise Běloruska, narozená dne 29. ledna 1953 ve Slutsku, Minská oblast

2.

Jurij Nikolajevič PODOBED, podplukovník milice, Jednotka pro zvláštní účely (OMON), ministerstvo vnitra, narozen dne 5. března 1962 ve Slutsku, Minská oblast.


PŘÍLOHA III

Seznam osob podle čl. 1 odst. 1 písm. c)

Jméno (přepis do češtiny)

Jméno (v běloruštině)

Jméno (přepis do ruštiny)

Datum narození

Místo narození

Adresa

Číslo pasu

Funkce

Lukašenko, Aleksandr Grigorjevič

(Lukašenka, Aljaksandr Ryhoravič)

Лукашенка Аляксандр Рыгоравiч

ЛУКАШЕНКО Александр Григорьевич

30.8.1954

Kopys, Vitebská oblast

 

 

prezident

Něvyglas, Genadij Nikolajevič

(Něvyhlas, Henadz Mikalajevič)

Невыглас Генадзь Мiкалаевiч

НЕВЫГЛАС Геннадий Николаевич

11.2.1954

Parahonsk, Pinská oblast

 

 

vedoucí úřadu prezidenta

Petkevičová, Natalja Vladimirovna

(Pjatkevičová, Natalja Uladzimirauna)

Пяткевiч Наталля Уладзiмiраўна

ПЕТКЕВИЧ Наталья Владимировна

24.10.1972

Minsk

 

 

zástupkyně vedoucího úřadu prezidenta

Rubinov, Anatolij Nikolajevič

(Rubinav, Anatol Mikalajevič)

Рубiнаў Анатоль Мiкалаевiч

РУБИНОВ Анатолий Николаевич

15.4.1939

Mogilev

 

 

zástupce vedoucího úřadu prezidenta pro veřejné sdělovací prostředky a ideologii

Proleskovskij, Oleg Vitoldovič

(Praljaskouski, Aleh Vitoldavič)

Праляскоўскi Алег Вiтольдавiч

ПРОЛЕСКОВСКИЙ Олег Витольдович

1.10.1963

Zagorsk (Rusko, nyní Sergejev Posad)

 

 

poradce a vedoucí hlavního odboru ideologie úřadu prezidenta

Radkov, Aleksandr Michajlovič

(Radzkov, Aljaksandr Michajlavič)

Радзькоў Аляксандр Мiхайлавiч

РАДЬКОВ Александр Михайлович

1.7.1951

Votňa, Bychovský okres, Mogilevská oblast

 

 

ministr školství

Rusakevič, Vladimir Vasiljevič

(Rusakevič, Uladzimir Vasiljevič)

Русакевiч Уладзiмiр Васiльевiч

РУСАКЕВИЧ Владимир Васильевич

13.9.1947

Vygonošči, Brestská oblast

 

 

ministr informací

Golovanov, Viktor Grigorjevič

(Halavanav, Viktar Ryhoravič)

Галаванаў Вiктар Рыгоравiч

ГОЛОВАНОВ Виктор Григорьевич

1952

Borisov

 

 

ministr spravedlnosti

Zimovskij, Aleksandr Leonidovič

(Zimouski, Aljaksands Leanidavič)

Зiмоўскi Аляксандр Леанiдавiч

ЗИМОВСКИЙ Александр Леонидович

10.1.1961

Německo

 

 

člen horní komory parlamentu, ředitel státní televizní a rozhlasové společnosti

Konoplev, Vladimir Nikolajevič

(Kanapljov, Uladzimir Mikalajevič)

Канаплёў Уладзiмiр Мiкалаевiч

КОНОПЛЕВ Владимир Николаевич

3.1.1954

obec Akulincy, Mogilevská oblast

 

 

předseda dolní komory parlamentu

Čerginec, Nikolaj Ivanovič

(Čarhyněc, Mikalaj Ivanavič)

Чаргiнец Мiкалай Iванавiч

ЧЕРГИНЕЦ Николай Иванович

17.10.1937

Minsk

 

 

předseda zahraničního výboru horní komory parlamentu

Kostjan, Sergej Ivanovič

(Kascjan, Sjarhej Ivanavič)

Касцян Сяргей Iванавiч

КОСТЯН Сергей Иванович

15.1.1941

Usochy, Kličevský okres,

Mogilevská oblast

 

 

předseda zahraničního výboru dolní komory parlamentu

Orda, Michajil Sergejevič

(Orda, Michail Sjarhejevič)

