2011/69/SZBPRozhodnutí Rady 2011/69/SZBP ze dne 31. ledna 2011 , kterým se mění rozhodnutí Rady 2010/639/SZBP o omezujících opatřeních vůči některým představitelům Běloruska
Publikováno: | Úř. věst. L 28, 2.2.2011, s. 40-56 | Druh předpisu: | Rozhodnutí |
Přijato: | 31. ledna 2011 | Autor předpisu: | Rada Evropské unie |
Platnost od: | 31. ledna 2011 | Nabývá účinnosti: | 31. ledna 2011 |
Platnost předpisu: | Ano | Pozbývá platnosti: | |
Text předpisu s celou hlavičkou je dostupný pouze pro registrované uživatele.
ROZHODNUTÍ RADY 2011/69/SZBP
ze dne 31. ledna 2011,
kterým se mění rozhodnutí Rady 2010/639/SZBP o omezujících opatřeních vůči některým představitelům Běloruska
RADA EVROPSKÉ UNIE,
s ohledem na Smlouvu o Evropské unii, a zejména na článek 29 této smlouvy,
vzhledem k těmto důvodům:
(1) |
Dne 25. října 2010 přijala Rada rozhodnutí 2010/639/SZBP o omezujících opatřeních vůči některým představitelům Běloruska (1). |
(2) |
Vzhledem k podvodným prezidentským volbám konaným dne 19. prosince 2010 a násilnému zásahu proti politické opozici, občanské společnosti a zástupcům nezávislých sdělovacích prostředků v Bělorusku je třeba ukončit pozastavení platnosti cestovních omezení, pokud jde o osoby uvedené v čl. 1 odst. 1 písm. b) a c) rozhodnutí 2010/639/SZBP. |
(3) |
Na osoby odpovědné za podvodný volební proces a za zásah proti opozici by se navíc měla vztahovat omezující opatření. |
(4) |
Je rovněž třeba aktualizovat informace týkající se některých osob uvedených na seznamech v přílohách I, II, III a IV rozhodnutí 2010/639/SZBP. |
(5) |
Rada bude provádět pravidelný přezkum situace v Bělorusku a hodnotit případný pokrok dosažený běloruskými orgány při respektování demokratických hodnot, lidských práv a základních svobod, včetně svobody projevu a sdělovacích prostředků a svobody shromažďování a sdružování k politickým účelům, a právního státu. |
(6) |
Rozhodnutí 2010/639/SZBP by mělo být odpovídajícím způsobem změněno, |
PŘIJALA TOTO ROZHODNUTÍ:
Článek 1
Rozhodnutí 2010/639/SZBP se mění takto:
1) |
v čl. 1 odst. 1 se doplňuje nové písmeno, které zní:
|
2) |
článek 2 se nahrazuje tímto: „Článek 2 1. Veškeré finanční prostředky a hospodářské zdroje náležející osobám, které jsou odpovědné za:
se zmrazují. 2. Osobám uvedeným v přílohách IIIA a IV nebo v jejich prospěch nesmějí být přímo ani nepřímo zpřístupněny žádné finanční prostředky ani hospodářské zdroje.“; |
3) |
v čl. 3 odst. 1 se písmeno a) nahrazuje tímto:
|
4) |
v článku 3 se odstavec 2 nahrazuje tímto: „2. Ustanovení čl. 2 odst. 2 se nevztahuje na připisování na zmrazené účty:
pokud se na veškeré takové úroky, jiné výnosy a platby nadále vztahuje čl. 2 odst. 1 písm. a) a b) tohoto rozhodnutí.“; |
5) |
v článku 4 se odstavec 1 nahrazuje tímto: „1. Na základě politického vývoje v Bělorusku Rada na návrh členského státu nebo vysokého představitele Unie pro zahraniční věci a bezpečnostní politiku přijme změny seznamů uvedených v přílohách I, II, III, IIIA, IV a V.“; |
6) |
v článku 7 se zrušuje odstavec 3; |
7) |
přílohy I, II, III a IV rozhodnutí 2010/639/SZBP se nahrazují zněním uvedeným v přílohách I, II, III a IV tohoto rozhodnutí; |
8) |
k rozhodnutí 2010/639/SZBP se připojuje nová příloha IIIA ve znění uvedeném v příloze V tohoto rozhodnutí. |
Článek 2
Toto rozhodnutí vstupuje v platnost dnem přijetí.
V Bruselu dne 31. ledna 2011.
Za Radu
předsedkyně
C. ASHTON
(1) Úř. věst. L 280, 26.10.2010, s. 18.
