11.
|
Dodatek XV se nahrazuje tímto:
„Dodatek XV (sekce H)
Schéma odběru vzorků podle věku a délky (MP, EP)
Legendy:
a)
|
M
|
:
|
Povinné druhy, u kterých musí být odebrány vzorky v rámci minimálního programu.
|
O
|
:
|
Volitelné druhy, u kterých mohou být odebrány vzorky v rámci rozšířeného programu.
|
N/A
|
:
|
nepoužitelné
|
|
b)
|
Intenzita tržního odebrání vzorků jako počet vzorků odebraných na průměrnou tunu vykládek posledních tří let, na ročním základě:
A
|
1/20
|
B
|
1/50
|
C
|
1/100
|
D
|
1/200
|
E
|
1/500
|
F
|
1/1 000
|
G
|
1/2 000
|
|
c)
|
Úroveň délkového vzorkování definovaná jako počet změřených ryb na vzorek.
0
|
400
|
1
|
200
|
2
|
100
|
3
|
50
|
4
|
25 nebo méně podle dostupnosti
|
|
d)
|
Pokud jde o určování věku, v případech, kdy schéma odběru vzorků uvedené v tomto dodatku je nadměrné, použije se následující pravidlo:
U zásob, u kterých je možný odečet věku, musí být odhadnuto stáří 40 jedinců za rok v každém délkovém intervalu. Nicméně, tento počet může být snížen, pokud členské státy stanoví, že toto snížení neovlivní kvalitu odhadu věkového složení.
|
Druh
|
Oblast/Zásoba
|
M/O
|
Délka
|
Věk
|
OBLAST I, II ICES
|
Úhoř
|
Anguilla anguilla
|
I, II
|
M
|
A2
|
A2
|
Sleď obecný
|
Clupea harengus
|
IIa, V
|
M
|
F3
|
F4
|
Treska obecná
|
Gadus morhua
|
I, II
|
M
|
D3
|
E4
|
Treska jednoskvrnná
|
Melanogrammus aeglefinus
|
I, II
|
M
|
D3
|
E4
|
Treska modravá
|
Micromesistius poutassou
|
I–IX, XII, XIV
|
M
|
F3
|
F3
|
Severoatlantický garnát
|
Pandalus borealis
|
I, II
|
M
|
D2
|
N/A
|
Treska tmavá
|
Pollachius virens
|
I, II
|
M
|
D2
|
E3
|
Platýs černý
|
Reinhardtius hippoglossoides
|
I, II
|
O
|
F3
|
F3
|
Okouníci
|
Sebastes spp.
|
I, II
|
M
|
E2
|
E2
|
Kranas
|
Trachurus trachurus
|
IIa, IVa, Vb, VIa, VIIa–c,e–k, VIIIabde
|
M
|
F3
|
F4
|
Severní moře (Skagerrak) oblast IIIa ICES (sever)
|
Smáčkovití
|
Ammodytidae
|
IIIa N
|
M
|
F3
|
F3
|
Úhoř
|
Anguilla anguilla
|
IIIa N
|
M
|
A2
|
A2
|
Sleď obecný
|
Clupea harengus
|
IV, VIId, III/22–24, IIIa
|
M
|
F2
|
F2
|
Treska obecná
|
Gadus morhua
|
IV, VIId, IIIa
|
M
|
C3
|
C4
|
Platýs limanda
|
Limanda limanda
|
IIIa N
|
O
|
C3
|
C3
|
Treska jednoskvrnná
|
Melanogrammus aeglefinus
|
IV, IIIa
|
M
|
C3
|
C3
|
Treska bezvousá
|
Merlangius merlangus
|
IIIa N
|
O
|
C3
|
C3
|
Štikozubec obecný
|
Merluccius merluccius
|
IIIa, IV, VI, VII, VIIIab
|
M
|
C3
|
C3
|
Treska modravá
|
Micromesistius poutassou