Орда Мiхаiл Сяргеевiч

ОРДА Михаил Сергеевич

28.9.1966

Djatlovo,

Grodenská oblast

 

 

člen horní komory parlamentu, předseda Běloruského republikového svazu mládeže (BRSM)

Lozovik, Nikolaj Ivanovič

(Lazavik, Mikalaj Ivanavič)

Лазавiк Мiкалай Iванавiч

ЛОЗОВИК Николай Иванович

18.1.1951

Neviňany, Vilejský okres,

Minská oblast

 

 

člen volební komise

Miklaševič, Pjotr Petrovič

(Miklaševič, Pjotr Pjatrovič)

Мiклашэвiч Пётр Пятровiч

МИКЛАШЕВИЧ Петр Петрович

1954

Kosuta,

Minská oblast

 

 

generální prokurátor

Sliževskij, Oleg Leonidovič

(Sližeuski, Aleh Leanidavič)

Слiжэўскi Алег Леанiдавiч

СЛИЖЕВСКИЙ Олег Леонидович

 

 

 

 

vedoucí oddělení ministerstva spravedlnosti pro zájmové organizace, politické strany a nevládní organizace

Chariton, Aleksandr

(Charyton, Aljaksandr)

Харытон Аляксандр

ХАРИТОН Александр

 

 

 

 

poradce při oddělení ministerstva spravedlnosti pro zájmové organizace, politické strany a nevládní organizace

Smirnov, Jevgenij Aleksandrovič

(Smirnov, Jauhen Aljaksandravič)

Смiрноў Яўген Аляксандравiч

CМИРНОВ Евгений Александрович

15.3.1949

Rjazaňská oblast, Rusko

 

 

první náměstek předsedy hospodářského soudu

Reutskaja, Naděžda Zalovna

(Ravuckaja, Nadzeja Zalauna)

Равуцкая Надзея Залаўна

РЕУТСКАЯ Надежда Заловна

 

 

 

 

soudkyně obvodu Moskva v Minsku

Trubnikov, Nikolaj Aleksejevič

(Trubnikav, Mikalaj Aljaksejevič)

Трубнiкаў Мiкалай Аляксеевiч

ТРУБНИКОВ Николай Алексеевич

 

 

 

 

soudce obvodu Partyzánskij v Minsku

Kuprijanov, Nikolaj Michajlovič

(Kupryjanav, Mikalaj Michajlavič)

Купрыянаў Мiкалай Мiхайлавiч

КУПРИЯНОВ Николай Михайлович

 

 

 

 

prokurátor Minsku

Suchorenko, Stěpan Nikolajevič

(Sucharenka, Scjapan Mikalajevič)

Сухарэнка Сцяпан Мiкалаевiч

СУХОРЕНКО Степан Николаевич

27.1.1957

Zdudiči, Světlohorský okres,

Gomelská oblast

 

 

ředitel tajné policie (KGB)

Dementěj, Vasilij Ivanovič

(Dzemjancej, Vasil Ivanavič)

Дземянцей Васiль Iванавiч

ДЕМЕНТЕЙ Василий Иванович

 

 

 

 

první náměstek tajné policie (KGB)

Kozik, Leonid Petrovič

(Kozik, Leanid Pjatrovič)

Козiк Леанiд Пятровiч

КОЗИК Леонид Петрович

13.7.1948

Borisov

 

 

předseda svazu odborových organizací

Koleda, Aleksandr Michajlovič

(Kaljada, Aljaksandr Michajlavič)

Каляда Аляксандр Мiхайлавiч

КОЛЕДА Александр Михайлович

 

 

 

 

předseda ústřední volební komise Brestské oblasti

Michasev, Vladimir Iljič

(Michasjov, Uladzimir Iljič)

Мiхасёў Уладзiмiр Iльiч

МИХАСЕВ Владимир Ильич

 

 

 

 

předseda ústřední volební komise Gomelské oblasti

Lučina, Leonid Aleksandrovič (Lučina, Leanid Aljaksandravič)

Лучына Леанiд Аляксандравiч

ЛУЧИНА Леонид Александрович

18.11.1947

Minská oblast

 

 

předseda ústřední volební komise Grodenské oblasti

Karpenko, Igor Vasiljevič

(Karpenka, Igar Vasiljevič)

Карпенка Iгар Васiльевiч

КАРПЕНКО Игорь Васильевич

28.4.1964

Novokuzněck,

Kemerovská oblast, Rusko

 