PŘÍLOHA I
„PŘÍLOHA I
Seznam osob podle čl. 1 odst. 1 písm. a)
|
Jméno |
Jméno v ruštině |
Místo a datum narození |
Funkce |
1. |
Šejman, Viktor Vladimirovič |
ШЕЙМАН Виктор Владимирович |
26. května 1958, Grodenská oblast |
bývalý člen bezpečnostní rady, v současnosti zvláštní asistent/poradce prezidenta |
2. |
Naumov, Vladimir Vladimirovič |
НАУМОВ Владимир Владимирович |
7. února 1956, Smolensk |
bývalý ministr vnitra, v současnosti předseda národního hokejového svazu |
3. |
Sivakov, Jurij Leonidovič |
Сиваков, Юрий Леонидович |
5. srpna 1946, Sachalinská oblast |
bývalý ministr cestovního ruchu |
4. |
Pavličenko, Dmitrij Valerijevič (Pavljučenko, Dmitrij) |
Павличенко, Дмитрий Валериевич |
1966, Vitebsk |
vedoucí skupiny zvláštní reakce při ministerstvu vnitra (SOBR)“ |
PŘÍLOHA II
„PŘÍLOHA II
Seznam osob podle čl. 1 odst. 1 písm. b)
|
Jméno |
Jméno v ruštině |
Místo a datum narození |
Funkce |
1. |
Jermošinová, Lidija Michajlovna |
ЕРМОШИНА Лидия Михайловна |
29. ledna 1953, Slutsk (Minská oblast) |
předsedkyně Ústřední volební komise Běloruska |
2. |
Podobed, Jurij Nikolajevič |
Подобед, Юрий Николаевич |
5. března 1962, Slutsk (Minská oblast) |
jednotka pro zvláštní účely, ministerstvo vnitra“ |
PŘÍLOHA III
„PŘÍLOHA III
Seznam osob podle čl. 1 odst. 1 písm. c)
|
Jméno (přepis do češtiny) |
Jméno (v běloruštině) |
Jméno (přepis do ruštiny) |
Datum narození |
Místo narození |
Adresa |
Číslo pasu |
Funkce |
1. |
Lukašenko, Aleksandr Grigorjevič (Lukašenka, Aljaksandr Ryhoravič) |
Лукашенка Аляксандр Рыгоравiч |
ЛУКАШЕНКО Александр Григорьевич |
30.8.1954 |
Kopys, Vitebská oblast |
|
|
prezident |
2. |
Něvyglas, Gennadij Nikolajevič (Něvyhlas, Henadz Mikalajevič) |
Невыглас Генадзь Мiкалаевiч |
НЕВЫГЛАС Геннадий Николаевич |
11.2.1954 |
Parahonsk, Pinská oblast |
|
|
vedoucí úřadu prezidenta |
3. |
Petkevičová, Natalja Vladimirovna (Pjatkevičová, Natalja Uladzimirauna) |
Пяткевiч Наталля Уладзiмiраўна |
ПЕТКЕВИЧ Наталья Владимировна |
24.10.1972 |
Minsk |
|
|
bývalá zástupkyně vedoucího úřadu prezidenta |
4. |
Rubinov, Anatolij Nikolajevič (Rubinav Anatol Mikalajevič) |
Рубiнаў Анатоль Мiкалаевiч |
РУБИНОВ Анатолий Николаевич |
4.4.1939 |
Mogilev |
|
|
zástupce vedoucího úřadu prezidenta pro veřejné sdělovací prostředky a ideologii |
5. |
Proleskovskij, Oleg Vitoldovič (Praljaskouski, Aleh Vitoldavič) |
Праляскоўскi Алег Вiтольдавiч |
ПРОЛЕСКОВСКИЙ Олег Витольдович |
1.10.1963 |
Zagorsk, (Sergijev Posad) |
|
|
ministr pro informace |
6. |
Raďkov, Aleksandr Michajlovič (Radzkov, Aljaksandr Michajlavič) |
Радзькоў Аляксандр Мiхайлавiч |
РАДЬКОВ Александр Михайлович |
1.7.1951 |
Votňa, Bychovský okres, Mogilevská oblast |
|
|
zástupce vedoucího úřadu prezidenta |
7. |
Rusakevič, Vladimir Vasiljevič (Rusakevič, Uladzimir Vasiljevič) |
Русакевiч Уладзiмiр Васiльевiч |
РУСАКЕВИЧ Владимир Васильевич |
13.9.1947 |
Vygonošči, Brestská oblast |
|
|
bývalý ministr pro informace |
8. |
Golovanov, Viktor Grigorjevič (Halavanav, Viktar Ryhoravič) |
Галаванаў Вiктар Рыгоравiч |
ГОЛОВАНОВ Виктор Григорьевич |
1952 |
Borisov |
|
|
ministr spravedlnosti |
9. |
Zimovskij, Aleksandr Leonidovič (Zimouski, Aljaksandr Leanidavič) |
Зiмоўскi Аляксандр Леанiдавiч |
ЗИМОВСКИЙ Александр Леонидович |
10.1.1961 |
Německo |
|
|
bývalý ředitel státní televize |
10. |
Konopljov, Vladimir Nikolajevič (Kanapljov, Uladzimir Mikalajevič) |
Канаплёў Уладзiмiр Мiкалаевiч |
КОНОПЛЕВ Владимир Николаевич |
3.1.1954 |
obec Akulincy, Mogilevská oblast |
|
|
předseda dolní komory parlamentu |
11. |
Čerginec, Nikolaj Ivanovič (Čarhyněc, Mikalaj Ivanavič) |
Чаргiнец Мiкалай Iванавiч |
ЧЕРГИНЕЦ Николай Иванович |
17.10.1937 |
Minsk |
|
|
předseda zahraničního výboru horní komory parlamentu |
12. |
Kostjan, Sergej Ivanovič (Kascjan, Sjarhej Ivanavič) |
Касцян Сяргей Iванавiч |
КОСТЯН Сергей Иванович |
15.1.1941 |
Usochy, Kličevský okres, Mogilevská oblast |
|
|
předseda zahraničního výboru dolní komory parlamentu |
13. |
Orda, Michajil Sergejevič (Orda, Michail Sjarhejevič) |
Орда Мiхаiл Сяргеевiч |
ОРДА Михаил Сергеевич |
28.9.1966 |
Djatlovo, Grodenská oblast |
|
|
člen horní komory parlamentu, předseda Běloruského republikového svazu mládeže (BRSM) |
14. |