|
I–IX, XII, XIV
|
M
|
F3
|
F3
|
Humr norský
|
Nephrops norvegicus
|
funkční jednotka
|
M
|
C1
|
N/A
|
Severoatlantický garnát
|
Pandalus borealis
|
IIIa, IVa východ
|
M
|
C0
|
N/A
|
Platýs velký
|
Pleuronectes platessa
|
IIIa
|
M
|
C3
|
C3
|
Treska tmavá
|
Pollachius virens
|
IV, IIIa, VI
|
M
|
C3
|
C3
|
Makrela obecná
|
Scomber scombrus
|
IIIa, IVbc, VIId
|
M
|
E3
|
E3
|
Jazyk mořský
|
Solea solea
|
IIIa
|
M
|
B3
|
B3
|
Šprot obecný
|
Sprattus sprattus
|
IIIa
|
M
|
F2
|
F2
|
Ostrounovití
|
Squalidae
|
IIIa N
|
O
|
C4
|
N/A
|
Treska norská
|
Trisopterus esmarki
|
IV, IIIa
|
M
|
F3
|
F3
|
OBLAST III ICES (kromě Skagerraku) včetně baltské oblasti
|
Úhoř
|
Anguilla anguilla
|
IIIa (kromě a N)
|
M
|
A2
|
A2
|
Sleď obecný
|
Clupea harengus
|
22–24/25–29, 32/30/31/Rižský záliv
|
M
|
F2
|
F2
|
Síh severní
|
Coregonus lavaretus
|
IIId
|
O
|
C3
|
C3
|
Štika obecná
|
Esox lucius
|
IIId
|
O
|
C3
|
C3
|
Treska obecná
|
Gadus morhua
|
IIIa S
|
M
|
C3
|
C3
|
Treska obecná
|
Gadus morhua
|
IIIb–d
|
M
|
D3
|
D4
|
Platýs limanda
|
Limanda limanda
|
IIIa S, IIIb–d
|
O
|
D3
|
D3
|
Treska jednoskvrnná
|
Melanogrammus aeglefinus
|
IIIa S
|
O
|
C3
|
C3
|
Treska bezvousá
|
Merlangius merlangus
|
IIIa S
|
O
|
C3
|
C3
|
Štikozubec obecný
|
Merluccius merluccius
|
IIIa, IV, VI, VII, VIIIab
|
M
|
C3
|
C3
|
Treska modravá
|
Micromesistius poutassou
|
I–IX, XII, XIV
|
M
|
F3
|
F3
|
Humr norský
|
Nephrops norvegicus
|
funkční jednotka
|
M
|
C1
|
N/A
|
Okoun říční
|
Perca fluviatilis
|
IIId
|
O
|
C3
|
C3
|
Platýs bradavičnatý
|
Platichtys flesus
|
III–d
|
M
|
C3
|
C3
|
Platýs velký
|
Pleuronectes platessa
|
IIIa S
|
M
|
C3
|
C3
|
Platýs velký
|
Pleuronectes platessa
|
III–d
|
O
|
D3
|
D3
|
Treska tmavá
|
Pollachius virens
|
IIIa S
|
O
|
C3
|
C3
|
Kambala velká
|
Psetta maxima
|
III–d
|
O
|
C3
|
C3
|
Losos obecný
|
Salmo salar
|
IIIb–d, 22–31/32
|
M
|
C3
|
C3
|
Pstruh obecný
|
Salmo trutta
|
IIIb–d
|
M
|
C3
|
C3
|
Jazyk mořský
|
Solea solea
|
IIIa
|
M
|
B3
|
B3
|
Šprot obecný
|
Sprattus sprattus
|
IIIa S
|
M
|
F2
|
F3
|
Šprot obecný
|
Sprattus sprattus
|
IIIb–d
|
M
|
G2
|
G3
|
Candát obecný
|
Stizostedion lucioperca
|
IIId
|
O
|
C3
|
C3
|
OBLASTI IV, VIId ICES Severní moře a východní kanál
|
Smáčkovití
|
Ammodytidae
|
IV
|
M
|
G3
|
G3
|
Úhoř
|
Anguilla anguilla
|
IV, VIId
|
M
|
A2
|
A2
|
Sumcovití
|
Anarhichas spp.
|
IV
|
O
|
C4
|
C4
|
Stříbrnice zlatá
|
Argentina spp.