 

předseda ústřední volební komise města Minsku

Kurlovič, Vladimir Anatoljevič

(Kurlovič, Uladzimir Anatoljevič)

Курловiч Уладзiмiр Анатольевiч

КУРЛОВИЧ Владимир Анатольевич

 

 

 

 

předseda ústřední volební komise Minské oblasti

Metelica, Nikolaj Timofejevič

(Mjacelica, Mikalaj Cimafejevič)

Мяцелiца Мiкалай Цiмафеевiч

МЕТЕЛИЦА Николай Тимофеевич

 

 

 

 

předseda ústřední volební komise Mogilevské oblasti

Piščulenok, Michajl Vasiljevič

(Piščuljonak, Michail Vasiljevič)

Пiшчулёнак Мiхаiл Васiльевiч

ПИЩУЛЕНОК Михаил Васильевич

 

 

 

 

předseda ústřední volební komise Vitebské oblasti

Rybakov Alexej

Рыбакоў Аляксей

РЫБАКОВАлексей

 

 

Ul. Jesenina 31-1-104, Minsk

 

soudce soudu obvodu Moskva v Minsku

Bortnik, Sergej Aleksandrovič

Бортнiк Сяргей Аляксандравiч

БОРТНИК Сергей Александрович

28.5.1953

Minsk

ul. Jesenina 31-1-104, Minsk

MP0469554

státní zástupce

Jasinovič, Leonid Stanislavovič

Ясiновiч Леанiд Станiслававiч

ЯСИНОВИЧ Леонид Станиславович

26.11.1961

Bučany, Vitebská oblast

ul. Surganovo 80-263, Minsk

MP0515811

soudce soudu obvodu Centralnyj v Minsku

Migun, Andrej Arkadevič

Мiгун Андрэй Аркадзевiч

МИГУН Андрей Аркадевич

5.2.1978

Minsk

ul. Goreckovo Maksima 53-16, Minsk

MP1313262

státní zástupce


PŘÍLOHA IV

Seznam osob podle článku 2

Jméno (přepis do češtiny)

Jméno (v běloruštině)

Jméno (přepis do ruštiny)

Datum narození

Místo narození

Adresa

Číslo pasu

Funkce

Lukašenko, Aleksandr Grigorjevič

(Lukašenka, Aljaksandr Ryhoravič)

Лукашенка Аляксандр Рыгоравiч

ЛУКАШЕНКО Александр Григорьевич

30.8.1954

Kopys, Vitebská oblast

 

 

Prezident

Něvyglas, Genadij Nikolajevič

(Něvyhlas, Henadz Mikalajevič)

Невыглас Генадзь Мiкалаевiч

НЕВЫГЛАС Геннадий Николаевич

11.2.1954

Parahonsk, Pinská oblast

 

 

vedoucí úřadu prezidenta

Petkevičová, Natalja Vladimirovna

(Pjatkevičová, Natalja Uladzimirauna)

Пяткевiч Наталля Уладзiмiраўна

ПЕТКЕВИЧ Наталья Владимировна

24.10.1972

Minsk

 

 

zástupkyně vedoucího úřadu prezidenta

Rubinov, Anatolij Nikolajevič

(Rubinav Anatol Mikalajevič)

Рубiнаў Анатоль Мiкалаевiч

РУБИНОВ Анатолий Николаевич

15.4.1939

Mogilev

 

 

zástupce vedoucího úřadu prezidenta pro veřejné sdělovací prostředky a ideologii

Proleskovskij, Oleg Vitoldovič

(Praljaskouski, Aleh Vitoldavič)

Праляскоўскi Алег Вiтольдавiч

ПРОЛЕСКОВСКИЙ Олег Витольдович

1.10.1963

Zagorsk (Rusko, nyní Sergejev Posad)

 

 

poradce a vedoucí hlavního odboru ideologie úřadu prezidenta

Radkov, Aleksandr Michajlovič

(Radzkov, Aljaksandr Michajlavič)

Радзькоў Аляксандр Мiхайлавiч

РАДЬКОВ Александр Михайлович

1.7.1951

Votňa, Bychovský okres, Mogilevská oblast

 

 

ministr školství

Rusakevič, Vladimir Vasiljevič

(Rusakevič, Uladzimir Vasiljevič)

Русакевiч Уладзiмiр Васiльевiч

РУСАКЕВИЧ Владимир Васильевич

13.9.1947

Vygonošči, Brestská oblast

 