Lozovik, Nikolaj Ivanovič (Lazavik, Mikalaj Ivanavič) |
Лазавiк Мiкалай Iванавiч |
ЛОЗОВИК Николай Иванович |
18.1.1951 |
Neviňany, Vilejský okres, Minská oblast |
|
|
tajemník, ústřední volební komise |
15. |
Miklaševič, Pjotr Petrovič (Miklaševič, Pjotr Pjatrovič) |
Мiклашэвiч Пётр Пятровiч |
МИКЛАШЕВИЧ Петр Петрович |
1954 |
Kosuta, Minská oblast |
|
|
generální prokurátor |
16. |
Sliževskij, Oleg Leonidovič (Sližeuski, Aleh Leanidavič) |
Слiжэўскi Алег Леанiдавiч |
СЛИЖЕВСКИЙ Олег Леонидович |
|
|
|
|
člen, ústřední volební komise |
17. |
Chariton, Aleksandr (Charyton, Aljaksandr) |
Харытон Аляксандр |
ХАРИТОН Александр |
|
|
|
|
poradce při oddělení ministerstva spravedlnosti pro zájmové organizace, politické strany a nevládní organizace |
18. |
Smirnov, Jevgenij Aleksandrovič (Smirnov, Jauhen Aljaksandravič) |
Смiрноў Яўген Аляксандравiч |
CМИРНОВ Евгений Александрович |
15.3.1949 |
Rjazaňská oblast, Rusko |
|
|
první náměstek předsedy hospodářského soudu |
19. |
Reutskaja, Naděžda Zalovna (Ravuckaja, Nadzeja Zalauna) |
Равуцкая Надзея Залаўна |
РЕУТСКАЯ Надежда Заловна |
|
|
|
|
soudkyně pro obvod Moskovskij v Minsku |
20. |
Trubnikov, Nikolaj Aleksejevič (Trubnikav, Mikalaj Aljaksejevič) |
Трубнiкаў Мiкалай Аляксеевiч |
ТРУБНИКОВ Николай Алексеевич |
|
|
|
|
soudce pro obvod Partyzanskij v Minsku |
21. |
Kuprijanov, Nikolaj Michajlovič (Kupryjanav, Mikalaj Michajlavič) |
Купрыянаў Мiкалай Мiхайлавiч |
КУПРИЯНОВ Николай Михайлович |
|
|
|
|
zástupce generálního prokurátora |
22. |
Suchorenko, Štěpan Nikolajevič (Sucharenka, Scjapan Mikalajevič) |
Сухарэнка Сцяпан Мiкалаевiч |
СУХОРЕНКО Степан Николаевич |
27.1.1957 |
Zdudiči, Světlohorský okres, Gomelská oblast |
|
|
ředitel tajné policie (KGB) |
23. |
Dementěj, Vasilij Ivanovič (Dzemjancej, Vasil Ivanavič) |
Дземянцей Васiль Iванавiч |
ДЕМЕНТЕЙ Василий Иванович |
|
|
|
|
první náměstek tajné policie (KGB) |
24. |
Kozik, Leonid Petrovič (Kozik, Leanid Pjatrovič) |
Козiк Леанiд Пятровiч |
КОЗИК Леонид Петрович |
13.7.1948 |
Borisov |
|
|
předseda svazu odborových organizací |
25. |
Koleda, Aleksandr Michajlovič (Kaljada, Aljaksandr Michajlavič) |
Каляда Аляксандр Мiхайлавiч |
КОЛЕДА Александр Михайлович |
|
|
|
|
člen, ústřední volební komise |
26. |
Michasev, Vladimir Iljič (Michasjov, Uladzimir Iljič) |
Мiхасёў Уладзiмiр Iльiч |
МИХАСЕВ Владимир Ильич |
|
|
|
|
předseda ústřední volební komise Gomelské oblasti |
27. |
Lučina, Leonid Aleksandrovič |
Лучына Леанiд Аляксандравiч |
ЛУЧИНА Леонид Александрович |
18.11.1947 |
Minská oblast |
|
|
předseda ústřední volební komise Grodenské oblasti |
28. |
Karpenko, Igor Vasiljevič (Karpenka, Igar Vasiljevič) |
Карпенка Iгар Васiльевiч |
КАРПЕНКО Игорь Васильевич |
28.4.1964 |
Novokuzněck, Kemerovská oblast, Rusko |
|
|
předseda oblastní volební komise, město Minsk |
29. |
Kurlovič, Vladimir Anatoljevič (Kurlovič, Uladzimir Anatoljevič) |
Курловiч Уладзiмiр Анатольевiч |
КУРЛОВИЧ Владимир Анатольевич |
|
|
|
|
předseda ústřední volební komise Minské oblasti |
30. |
Metelica, Nikolaj Timofejevič (Mjacelica, Mikalaj Cimafejevič) |
Мяцелiца Мiкалай Цiмафеевiч |
МЕТЕЛИЦА Николай Тимофеевич |
|
|
|
|
předseda ústřední volební komise Mogilevské oblasti |
31. |
Piščuljonok, Michajl Vasiljevič (Piščuljonak, Michail Vasiljevič) |
Пiшчулёнак Мiхаiл Васiльевiч |
ПИЩУЛЕНОК Михаил Васильевич |
|
|
|
|
předseda ústřední volební komise Vitebské oblasti |
32. |
Rybakov, Aleksej |
Рыбакоў Аляксей |
РЫБАКОВ Алексей |
|
|
ul. Jesenina 31-1-104, Minsk |
|
soudce soudu pro obvod Moskovskij v Minsku |
33. |
Bortnik, Sergej Aleksandrovič |
Бортнiк Сяргей Аляксандравiч |
БОРТНИК Сергей Александрович |
28.5.1953 |
Minsk |
ul. Surganovo 80-263, Minsk |
MP0469554 |
státní zástupce |
34. |
Jasinovič, Leonid Stanislavovič |
Ясiновiч Леанiд Станiслававiч |
ЯСИНОВИЧ Леонид Станиславович |
26.11.1961 |
Bučany, Vitebská oblast |
Gorovca 4-104, Minsk |
MP0515811 |
soudce soudu pro obvod Centralnyj v Minsku |
35. |
Migun, Andrej Arkadevič |
Мiгун Андрэй Аркадзевiч |
МИГУН Андрей Аркадевич |
5.2.1978 |
Minsk |
ul. Goreckovo Maksima 53-16, Minsk |
MP1313262 |
státní zástupce“ |
PŘÍLOHA IV
„PŘÍLOHA IV
Seznam osob podle čl. 2 odst. 1 písm. a)
|