|
IV
|
M
|
F1
|
F2
|
Mníkovec bělolemý
|
Brosme brosme
|
IV, IIIa
|
O
|
C4
|
C4
|
Sleď obecný
|
Clupea harengus
|
IV, VIId, IIIa
|
M
|
F3
|
F4
|
Garnát obecný
|
Crangon crangon
|
IV, VIId
|
M
|
E2
|
N/A
|
Mořčák chutný
|
Dicentrarchus labrax
|
IV, VIId
|
M
|
D3
|
D3
|
Treska obecná
|
Gadus morhua
|
IV, VIId, IIIa
|
M
|
D3
|
D4
|
Platýs šedohnědý
|
Glyptocephalus cynoglossus
|
IV
|
O
|
C4
|
C4
|
Helicolenus dactylopterus
|
Helicolenus dactylopterus
|
IV
|
O
|
C4
|
C4
|
Pakambala čtyřskvrnná
|
Lepidorhombus boscii
|
IV, VIId
|
M
|
E3
|
E4
|
Pakambala průsvitná
|
Lepidorhombus whiffiagonis
|
IV, VIId
|
M
|
E3
|
E4
|
Platýs limanda
|
Limanda limanda
|
IV, VIId
|
O
|
C4
|
C4
|
Ďas černobřichý
|
Lophius budegassa
|
IV, VIId
|
M
|
D4
|
D4
|
Ďas mořský
|
Lophius piscatorius
|
IV, VI
|
M
|
D4
|
D4
|
Hlavoun severní
|
Macrourus berglax
|
IV, IIIa
|
O
|
C4
|
C4
|
Treska jednoskvrnná
|
Melanogrammus aeglefinus
|
IV, IIIa
|
M
|
D3
|
D4
|
Treska bezvousá
|
Merlangius merlangus
|
IV, VIId
|
M
|
E4
|
D4
|
Štikozubec obecný
|
Merluccius merluccius
|
IIIa, IV, VI, VII, VIIIab
|
M
|
C4
|
C4
|
Treska modravá
|
Micromesistius poutassou
|
I–IX, XII, XIV
|
M
|
F3
|
F3
|
Platýs červený
|
Microstomus kitt
|
IV, VIId
|
M
|
D4
|
D4
|
Mník modrý
|
Molva dypterygia
|
IV, IIIa
|
O
|
C4
|
C4
|
Mník mořský
|
Molva molva
|
IV, IIIa
|
O
|
C4
|
C4
|
Parmice nachová
|
Mullus barbatus
|
IV, VIId
|
M
|
D3
|
D3
|
Parmice pruhovaná
|
Mullus surmuletus
|
IV, VIId
|
M
|
D3
|
D3
|
Humr norský
|
Nephrops norvegicus
|
funkční jednotka
|
M
|
B0
|
N/A
|
Severoatlantický garnát
|
Pandalus borealis
|
IIIa, IVa východ/IVa
|
M
|
E2
|
N/A
|
Hřebenatka svatojakubská
|
Pecten maximus
|
VIId
|
M
|
D3
|
N/A
|
Treska
|
Phycis phycis
|
IV
|
O
|
C4
|
C4
|
Platýs velký
|
Pleuronectes platessa
|
IV
|
M
|
E3
|
E4
|
Platýs velký
|
Pleuronectes platessa
|
VIId
|
M
|
C1
|
C3
|
Treska tmavá
|
Pollachius virens
|
IV, IIIa, VI
|
M
|
D3
|
D4
|
Kambala velká
|
Psetta maxima
|
IV, VIId
|
M
|
D4
|
D4
|
Rejnok ostnatý
|
Raja clavata
|
IV, VIId
|
M
|
E4
|
N/A
|
Rejnok skvrnitý
|
Raja montagui
|
IV, VIId
|
M
|
E4
|
N/A
|
Rejnok dvouskvrnný
|
Raja naevus
|
IV, VIId
|
M
|
E4
|
N/A
|
Rejnok paprsčitý
|
Raja radiata
|
IV, VIId
|
M
|
E4
|
N/A
|
Ostatní rejnokovití
|
Rajidae
|
IV, VIId
|
M
|
E4
|
N/A
|
Platýs černý
|
Reinhardtius hippoglossoides
|
IV
|
O
|
C4
|
C4
|
Losos obecný
|
Salmo salar
|
IV
|
O
|
C4
|
C4
|
Makrela obecná
|
Scomber scombrus
|
IIIa, IVbc, VIId
|
M
|
F3
|
F4
|
Pakambala kosočtverečná
|
Scophthalmus rhombus
|
IV, VIId
|
P
|
D4
|
D4
|
Okouníci
|
Sebastes spp.
|
IV
|
O
|
C4
|
C4
|
Hlubinný žralok
|
Selachii
|
IV
|
O
|
C4
|
N/A
|
Malý žralok
|
Selachii
|
IV, VIId
|
O
|
C4
|
N/A
|
Jazyk mořský
|
Solea solea
|
IV
|
M
|
D3
|
D4
|
Jazyk mořský
|
Solea solea
|
VIId
|
M
|
C1
|
C3
|
Šprot obecný
|
Sprattus sprattus
|
IV/VIIde
|
M
|
G3
|
G3
|
Ostroun obecný
|
Squalus acanthias
|
IV, VIId
|
O
|
C4
|
N/A
|
Kranas
|
Trachurus spp.