 

ministr pro informace

Golovanov, Viktor Grigorjevič

(Halavanav, Viktar Ryhoravič)

Галаванаў Вiктар Рыгоравiч

ГОЛОВАНОВ Виктор Григорьевич

1952

Borisov

 

 

ministr spravedlnosti

Zimovskij, Aleksandr Leonidovič

(Zimouski, Aljaksands Leanidavič)

Зiмоўскi Аляксандр Леанiдавiч

ЗИМОВСКИЙ Александр Леонидович

10.1.1961

Německo

 

 

člen horní komory parlamentu, ředitel státní televizní a rozhlasové společnosti

Konoplev, Vladimir Nikolajevič

(Kanapljov, Uladzimir Mikalajevič)

Канаплёў Уладзiмiр Мiкалаевiч

КОНОПЛЕВ Владимир Николаевич

3.1.1954

obec Akulincy, Mogilevská oblast

 

 

předseda dolní komory parlamentu

Čerginec, Nikolaj Ivanovič

(Čarhyněc, Mikalaj Ivanavič)

Чаргiнец Мiкалай Iванавiч

ЧЕРГИНЕЦ Николай Иванович

17.10.1937

Minsk

 

 

předseda zahraničního výboru horní komory parlamentu

Kostjan, Sergej Ivanovič

(Kascjan, Sjarhej Ivanavič)

Касцян Сяргей Iванавiч

КОСТЯН Сергей Иванович

15.1.1941

Usochy, Kličevský okres,

Mogilevská oblast

 

 

předseda zahraničního výboru dolní komory parlamentu

Orda, Michajil Sergejevič

(Orda, Michail Sjarhejevič)

Орда Мiхаiл Сяргеевiч

ОРДА Михаил Сергеевич

28.9.1966

Djatlovo,

Grodenská oblast

 

 

člen horní komory parlamentu, předseda Běloruského republikového svazu mládeže (BRSM)

Lozovik, Nikolaj Ivanovič

(Lazavik, Mikalaj Ivanavič)

Лазавiк Мiкалай Iванавiч

ЛОЗОВИК Николай Иванович

18.1.1951

Neviňany,

Vilejský okres, Minská oblast

 

 

člen volební komise

Miklaševič, Pjotr Petrovič

(Miklaševič, Pjotr Pjatrovič)

Мiклашэвiч Пётр Пятровiч

МИКЛАШЕВИЧ Петр Петрович

1954

Kosuta,

Minská oblast

 

 

generální prokurátor

Sliževskij, Oleg Leonidovič

(Sližeuski, Aleh Leanidavič)

Слiжэўскi Алег Леанiдавiч

СЛИЖЕВСКИЙ Олег Леонидович

 

 

 

 

vedoucí oddělení ministerstva spravedlnosti pro zájmové organizace, politické strany a nevládní organizace

Chariton, Aleksandr

(Charyton, Aljaksandr)

Харытон Аляксандр

ХАРИТОН Александр

 

 

 

 

poradce při oddělení ministerstva spravedlnosti pro zájmové organizace, politické strany a nevládní organizace

Smirnov, Jevgenij Aleksandrovič

(Smirnov, Jauhen Aljaksandravič)

Смiрноў Яўген Аляксандравiч

CМИРНОВ Евгений Александрович

15.3.1949

Rjazaňská oblast, Rusko

 

 

první náměstek předsedy hospodářského soudu

Reutskaja, Naděžda Zalovna

(Ravuckaja, Nadzeja Zalauna)

Равуцкая Надзея Залаўна

РЕУТСКАЯ Надежда Заловна

 

 

 

 

soudkyně obvodu Moskva v Minsku

Trubnikov, Nikolaj Aleksejevič

(Trubnikav, Mikalaj Aljaksejevič)

Трубнiкаў Мiкалай Аляксеевiч

ТРУБНИКОВ Николай Алексеевич

 

 

 

 

soudce obvodu Partyzánskij v Minsku

Kuprijanov, Nikolaj Michajlovič

(Kupryjanav, Mikalaj Michajlavič)

Купрыянаў Мiкалай Мiхайлавiч

КУПРИЯНОВ Николай Михайлович

 

 

 

 

zástupce generálního prokurátora

Suchorenko, Stěpan Nikolajevič

(Sucharenka, Scjapan Mikalajevič)

Сухарэнка Сцяпан Мiкалаевiч

СУХОРЕНКО Степан Николаевич

27.1.1957

Zdudiči,

Světlohorský okres, Gomelská oblast

 