Jméno (přepis do češtiny) |
Jméno (v běloruštině) |
Jméno (přepis do ruštiny) |
Datum narození |
Místo narození |
Adresa |
Číslo pasu |
Funkce |
1. |
Lukašenko, Aleksandr Grigorjevič (Lukašenka, Aljaksandr Ryhoravič) |
Лукашенка Аляксандр Рыгоравiч |
ЛУКАШЕНКО Александр Григорьевич |
30.8.1954 |
Kopys, Vitebská oblast |
|
|
prezident |
2. |
Něvyglas, Genadij Nikolajevič (Něvyhlas, Henadz Mikalajevič) |
Невыглас Генадзь Мiкалаевiч |
НЕВЫГЛАС Геннадий Николаевич |
11.2.1954 |
Parahonsk, Pinská oblast |
|
|
vedoucí úřadu prezidenta |
3. |
Petkevičová, Natalja Vladimirovna (Pjatkevičová, Natalja Uladzimirauna) |
Пяткевiч Наталля Уладзiмiраўна |
ПЕТКЕВИЧ Наталья Владимировна |
24.10.1972 |
Minsk |
|
|
bývalá zástupkyně vedoucího úřadu prezidenta |
4. |
Rubinov, Anatolij Nikolajevič (Rubinav Anatol Mikalajevič) |
Рубiнаў Анатоль Мiкалаевiч |
РУБИНОВ Анатолий Николаевич |
4.4.1939 |
Mogilev |
|
|
zástupce vedoucího úřadu prezidenta pro veřejné sdělovací prostředky a ideologii |
5. |
Proleskovskij, Oleg Vitoldovič (Praljaskouski, Aleh Vitoldavič) |
Праляскоўскi Алег Вiтольдавiч |
ПРОЛЕСКОВСКИЙ Олег Витольдович |
1.10.1963 |
Zagorsk, (Sergejev Posad) |
|
|
ministr pro informace |
6. |
Radkov, Aleksandr Michajlovič (Radzkov, Aljaksandr Michajlavič) |
Радзькоў Аляксандр Мiхайлавiч |
РАДЬКОВ Александр Михайлович |
1.7.1951 |
Votňa, Bychovský okres, Mogilevská oblast |
|
|
zástupce vedoucího úřadu prezidenta |
7. |
Rusakevič, Vladimir Vasiljevič (Rusakevič, Uladzimir Vasiljevič) |
Русакевiч Уладзiмiр Васiльевiч |
РУСАКЕВИЧ Владимир Васильевич |
13.9.1947 |
Vygonošči, Brestská oblast |
|
|
ministr informací |
8. |
Golovanov, Viktor Grigorjevič (Halavanav, Viktar Ryhoravič) |
Галаванаў Вiктар Рыгоравiч |
ГОЛОВАНОВ Виктор Григорьевич |
1952 |
Borisov |
|
|
ministr spravedlnosti |
9. |
Zimovskij, Aleksandr Leonidovič (Zimouski, Aljaksandr Leanidavič) |
Зiмоўскi Аляксандр Леанiдавiч |
ЗИМОВСКИЙ Александр Леонидович |
10.1.1961 |
Německo |
|
|
bývalý ředitel státní televize |
10. |
Konopljov, Vladimir Nikolajevič (Kanapljov, Uladzimir Mikalajevič) |
Канаплёў Уладзiмiр Мiкалаевiч |
КОНОПЛЕВ Владимир Николаевич |
3.1.1954 |
obec Akulincy, Mogilevská oblast |
|
|
předseda dolní komory parlamentu |
11. |
Čerginec, Nikolaj Ivanovič (Čarhyněc, Mikalaj Ivanavič) |
Чаргiнец Мiкалай Iванавiч |
ЧЕРГИНЕЦ Николай Иванович |
17.10.1937 |
Minsk |
|
|
předseda zahraničního výboru horní komory parlamentu |
12. |
Kostjan, Sergej Ivanovič (Kascjan, Sjarhej Ivanavič) |
Касцян Сяргей Iванавiч |
КОСТЯН Сергей Иванович |
15.1.1941 |
Usochy, Kličevský okres, Mogilevská oblast |
|
|
předseda zahraničního výboru dolní komory parlamentu |
13. |
Orda, Michajil Sergejevič (Orda, Michail Sjarhejevič) |
Орда Мiхаiл Сяргеевiч |
ОРДА Михаил Сергеевич |
28.9.1966 |
Djatlovo, Grodenská oblast |
|
|
člen horní komory parlamentu, předseda Běloruského republikového svazu mládeže (BRSM) |
14. |
Lozovik, Nikolaj Ivanovič (Lazavik, Mikalaj Ivanavič) |
Лазавiк Мiкалай Iванавiч |
ЛОЗОВИК Николай Иванович |
18.1.1951 |
Neviňany, Vilejský okres, Minská oblast |
|
|
tajemník, ústřední volební komise |
15. |
Miklaševič, Pjotr Petrovič (Miklaševič, Pjotr Pjatrovič) |
Мiклашэвiч Пётр Пятровiч |
МИКЛАШЕВИЧ Петр Петрович |
1954 |
Kosuta, Minská oblast |
|
|
generální prokurátor |
16. |
Sliževskij, Oleg Leonidovič (Sližeuski, Aleh Leanidavič) |
Слiжэўскi Алег Леанiдавiч |
СЛИЖЕВСКИЙ Олег Леонидович |
|
|
|
|
člen, ústřední volební komise |
17. |
Chariton, Aleksandr (Charyton, Aljaksandr) |
Харытон Аляксандр |
ХАРИТОН Александр |
|
|
|
|
poradce při oddělení ministerstva spravedlnosti pro zájmové organizace, politické strany a nevládní organizace |
18. |
Smirnov, Jevgenij Aleksandrovič (Smirnov, Jauhen Aljaksandravič) |
Смiрноў Яўген Аляксандравiч |
CМИРНОВ Евгений Александрович |
15.3.1949 |
Rjazaňská oblast, Rusko |
|
|
první náměstek předsedy hospodářského soudu |
19. |
Reutskaja, Naděžda Zalovna (Ravuckaja, Nadjeza Zalauna) |
Равуцкая Надзея Залаўна |
РЕУТСКАЯ Надежда Заловна |
|
|
|
|
soudkyně obvodu Moskevskij v Minsku |
20. |
Trubnikov, Nikolaj Aleksejevič (Trubnikav, Mikalaj Aljaksejevič) |
Трубнiкаў Мiкалай Аляксеевiч |
ТРУБНИКОВ Николай Алексеевич |
|
|
|
|
soudce obvodu Partyzánskij v Minsku |