|
IIa, IVa, Vb, VIa, VIIa–c, e–k, VIIIabde/IIIa, IVbc, VIId
|
M
|
F2
|
F4
|
Treska norská
|
Trisopterus esmarki
|
IV
|
M
|
G3
|
G3
|
Severovýchodní atlantský a západní kanál ICES V, VI, VII (kromě d), VIII, IX, X, XII, XIV
|
Úhoř
|
Anguilla anguilla
|
všechny oblasti
|
M
|
A2
|
A2
|
Tkaničnice
|
Aphanopus spp.
|
všechny oblasti, kromě IXa, X
|
O
|
F3
|
F3
|
Tkaničnice
|
Aphanopus spp.
|
IXa, X
|
M
|
B2
|
B4
|
Stříbrnice zlatá
|
Argentina spp.
|
všechny oblasti
|
M
|
F1
|
F2
|
Smuha královská
|
Argyrosoma regius
|
všechny oblasti
|
O
|
F3
|
F3
|
Alfonsinos
|
Beryx spp.
|
všechny oblasti, kromě X
|
O
|
F3
|
F3
|
Alfonsinos
|
Beryx spp.
|
X
|
M
|
A3
|
A4
|
Surmovka
|
Surmovka spp.
|
všechny oblasti
|
O
|
F3
|
F3
|
Krab německý
|
Cancer pagurus
|
všechny oblasti
|
M
|
D3
|
N/A
|
Žralok skvrnitý
|
Centrophorus granulosus
|
všechny oblasti
|
M
|
B4
|
N/A
|
Bezkýlovec listošupinatý
|
Centrophorus squamosus
|
všechny oblasti
|
M
|
B4
|
N/A
|
Žralok portugalský
|
Centroscymnus coelolepis
|
všechny oblasti
|
M
|
B4
|
N/A
|
Sleď obecný
|
Clupea harengus
|
VIa/VIaN/VIaS,VIIbc/VIIa/VIIj
|
M
|
F3
|
F4
|
Úhoř mořský
|
Conger conger
|
všechny oblasti, kromě X
|
O
|
F3
|
F4
|
Úhoř mořský
|
Conger conger
|
X
|
M
|
B4
|
B4
|
Hlavoun tuponosý
|
Coryphaenoides rupestris
|
všechny oblasti
|
M
|
F3
|
C2
|
Mořčák chutný
|
Dicentrarchus labrax
|
všechny oblasti, kromě IX
|
M
|
D3
|
E4
|
Mořčák chutný
|
Dicentrarchus labrax
|
IX
|
O
|
F3
|
F4
|
Sardel
|
Engraulis encrasicolus
|
IXa (pouze Cadiz)
|
M
|
E2
|
F3
|
Sardel
|
Engraulis encrasicolus
|
VIII
|
M
|
D3
|
E4
|
Treska obecná
|
Gadus morhua
|
Va/Vb/VIa/VIb/VIIa/VIIe–k
|
M
|
D3
|
E4
|
Platýs šedohnědý
|
Glyptocephalus cynoglossus
|
VI, VII
|
O
|
F3
|
F3
|
Helicolenus dactylopterus
|
Helicolenus dactylopterus
|
všechny oblasti, kromě IXa, X
|
O
|
F3
|
F2
|
Helicolenus dactylopterus
|
Helicolenus dactylopterus
|
IXa, X
|
M
|
B3
|
B4
|
Humr
|
Homarus gammarus
|
všechny oblasti
|
M
|
F3
|
N/A
|
Hoplostethus atlanticus
|
Hoplostethus atlanticus
|
všechny oblasti
|
M
|
F3
|
F3
|
Pakambala čtyřskvrnná
|
Lepidorhombus boscii
|
VIIIc, IXa
|
M
|
C3
|
E3
|
Pakambala průsvitná
|
Lepidorhombus whiffiagonis
|
VII, VIIIabd/VIIIc, IXa
|
M
|
C3
|
E3
|
Oliheň obecná
|
Loligo vulgaris
|
všechny oblasti, kromě VIIIc, IXa
|
O
|
F3
|
N/A
|
Oliheň obecná
|
Loligo vulgaris
|
VIIIc, IXa
|
M
|
B2
|
N/A
|
Ďas černobřichý
|
Lophius budegassa
|
IV, VI/VIIb–k, VIIIabd
|
M
|
C3
|
D4
|
Ďas černobřichý
|
Lophius budegassa
|
VIIIc, IXa
|
M
|
B3
|
E3
|
Ďas mořský
|
Lophius piscatorious
|
IV, VI/VIIb–k, VIIIabd
|
M
|
C3
|
D4
|
Ďas mořský
|
Lophius piscatorious
|
VIIIc, IXa
|
M
|
B3
|
E3
|
Huňáček severní
|
Mallotus villosus
|
XIV
|
O
|
F3
|
F3
|
Treska jednoskvrnná
