55/2025 Sb.Nařízení vlády o Chráněné krajinné oblasti Soutok
Částka: | 055 | Druh předpisu: | Nařízení |
Rozeslána dne: | 5. března 2025 | Autor předpisu: | Vláda |
Přijato: | 15. ledna 2025 | Nabývá účinnosti: | 1. července 2025 |
Platnost předpisu: | Ano | Pozbývá platnosti: | |
Text předpisu s celou hlavičkou je dostupný pouze pro registrované uživatele.
NAŘÍZENÍ VLÁDY
ze dne 15. ledna 2025
o Chráněné krajinné oblasti Soutok
Vláda nařizuje podle § 25 odst. 3 a § 27 odst. 1 zákona č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění zákona č. 218/2004 Sb.:
K zajištění ochrany přírody a krajiny se vyhlašuje Chráněná krajinná oblast Soutok.
(1) Posláním chráněné krajinné oblasti je
a) zachování a zlepšování přírodních, kulturních a historických hodnot a přírodních funkcí krajiny za současného rozvíjení ekologicky optimálního způsobu využívání krajiny a jejích přírodních zdrojů a
b) zachování rozmanitosti složek a jevů neživé přírody a ekosystémové a druhové pestrosti, zejména zachování a zlepšení stavu nivních tvarů reliéfu vznikajícího činností vodních toků, vodního režimu podzemních a povrchových vod zajišťujícího existenci nivních a jiných vodních a na vodu vázaných společenstev, včetně vzácných druhů rostlin, hub a živočichů, povrchových rozlivů v nivách vodních toků za povodní mimo zastavěná území a zastavitelné plochy sídel a zachování a obnova příznivého stavu předmětů ochrany Evropsky významné lokality Niva Dyje, Evropsky významné lokality Soutok-Podluží, Ptačí oblasti Soutok-Tvrdonicko a Ptačí oblasti Lednické rybníky.
(2) Předmětem ochrany chráněné krajinné oblasti jsou
a) člověkem utvářená krajina harmonicky propojující kulturní památky z různých historických období s přírodními lokalitami a cíleně vnesenou vegetací,
§ 1 - | Chráněná krajinná oblast Soutok |
§ 2 - | Poslání a předměty ochrany chráněné krajinné oblasti |
§ 3 - | Vymezení chráněné krajinné oblasti |
§ 4 - | Členění chráněné krajinné oblasti |
§ 5 - | Bližší ochranné podmínky |
§ 6 - | Účinnost |
Příloha - | Vymezení Chráněné krajinné oblasti Soutok v mapě parcel |