21. |
Kuprijanov, Nikolaj Michajlovič (Kupryjanav, Mikalaj Michajlavič) |
Купрыянаў Мiкалай Мiхайлавiч |
КУПРИЯНОВ Николай Михайлович |
|
|
|
|
zástupce generálního prokurátora |
22. |
Suchorenko, Štěpan Nikolajevič (Sucharenka, Scjapan Mikalajevič) |
Сухарэнка Сцяпан Мiкалаевiч |
СУХОРЕНКО Степан Николаевич |
27.1.1957 |
Zdudiči, Světlohorský okres, Gomelská oblast |
|
|
ředitel tajné policie (KGB) |
23. |
Dementěj, Vasilij Ivanovič (Dzemjancej, Vasil Ivanavič) |
Дземянцей Васiль Iванавiч |
ДЕМЕНТЕЙ Василий Иванович |
|
|
|
|
první náměstek tajné policie (KGB) |
24. |
Kozik, Leonid Petrovič (Kozik, Leanid Pjatrovič) |
Козiк Леанiд Пятровiч |
КОЗИК Леонид Петрович |
13.7.1948 |
Borisov |
|
|
předseda svazu odborových organizací |
25. |
Koleda, Aleksandr Michajlovič (Kaljada, Aljaksandr Michajlavič) |
Каляда Аляксандр Мiхайлавiч |
КОЛЕДА Александр Михайлович |
|
|
|
|
člen, ústřední volební komise |
26. |
Michasev, Vladimir Iljič (Michasjov, Uladzimir Iljič) |
Мiхасёў Уладзiмiр Iльiч |
МИХАСЕВ Владимир Ильич |
|
|
|
|
předseda ústřední volební komise Gomelské oblasti |
27. |
Lučina, Leonid Aleksandrovič |
Лучына Леанiд Аляксандравiч |
ЛУЧИНА Леонид Александрович |
18.11.1947 |
Minská oblast |
|
|
předseda ústřední volební komise Grodenské oblasti |
28. |
Karpenko, Igor Vasiljevič (Karpenka, Igar Vasiljevič) |
Карпенка Iгар Васiльевiч |
КАРПЕНКО Игорь Васильевич |
28.4.1964 |
Novokuzněck, Kemerovská oblast, Rusko |
|
|
předseda oblastní volební komise, město Minsk |
29. |
Kurlovič, Vladimir Anatoljevič (Kurlovič, Uladzimir Anatoljevič) |
Курловiч Уладзiмiр Анатольевiч |
КУРЛОВИЧ Владимир Анатольевич |
|
|
|
|
předseda ústřední volební komise Minské oblasti |
30. |
Metelica, Nikolaj Timofejevič (Mjacelica, Mikalaj Cimafejevič) |
Мяцелiца Мiкалай Цiмафеевiч |
МЕТЕЛИЦА Николай Тимофеевич |
|
|
|
|
předseda ústřední volební komise Mogilevské oblasti |
31. |
Piščuljonok, Michajl Vasiljevič (Piščuljonak, Michail Vasiljevič) |
Пiшчулёнак Мiхаiл Васiльевiч |
ПИЩУЛЕНОК Михаил Васильевич |
|
|
|
|
předseda ústřední volební komise Vitebské oblasti |
32. |
Rybakov, Aleksej |
Рыбакоў Аляксей |
РЫБАКОВ Алексей |
|
|
ul. Jesenina 31-1-104, Minsk |
|
soudce soudu obvodu Moskva v Minsku |
33. |
Bortnik, Sergej Aleksandrovič |
Бортнiк Сяргей Аляксандравiч |
БОРТНИК Сергей Александрович |
28.5.1953 |
Minsk |
ul. Surganovo 80-263, Minsk |
MP0469554 |
státní zástupce |
34. |
Jasinovič, Leonid Stanislavovič |
Ясiновiч Леанiд Станiслававiч |
ЯСИНОВИЧ Леонид Станиславович |
26.11.1961 |
Bučany, Vitebská oblast |
ul. Gorovca 4-104, Minsk |
MP0515811 |
soudce soudu obvodu Centralnyj v Minsku |
35. |
Migun, Andrej Arkaděvič |
Мiгун Андрэй Аркадзевiч |
МИГУН Андрей Аркадевич |
5.2.1978 |
Minsk |
ul. Goreckovo Maksima 53-16, Minsk |
MP1313262 |
státní zástupce |
36. |
Šejman, Viktor Vladimirovič |
|
ШЕЙМАН Виктор Владимирович |
26.5.1958 |
Grodenská oblast |
|
|
bývalý člen bezpečnostní rady, v současnosti zvláštní asistent/poradce prezidenta |
37. |
Naumov, Vladimir Vladimirovič |
|
НАУМОВ Владимир Владимирович |
7.2.1956 |
Smolensk |
|
|
bývalý ministr vnitra, v současnosti předseda národního hokejového svazu |
38. |
Pavličenko, Dmitrij Valerijevič (Pavljučenko, Dmitrij) |
|
Павличенко, Дмитрий Валериевич |
1966 |
Vitebsk |
|
|
vedoucí skupiny zvláštní reakce při ministerstvu vnitra (SOBR) |
39. |
Jermošinová, Lidija Michajlovna |
|
ЕРМОШИНА Лидия Михайловна |
29.1.1953 |
Slutsk (Minská oblast) |
|
|
předsedkyně Ústřední volební komise Běloruska |
40. |
Podobed, Jurij Nikolajevič |
|
Подобед, Юрий Николаевич |
5.3.1962 |
Slutsk (Minská oblast) |
|
|
jednotka pro zvláštní účely, ministerstvo vnitra“ |
PŘÍLOHA V
„PŘÍLOHA IIIA
Seznam osob podle čl. 1 odst. 1 písm. d) a čl. 2 odst. 1 písm. b)
|
Jméno |
Jméno v ruštině |
Místo a datum narození |
Funkce |
1. |
Lukašenko, Viktor Aleksandrovič |
Лукашенко Виктор Александрович |
1976 |
asistent/poradce prezidenta pro otázky národní bezpečnosti |
2. |
Bazanov, Aleksandr Viktorovič |
Базанов Александр Викторович |
|
ředitel, informační a analytické středisko při úřadu prezidenta |
3. |
Gusev, Aleksej Viktorovič |
Гусев Алексей Викторович |
|
první náměstek ředitele, informační a analytické středisko při úřadu prezidenta |