|
Melanogrammus aeglefinus
|
Va/Vb
|
M
|
F4
|
F4
|
Treska jednoskvrnná
|
Melanogrammus aeglefinus
|
VIa/VIb/VIIa/VIIb–k
|
M
|
E4
|
E3
|
Treska bezvousá
|
Merlangius merlangus
|
VIII/IX, X
|
M
|
F3
|
F4
|
Treska bezvousá
|
Merlangius merlangus
|
Vb/VIa/VIb/VIIa/VIIe–k
|
M
|
C3
|
E3
|
Štikozubec obecný
|
Merluccius merluccius
|
IIIa, IV, VI, VII, VIIIab/VIIIc, IXa
|
M
|
C3
|
E3
|
Jazyk pruhovaný
|
Microchirus variegatus
|
všechny oblasti
|
O
|
F3
|
F3
|
Treska modravá
|
Micromesistius poutassou
|
I–IX, XII, XIV
|
M
|
F3
|
F4
|
Platýs červený
|
Microstomus kitt
|
všechny oblasti
|
O
|
F3
|
F3
|
Mník modrý
|
Molva dypterygia
|
všechny oblasti, kromě X
|
O
|
F3
|
F4
|
Mník modrý
|
Molva dypterygia
|
X
|
M
|
A4
|
A4
|
Mník mořský
|
Molva molva
|
všechny oblasti
|
M
|
F3
|
F4
|
Parmice pruhovaná
|
Mullus surmuletus
|
všechny oblasti
|
M
|
F3
|
F3
|
Humr norský
|
Nephrops norvegicus
|
VI funkční jednotka
|
M
|
B0
|
N/A
|
Humr norský
|
Nephrops norvegicus
|
VII funkční jednotka
|
M
|
B1
|
N/A
|
Humr norský
|
Nephrops norvegicus
|
VIII, IX funkční jednotka
|
M
|
A1
|
N/A
|
Chobotnice obecná
|
Octopus vulgaris
|
všechny oblasti, kromě VIIIc, IXa
|
O
|
F3
|
N/A
|
Chobotnice obecná
|
Octopus vulgaris
|
VIIIc, IXa
|
M
|
B3
|
N/A
|
Pandalus spp.
|
Pandalus spp.
|
všechny oblasti
|
O
|
F3
|
N/A
|
Parapenaeus longirostris
|
Parapenaeus longirostris
|
IXa
|
M
|
B1
|
N/A
|
Treska
|
Phycis phycis
|
všechny oblasti, kromě X
|
O
|
F3
|
F3
|
Treska
|
Phycis phycis
|
X
|
M
|
B3
|
B4
|
Platýs velký
|
Pleuronectes platessa
|
VIIa/VIIe/VIIfg
|
M
|
B1
|
B3
|
Platýs velký
|
Pleuronectes platessa
|
VIIbc/VIIh–k/VIII, IX, X
|
O
|
F3
|
F4
|
Treska pollak
|
Pollachius pollachius
|
všechny oblasti
|
O
|
F3
|
F4
|
Treska tmavá
|
Pollachius virens
|
Va/Vb/IV, IIIa, VI
|
M
|
C3
|
E3
|
Treska tmavá
|
Pollachius virens
|
VII, VIII
|
M
|
F3
|
F4
|
Mnohopilák americký
|
Polyprion americanus
|
X
|
M
|
A4
|
A4
|
Rejnok plavý
|
Raja brachyura
|
všechny oblasti
|
M
|
F4
|
N/A
|
Rejnok ostnatý
|
Raja clavata
|
všechny oblasti
|
M
|
F4
|
N/A
|
Rejnok skvrnitý
|
Raja montagui
|
všechny oblasti
|
M
|
F4
|
N/A
|
Rejnok dvouskvrnný
|
Raja naevus
|
všechny oblasti
|
M
|
E4
|
N/A
|
Ostatní rejnokovití
|
Rajidae
|
všechny oblasti
|
M
|
F4
|
N/A
|
Platýs černý
|
Reinhardtius hippoglossoides
|
V, XIV/VI
|
M
|
A2
|
E3
|
Losos obecný
|
Salmo salar
|
všechny oblasti
|
O
|
F3
|
F3
|
Sardinka obecná
|
Sardina pilchardus
|
VIIIabd/VIIIc, IXa
|
M
|
C3
|
E3
|
Makrela španělská
|
Scomber japonicus
|
VIII, IX
|
M
|
D3
|
F4
|
Makrela obecná
|
Scomber scombrus
|
II, IIIa, IV, V, VI, VII, VIII, IX (kromě VIIIc, IXa)
|
M
|
F3
|
F4
|
Makrela obecná
|
Scomber scombrus
|
VIIIc, IXa
|
M
|
D4
|
D4
|
Okouníci
|
Sebastes spp.