 

ředitel tajné policie (KGB)

Dementěj, Vasilij Ivanovič

(Dzemjancej, Vasil Ivanavič)

Дземянцей Васiль Iванавiч

ДЕМЕНТЕЙ Василий Иванович

 

 

 

 

první náměstek tajné policie (KGB)

Kozik, Leonid Petrovič

(Kozik, Leanid Pjatrovič)

Козiк Леанiд Пятровiч

КОЗИК Леонид Петрович

13.7.1948

Borisov

 

 

předseda svazu odborových organizací

Koleda, Aleksandr Michajlovič

(Kaljada, Aljaksandr Michajlavič)

Каляда Аляксандр Мiхайлавiч

КОЛЕДА Александр Михайлович

 

 

 

 

předseda ústřední volební komise Brestské oblasti

Michasev, Vladimir Iljič

(Michasjov, Uladzimir Iljič)

Мiхасёў Уладзiмiр Iльiч

МИХАСЕВ Владимир Ильич

 

 

 

 

předseda ústřední volební komise Gomelské oblasti

Lučina, Leonid Aleksandrovič

Лучына Леанiд Аляксандравiч

ЛУЧИНА Леонид Александрович

18.11.1947

Minská oblast

 

 

předseda ústřední volební komise Grodenské oblasti

Karpenko, Igor Vasiljevič

(Karpenka, Igar Vasiljevič)

Карпенка Iгар Васiльевiч

КАРПЕНКО Игорь Васильевич

28.4.1964

Novokuznětsk,

Kemerovská oblast, Rusko

 

 

předseda ústřední volební komise města Minsku

Kurlovič, Vladimir Anatoljevič

(Kurlovič, Uladzimir Anatoljevič)

Курловiч Уладзiмiр Анатольевiч

КУРЛОВИЧ Владимир Анатольевич

 

 

 

 

předseda ústřední volební komise Minské oblasti

Metelica, Nikolaj Timofejevič

(Mjacelica, Mikalaj Cimafejevič)

Мяцелiца Мiкалай Цiмафеевiч

МЕТЕЛИЦА Николай Тимофеевич

 

 

 

 

předseda ústřední volební komise Mogilevské oblasti

Piščulenok, Michajl Vasiljevič

(Piščuljonak, Michail Vasiljevič)

Пiшчулёнак Мiхаiл Васiльевiч

ПИЩУЛЕНОК Михаил Васильевич

 

 

 

 

předseda ústřední volební komise Vitebské oblasti

Šejman,

Viktor Vladimirovič

 

 

26.5.1958

Grodenská oblast

 

 

státní tajemník bezpečnostní rady

Pavljučenko,

Dmitrij Valerijevič

 

 

1966

Vitebsk

 

 

vedoucí skupiny zvláštní reakce při ministerstvu vnitra (SOBR)

Naumov,

Vladimir Vladimirovič

 

 

7.2.1956

 

 

 

ministr vnitra

Jermošinová, Lidija Michajlovna

 

 

29.1.1953

Slutsk, Minská oblast

 

 

předsedkyně Ústřední volební komise

Podobed, Jurij Nikolajevič

 

 

5.3.1962

Slutsk, Minská oblast

 

 

podplukovník milice, Jednotka pro zvláštní účely (OMON), ministerstvo vnitra

Rybakov Alexej

РЫБАКОЎ Аляксей

РЫБАКОВ Алексей

 

 

ul. Jesenina 31-1-104, Minsk

 

soudce soudu obvodu Moskva v Minsku

Bortnik Sergej Aleksandrovič

БОРТНIК Сяргей Аляксандравiч

БОРТНИК Сергей Александрович

28.5.1953

Minsk

ul. Surganovo 80-263, Minsk

MP0469554

státní zástupce

Jasinovič Leonid Stanislavovič

ЯСIНОВIЧ Леанiд Станiслававiч

ЯСИНОВИЧ Леонид Станиславович

26.11.1961

Bučany, Vitebská oblast

ul. Gorovca 4-104, Minsk

MP0515811

soudce soudu obvodu Centralnyj v Minsku

Migun Andrej Arkadevič

МIГУН Андрэй Аркадэевiч

МИГУН Андрей Аркадевич

5.2.1978

Minsk

ul. Goreckovo Maksima 53-16, Minsk

MP1313262

státní zástupce


© Evropská unie, https://eur-lex.europa.eu/ , 1998-2022
Zavřít
MENU