4. |
Krištapovič, Lev Efstafjevič |
Криштапович Лев Евстафьевич |
|
náměstek ředitele, informační a analytické středisko při úřadu prezidenta |
5. |
Kolosová, Elena Petrovna |
Колос Елена Петровна |
|
náměstkyně ředitele, informační a analytické středisko při úřadu prezidenta |
6. |
Makej, Vladimir Vladimirovič |
МАКЕЙ Владимир Владимирович |
5. srpna 1958, Grodenská oblast |
vedoucí úřadu prezidenta |
7. |
Jančevskij, Vsevolod Vjačeslavovič |
ЯНЧЕВСКИЙ Всеволод Вячеславович |
22. dubna 1976, Borisov |
asistent prezidenta, vedoucí odboru ideologie v rámci úřadu prezidenta |
8. |
Malcev, Leonid Semjonovič |
МАЛЬЦЕВ Леонид Семенович |
29. srpna 1949, Vetenevka, Slonimský okres, Grodenská oblast |
tajemník bezpečnostní rady |
9. |
Ťjurin, Andrej |
Тюрин, Андрей |
|
vedoucí odboru bezpečnosti v úřadu prezidenta |
10. |
Ipatov, Vadim Dmitrijevič |
ИПАТОВ Вадим Дмитриевич |
|
zástupce předsedy, ústřední volební komise |
11. |
Bušnaja, Natalja Vladimirovna |
Бушная, Наталья Владимировна |
|
členka, ústřední volební komise |
12. |
Buščik, Vasilij Vasiljevič |
Бущик, Василий Васильевич |
|
člen, ústřední volební komise |
13. |
Kacubová, Světlana Petrovna |
Кацубо, Светлана Петровна |
|
členka, ústřední volební komise |
14. |
Kiseleva, Naděžda Nikolajevna |
Киселева, Надежда Николаевна |
|
členka, ústřední volební komise |
15. |
Podoljak, Eduard Vasiljevič |
Подоляк, Эдуард Васильевич |
|
člen, ústřední volební komise |
16. |
Rachmanova, Marina Jurjevna |
Рахманова, Марина Юрьевна |
|
členka, ústřední volební komise |
17. |
Ščurok, Ivan Antonovič |
Щурок, Иван Антонович |
|
člen, ústřední volební komise |
18. |
Kiselev, Anatolij Semjonovič |
Киселев, Анатолий Семенович |
|
předseda oblastní volební komise, Brestská oblast |
19. |
Krjukovskij, Vjačeslav Jefimovič |
Крюковский, Вячеслав Ефимович |
|
předseda oblastní volební komise, Vitebská oblast |
20. |
Stoš, Nikolaj Nikolajevič |
Стош, Николай Николаевич |
|
předseda oblastní volební komise, Gomelská oblast |
21. |
Savko, Valerij Josifovič |
Савко, Валерий Иосифович |
|
předseda oblastní volební komise, Grodenská oblast |
22. |
Vasiljev, Aleksej Aleksandrovič |
Васильев, Алексей Александрович |
|
předseda oblastní volební komise, Minská oblast |
23. |
Berestov, Valerij Vasiljevič |
Берестов, Валерий Васильевич |
|
předseda oblastní volební komise, Mogilevská oblast |
24. |
Vasiljevič, Grigorij Aleksejevič |
ВАСИЛЕВИЧ Григорий Алексеевич |
13. února 1955 |
generální prokurátor |
25. |
Šved, Andrej Ivanovič |
Швед Андрей Иванович |
|
zástupce generálního prokurátora |
26. |
Lašin, Aleksandr Michajlovič |
Лашин, Александр Михайлович |
|
zástupce generálního prokurátora |
27. |
Konon, Viktor Aleksandrovič |
Конон, Виктoр Александрович |
|
zástupce generálního prokurátora |
28. |
Stuk, Aleksej Konstantinovič |
Стук, Алексей Константинович |
|
zástupce generálního prokurátora |
29. |
Kuklis, Nikolaj Ivanovič |
Куклис, Николай Иванович |
|
zástupce generálního prokurátora |
30. |
Chmaruk, Sergej Konstantinovič |
Хмарук, Сергей Константинович |
|
prokurátor Brestské oblasti |
31. |
Dysko, Genadij Josifovič |
Дыско, Генадий Иосифович |
|
prokurátor Vitebské oblasti |
32. |
Šajev, Valentin Petrovič |
Шаев, Валентин Петрович |
|
prokurátor Gomelské oblasti |
33. |
Morozov, Viktor Nikolajevič |
Морозов, Виктор Николаевич |
|
prokurátor Grodenské oblasti |
34. |
Archipov, Aleksandr Michajlovič |
Архипов, Александр Михайлович |
|
prokurátor Minské oblasti |
35. |
Seňkjevič, Eduard Aleksandrovič |
Сенькевич, Эдуард Александрович |
|
prokurátor Mogilevské oblasti |
36. |
Kulik, Nikolaj Nikolajevič |
Кулик, Николай Николаевич |
|
prokurátor města Minsku |
37. |
Dudkin, Anatolij Konstantinovič |
Дудкин, Анатолий Константинович |
|
prokurátor zabývající se problematikou dopravy v Běloruské republice |
38. |
Dranica, Aleksandr Nikolajevič |
Драница, Александр Николаевич |
|
hlavní vojenský prokurátor |
39. |
Vilejčik, Aleksandr Vladimirovič |
ВИЛЕЙЧИК Александр Владимирович |
1964 |
první náměstek ministra spravedlnosti |
40. |
Lomať, Zenon Kuzmič |
Ломать, Зенон Кузьмич |
1944, Karabani |
bývalý předseda výboru pro státní inspekci |
41. |
Kulešov, Anatolij Nilovič |