|
V, VI, XII, XIV
|
M
|
C2
|
E3
|
Sépie obecná
|
Sepia officinalis
|
všechny oblasti, kromě VIIIc, IXa
|
O
|
F3
|
N/A
|
Sépie obecná
|
Sepia officinalis
|
VIIIc, IXa
|
M
|
B3
|
N/A
|
Jazyk mořský
|
Solea solea
|
VIIa/VIIfg
|
M
|
B1
|
B3
|
Jazyk mořský
|
Solea solea
|
VIIbc/VIIhjk/IXa
|
M
|
F3
|
F4
|
Jazyk mořský
|
Solea solea
|
VIIe
|
M
|
C3
|
D4
|
Jazyk mořský
|
Solea solea
|
VIIIab
|
M
|
B1
|
C3
|
Solen spp.
|
Solen spp.
|
všechny oblasti
|
O
|
F3
|
N/A
|
Mořanovití
|
Sparidae
|
všechny oblasti, kromě VIIIc, IXa, X
|
O
|
F3
|
F3
|
Mořanovití
|
Sparidae
|
VIIIc, IXa, X
|
M
|
B3
|
B4
|
Ostroun obecný
|
Squalus acanthias
|
všechny oblasti
|
O
|
F3
|
N/A
|
Karnas středomořský
|
Trachurus mediterraneus
|
VIII, IX
|
O
|
F3
|
F4
|
Kranas modrý
|
Trachurus picturatus
|
X
|
M
|
B3
|
C4
|
Kranas
|
Trachurus trachurus
|
IIa, IVa, Vb, VIa, VIIa–c, e–k, VIIIabde/X
|
M
|
F3
|
F4
|
Kranas
|
Trachurus trachurus
|
VIIIc, IXa
|
M
|
D3
|
E2
|
Treska příčnopruhá
|
Trisopterus luscus
|
VIIIc, IXa
|
M
|
B4
|
B4
|
Treska příčnopruhá
|
Trisopterus spp.
|
všechny oblasti, kromě VIIIc, IXa
|
O
|
F3
|
F3
|
Ostatní hlubinné druhy
|
Ostatní hlubinné druhy
|
všechny oblasti
|
O
|
F3
|
F3
|
Středozemí
|
Úhoř
|
Anguilla anguilla
|
všechny oblasti
|
M
|
A2
|
A2
|
Aristeomorpha foliacea
|
Aristeomorpha foliacea
|
1.3, 2.2, 3.1
|
M
|
B3
|
N/A
|
Aristeus antennatus
|
Aristeus antennatus
|
1.1, 1.3, 2.2, 3.1
|
M
|
B3
|
N/A
|
Očnatec štíhlý
|
Boops boops
|
1.3, 2.1, 2.2, 3.1
|
M
|
E3
|
E4
|
Zlak nachový
|
Coryphaena hippurus
|
všechny oblasti
|
M
|
B3
|
B3
|
Zlak nachový
|
Coryphaena equiselis
|
všechny oblasti
|
M
|
B3
|
B3
|
Mořčák chutný
|
Dicentrarchus labrax
|
1.2
|
M
|
E3
|
E3
|
Eledone cirrhosa
|
Eledone cirrosa
|
1.1, 1.3, 2.1, 2.2, 3.1
|
M
|
E4
|
N/A
|
Chobotnice pižmová
|
Eledone moschata
|
1.3, 2.1, 2.2, 3.1
|
M
|
E4
|
N/A
|
Sardel
|
Engraulis encrasicolus
|
všechny oblasti
|
M
|
D3
|
E4
|
Štítník šedý
|
Eutrigla gurnardus
|
1.3, 2.2, 3.1
|
M
|
D3
|
D3
|
Olihně
|
Illex spp., Todarodes spp.