Кулешов Анатолий Нилович |
1959 |
ministr vnitra |
42. |
Pekarskij, Oleg Anatoljevič |
Пекарский, Олег Анатольевич |
|
první náměstek ministra vnitra |
43. |
Poludjen, Jevgenij Jevgeněvič |
Полудень, Евгений Евгеньевич |
|
náměstek ministra vnitra |
44. |
Jevsejev, Igor Vladimirovič |
Евсеев, Игорь Владимирович |
|
velitel operačního týmu OMON |
45. |
Farmagej, Leonid Konstantinovič |
ФАРМАГЕЙ, Леонид Константинович |
1962 |
velitel milice Minské oblasti |
46. |
Lukomskij, Aleksandr Valentinovič |
Лукомский, Александр Валентинович |
|
velitel zvláštního pluku ministerstva vnitra v Minské oblasti |
47. |
Zajcev, Vadim Jurjevič |
Зайцев, Вадим Юрьевич |
1964 |
vrchní velitel KGB |
48. |
Dědkov, Leonid Nikolajevič |
Дедков, Леонид Николаевич |
|
první zástupce vrchního velitele KGB, velitel KGB Vitebské oblasti |
49. |
Bachmatov, Igor Andrejevič |
Бахматов, Игорь Андреевич |
|
zástupce vrchního velitele KGB |
50. |
Tertěl, Ivan Stanislavovič |
Тертель Иван Станиславович |
|
zástupce vrchního velitele KGB |
51. |
Smolenskij, Nikolaj Zinovjevič |
Смоленский, Николай Зиновьевич |
|
zástupce vrchního velitele KGB |
52. |
Vegera, Viktor Pavlovič |
Вегера Виктор Павлович |
|
bývalý první zástupce vrchního velitele KGB |
53. |
Svorob, Nikolaj Konstantinovič |
Свороб, Николай Константинович |
|
bývalý zástupce vrchního velitele KGB |
54. |
Treťjak, Pjotr |
Третьяк, Петр |
|
zástupce vrchního velitele KGB |
55. |
Zacharov, Aleksej Ivanovič |
Захаров, Алексей Иванович |
|
velitel správy KGB pro kontrarozvědku |
56. |
Tolstašov, Aleksandr Olegovič |
Толсташов Александр Олегович |
|
velitel správy KGB pro ochranu ústavního pořádku a pro boj proti terorismu |
57. |
Rusak, Viktor |
Русак, Виктор |
|
velitel správy KGB pro bezpečnost hospodářství |
58. |
Jurata, Viktor |
Юрата, Виктор |
|
velitel správy KGB pro státní sdělovací prostředky |
59. |
Voropajev, Igor Grigorjevič |
Воропаев Игорь Григорьевич |
|
bývalý velitel správy KGB pro státní sdělovací prostředky |
60. |
Kalač, Vladimir Viktorovič |
Калач Владимир Викторович |
|
bývalý velitel KGB Minské oblasti |
61. |
Busko, Igor Jevgenjevič |
Бусько Игорь Евгеньевич |
|
velitel KGB v Brestu |
62. |
Korž, Ivan Aleksejevič |
Корж Иван Алексеевич |
|
velitel KGB v Grodnu |
63. |
Sergejenko, Igor Petrovič |
Сергеенко Игорь Петрович |
|
velitel KGB v Mogilevu |
64. |
Gerasimenko, Genadij Anatoljevič |
Герасименко Геннадий Анатольевич |
|
velitel KGB v Gomelu |
65. |
Leskovskij, Ivan Anatoljevič |
Лесковский Иван Анатольевич |
|
bývalý velitel KGB v Gomelu |
66. |
Maslakov, Valerij |
Маслаков Валерий |
|
velitel správy KGB pro rozvědku |
67. |
Volkov, Sergej |
Волков Сергей |
|
bývalý velitel správy KGB pro rozvědku |
68. |
Žadobin, Jurij Viktorovič |
ЖАДОБИН Юрий Викторович |
14. listopadu 1954 |
ministr obrany |
69. |
Kraševskij, Viktor |
КРАШЕВСКИЙ Виктор |
|
velitel GRU |
70. |
Ananičová, Lilija Stanislavovna |
АНАНИЧ Лилия Станиславовна |
1960 |
první náměstkyně ministra pro informace |
71. |
Lapťjonok, Igor Nikolajevič |
ЛАПТЕНОК Игорь Николаевич |
1961 |
náměstek ministra pro informace |
72. |
Davidko, Genadij Bronislavovič |
Давидко, Геннадий Брониславович |
|
ředitel státní televize |
73. |
Kozjatko, Jurij Vasiljevič |
КОЗИЯТКО Юрий Васильевич |
1964, Brest |
generální ředitel televizního kanálu „Stoličnoje Televiděnje“ |
74. |
Jakubovič, Pavel Izotovič |
ЯКУБОВИЧ Павел Изотович |
23. září 1946 |
šéfredaktor listu „Sovjetskaja Belarus“ |
75. |
Lemešjonok, Anatolij Ivanovič |
ЛЕМЕШЕНОК Анатолий Иванович |
|
šéfredaktor listu „Republika“ |
76. |
Prokopov, Jurij |
Прокопов Юрий |
|
novinář působící ve státní televizní stanici „Pjervi“ (č. 1), kde zastává vlivnou vedoucí funkci |
77. |
Michalčenko, Aleksej |
Михальченко Алексей |
|
novinář působící ve státní televizní stanici ONT, kde zastává vlivnou vedoucí funkci |
78. |
Taranda, Aleksandr Michajlovič |
Таранда Александр Михайлович |
|
zástupce redaktora listu „Sovjetskaja Belarus“ |
79. |
Gordijenko, Sergej Aleksandrovič |
Гордиенко Сергей Александрович |
|
zástupce redaktora listu „Sovjetskaja Belarus“ |
80. |
Toropetskaja, Galina Michajlovna |
Торопецкая Галина Михайловна |
|
zástupkyně redaktora listu „Sovjetskaja Belarus“ |
81. |
Šadrina, Anna Stanislavovna |
Шадрина Анна Станиславовна |
|
zástupkyně redaktora listu „Sovjetskaja Belarus“ |
82. |
Žuk, Dmitrij |
Жук Дмитрий |
|
generální ředitel státní zpravodajské agentury BIELTA |
83. |
Gigin, Vadim |
Гигин Вадим |
|
šéfredaktor měsíčníku „Beloruskaja Dumka“ |
84. |
Ablamejko, Sergej Vladimirovič |
Абламейко, Сергей Владимирович |
|
rektor, Běloruská státní univerzita |
85. |
Sirenko, Viktor Ivanovič |
Сиренко Виктор Иванович |
|
vrchní lékař nemocnice v Minsku |
86. |
Ananičová, Elena Nikolajevna |
Ананич Елена Николаевна |
|
soudkyně soudu pro obvod Pjervomajskij v Minsku |
87. |
Revinskaja, Taťjana Vladimirovna |
Ревинская Татьяна Владимировна |
|
soudkyně soudu pro obvod Pjervomajskij v Minsku |
88. |
Esman, Valerij Aleksandrovič |
Есьман Валерий Александрович |
|
soudce soudu pro obvod Centralnyj v Minsku |
89. |
Byčko, Aleksej Viktorovič |
Бычко Алексей Викторович |
|
soudce soudu pro obvod Centralnyj v Minsku |
90. |
Chodanevič, Aleksandr Aleksandrovič |
Ходаневич Александр Александрович |
|
soudce soudu pro obvod Centralnyj v Minsku |
91. |
Jasenovič, Leonid |
Ясенович Леонид |
|
soudce soudu pro obvod Centralnyj v Minsku |
92. |
Baranovskij, Andrej Fedorovič |
Барановский Андрей Федорович |
|
soudce soudu pro obvod Partizanskij v Minsku |
93. |
Titěnkova, Elena Viktorovna |
Титенкова Елена Викоровна |
|
soudkyně soudu pro obvod Partizanskij v Minsku |
94. |
Tupiková, Vera Michajlovna |
Тупик Вера Михайловна |
|
soudkyně soudu pro obvod Leninskij v Minsku |
95. |
Někrasova, Elena Timofejevna |
Некрасова Елена Тимофеевна |
|
soudkyně soudu pro obvod Zavadskij v Minsku |
96. |
Laptěva, Elena Vjačeslavovna |
Лаптева Елена Вячеславовна |
|
soudkyně soudu pro obvod Zavadskij v Minsku |
97. |
Bolovněv, Nikolaj Vasiljevič |
Боловнев Николай Васильевич |
|
soudce soudu pro obvod Zavadskij v Minsku |
98. |
Kazak, Viktor Vladimirovič |
Казак Виктор Владимирович |
|
soudce soudu pro obvod Moskovskij v Minsku |
99. |
Šilková, Elena Nikolajevna |
Шилько Елена Николаевна |
|
soudkyně soudu pro obvod Moskovskij v Minsku |
100. |
Simachina, Ljubov Sergejevna |
Симахина Любовь Сергеевна |
|
soudkyně soudu pro obvod Moskovskij v Minsku |
101. |
Kuzněcova, Natalja Anatoljevna |
Кузнецова Наталья Анатольевна |
|
soudkyně soudu pro obvod Moskovskij v Minsku |
102. |
Tělicová, Lidija Fedorovna |
Телица Лидия Федоровна |
|
soudkyně soudu pro obvod Moskovskij v Minsku |
103. |
Čerňjaková, Elena Leonidovna |
Черняк Елена Леонидовна |
|
soudkyně soudu pro obvod Moskovskij v Minsku |
104. |
Šestakov, Jurij Valerjevič |
Шестаков Юрий Валерьевич |
|
soudce soudu pro obvod Moskovskij v Minsku |
105. |
Motylová, Taťjana Jaroslavovna |
Мотыль Татьяна Ярославовна |
|
soudkyně soudu pro obvod Moskovskij v Minsku |
106. |
Chatkevič, Jevgenij Viktorovič |
Хаткевич Евгений Викторович |
|
soudce soudu pro obvod Moskovskij v Minsku |
107. |
Gusakova, Olga Arkaďjevna |
Гусакова Ольга Аркадьевна |
|
soudkyně soudu pro obvod Oktjabrskij v Minsku |
108. |
Šargajová, Rita Petrovna |
Шаграй Рита Петровна |
|
soudkyně soudu pro obvod Oktjabrskij v Minsku |
109. |
Mitrachovičová, Irina Aleksejevna |
Митрахович Ирина Алексеевна |
|
soudkyně soudu pro obvod Oktjabrskij v Minsku |
110. |
Protosovickaja, Natalja Vladimirovna |
Протосовицкая Наталья Владимировна |
|
soudkyně soudu pro obvod Oktjabrskij v Minsku |
111. |
Lapko, Maksim Fedorovič |
Лапко Максим Федорович |
|
soudce soudu pro obvod Oktjabrskij v Minsku |
112. |
Vareniková, Natalja Semjonovna |
Вареник Наталья Семеновна |
|
soudkyně soudu pro obvod Frunzenskij v Minsku |
113. |
Žukovskaja, Žanna Aleksejevna |
Жуковская Жанна Алексеевна |
|
soudkyně soudu pro obvod Frunzenskij v Minsku |
114. |
Samoljuková, Anna Valerjevna |
Самолюк Анна Валерьевна |
|
soudkyně soudu pro obvod Frunzenskij v Minsku |
115. |
Lukašenko, Dmitrij Aleksandrovič |
Лукашенко Дмитрий Александрович |
|
podnikatel, aktivní účast na finančních operacích, na nichž se podílí rodina Lukašenků |
116. |
Šugajev, Sergej |
Шугаев, Сергей |
|
od 15.1.2010 zástupce vrchního velitele KGB |
117. |
Kuzněcov, Igor |
Кузнецов, Игорь |
|
od 15.1.2010 velitel výcvikového střediska tajné policie (KGB)“ |