|
1.3, 2.1, 2.2, 3.1
|
M
|
D3
|
N/A
|
Istiophoridae
|
Istiophoridae
|
všechny oblasti
|
M
|
D2
|
D2
|
Oliheň obecná
|
Loligo vulgaris
|
1.3, 2.2, 3.1
|
M
|
D3
|
N/A
|
Ďas černobřichý
|
Lophius budegassa
|
1.1, 1.3, 2.2, 3.1
|
M
|
C2
|
D4
|
Ďas mořský
|
Lophius piscatorius
|
1.1, 1.3, 2.2, 3.1
|
M
|
C2
|
D4
|
Štikozubec obecný
|
Merluccius merluccius
|
všechny oblasti
|
M
|
C3
|
D4
|
Treska modravá
|
Micromesistius poutassou
|
1.1, 3.1
|
O
|
D3
|
D3
|
Cípalovití
|
Mugilidae
|
1.3, 2.1, 2.2, 3.1
|
M
|
D3
|
D3
|
Parmice nachová
|
Mullus barbatus
|
všechny oblasti
|
M
|
C3
|
D4
|
Parmice pruhovaná
|
Mullus surmuletus
|
všechny oblasti
|
M
|
C3
|
D4
|
Humr norský
|
Nephrops norvegicus
|
1.3, 2.1, 2.2, 3.1
|
M
|
B3
|
N/A
|
Chobotnice obecná
|
Octopus vulgaris
|
všechny oblasti
|
M
|
E4
|
N/A
|
Růžicha červená
|
Pagellus erythrinus
|
1.1, 1.2, 2.1, 2.2, 3.1
|
M
|
D3
|
E4
|
Parapenaeus longirostris
|
Parapenaeus longirostris
|
1.1, 1.3, 2.2, 3.1
|
M
|
C3
|
N/A
|
Penaeus kerathurus
|
Penaeus kerathurus
|
3.1
|
M
|
E3
|
N/A
|
Rejnok ostnatý
|
Raja clavata
|
1.3, 2.1, 2.2, 3.1
|
M
|
D3
|
N/A
|
Rejnok čtyřoký
|
Raja miraletus
|
1.3, 2.1, 2.2, 3.1
|
M
|
D3
|
N/A
|
Pelamida obecná
|
Sarda sarda
|
všechny oblasti
|
M
|
E4
|
E4
|
Sardinka obecná
|
Sardina pilchardus
|
všechny oblasti
|
M
|
D3
|
E4
|
Makrela obecná
|
Scomber spp.
|
1.3, 2.2, 3.1
|
M
|
E4
|
E4
|
Sépie obecná
|
Sepia officinalis
|
1.3, 2.1, 3.1
|
M
|
E3
|
N/A
|
Žralokovití
|
Selachii
|
všechny oblasti
|
M
|
D2
|
N/A
|
Jazyk mořský
|
Solea vulgaris
|
1.2, 2.1, 3.1
|
M
|
E3
|
E3
|
Zlatohlavá mořská pražma
|
Sparus aurata
|
1.2, 3.1
|
M
|
E3
|
E3
|
Spicara spp.
|
Spicara spp.
|
1.3, 2.1, 2.2, 3.1
|
M
|
E3
|
E3
|
Squilla mantis
|
Squilla mantis
|
1.3, 2.1, 2.2
|
M
|
E4
|
N/A
|
Tuňák křídlatý
|
Thunnus alalunga
|
všechny oblasti
|
M
|
C2
|
C2
|
Tuňák obecný
|
Thunnus thynnus
|
všechny oblasti
|
M
|
C2
|
C2
|
Karnas středomořský
|
Trachurus mediterraneus
|
1.1, 1.3, 3.1
|
M
|
E3
|
E4
|
Kranas
|
Trachurus trachurus
|
1.1, 1.3, 3.1
|
M
|
E3
|
E4
|
Trigla lucerna
|
Trigla lucerna
|
1.3, 2.2, 3.1
|
M
|
D3
|
D3
|
Škeble jedlá
|
Veneridae
|
2.1, 2.2
|
M
|
F3
|
N/A
|
Mečoun obecný
|
Xiphias gladius
|
všechny oblasti
|
M
|
C2
|
C2
|
Oblasti NAFO
|
Treska obecná
|
Gadus morhua
|
2J 3KL
|
M
|
A2
|
E3
|
Treska obecná
|
Gadus morhua
|
3M
|
M
|
A2
|
E3
|
Treska obecná
|
Gadus morhua
|
3NO
|
M
|
A2
|
E3
|
Treska obecná
|
Gadus morhua
|
3Ps
|
M
|
F4
|
F4
|
Treska obecná
|
Gadus morhua
|
SA 1
|
M
|
F4
|
F4
|
Platýs šedohnědý
|
Glyptocephalus cynoglossus
|
3NO
|
M
|
A2
|
A2
|
Platýs drsný
|
Hippoglossoides platessoides
|
3LNO
|
M
|
A2
|
E3
|
Platýs drsný
|
Hippoglossoides platessoides
|
3M
|
M
|
A2
|
E3
|
Platýs zlatý
|
Limanda ferruginea
|
3LNO
|
M
|
A2
|
A2
|
Hlavouni
|
Macrouridae
|
SA 2 + 3
|
M
|
A2
|
E3
|
Pandalus spp.
|
Pandalus spp.
|
3LN
|
O
|
F3
|
N/A
|
Pandalus spp.
|
Pandalus spp.
|
3M
|
M
|
D2
|
N/A
|
Rejnokovití
|
Raja spp.
|
SA 3
|
M
|
D2
|
N/A
|
Platýs černý
|
Reinhardtius hippoglossoides
|
3KLMNO
|
M
|
A2
|
E3
|
Platýs černý
|
Reinhardtius hippoglossoides
|
SA 1
|
M
|
A2
|
E3
|
Okouníci
|
Sebastes spp.
|
3LN
|
M
|
A2
|
A2
|
Okouníci
|
Sebastes spp.
|
3M
|
M
|
A2
|
F3
|
Okouníci
|
Sebastes spp.
|
3O
|
M
|
C2
|
C2
|
Okouníci
|
Sebastes spp.
|
SA 1
|
M
|
A2
|
A2
|
Druhy s vysokou migrací, Atlantský oceán, Indický oceán, Tichý oceán
|
Tuňák nepravý
|
Auxis spp.
|
|
M
|
E4
|
|
Euthynnus alleteratus
|
Euthynnus alleteratus
|
|
M
|
E4
|
|
Istiophoridae
|
Istiophoridae
|
|
M
|
D2
|
|
Žralok mako
|
Isurus oxyrinchus
|
|
M
|
A4
|
|
Tuňák pelamida
|
Katsuwonus pelamis
|
|
M
|
C2
|
|
Žralok nosatý
|
Lamna nasus
|
|
M
|
A4
|
|
Žralok modravý
|
Prionace glauca
|
|
M
|
A4
|
|
Pelamida obecná
|
Sarda sarda
|
|
M
|
E4
|
|
Ostrounovití
|
Squalidae
|
|
M
|
D2
|
|
Tuňák křídlatý
|
Thunnus alalunga
|
|
M
|
C2
|
|
Tuňák žlutoploutvý
|
Thunnus albacares
|
|
M
|
C2
|
|
Tuňák velkooký
|
Thunnus obesus
|
|
M
|
C2
|
|
Tuňák obecný
|
Thunnus thynnus
|
|
M
|
C2
|
|
Mečoun obecný
|
Xiphias gladius
|
|
M
|
C2
|
|
CECAF FAO 34
|
Tkaničnice tmavá
|
Aphanopus carbo
|
Madeira
|
M
|
D3
|
|
Sardel
|
Engraulis encrasicolus
|
|
O
|
E3
|
|
Lepidopus caudatus
|
Lepidopus caudatus
|
Mauritánie
|
O
|
D2
|
|
Oliheň obecná
|
Loligo vulgaris
|
Atl. CE
|
O
|
D2
|
|
Štikozubec obecný
|
Merluccius spp.
|
Atl. CE
|
M
|
C2
|
|
Chobotnice obecná
|
Octopus vulgaris
|
Atl. CE
|
M
|
C2
|
|
Parapenaeus longirostris
|
Parapenaeus longirostris
|
Atl. CE
|
M
|
C2
|
|
Penaeus notialis
|
Penaeus notialis
|
Atl. CE
|
M
|
C2
|
|
Pelamida obecná
|
Sarda sarda
|
Mauritánie
|
O
|
F2
|
|
Sardinka obecná
|
Sardina pilchardus
|
Atl. CE
|
M
|
E3
|
|
Sardinella aurita
|
Sardinella aurita
|
Mauritánie, Atl. CE
|
O
|
F3
|
|
Sardinella maderensis
|
Sardinella maderensis
|
Mauritánie, Atl. CE
|
O
|
F3
|
|
Makrela japonská
|
Scomber japonicus
|
Madeira
|
M
|
D2
|
|
Makrela japonská
|
Scomber japonicus
|
Mauritánie
|
O
|
D2
|
|
Sépie obecná
|
Sepia hierredda
|
Atl. CE
|
O
|
D2
|
|
Mořanovití
|
Sparidae, Serranidae, Haemulidae
|
Atl. CE
|
O
|
D2
|
|
Kranas
|
Trachurus spp.
|
Madeira
|
M
|
D3
|
|
Kranas obecný
|
Trachurus trachurus
|
Mauritánie
|
O
|
D2
|
|
Trachurus trecae
|
Trachurus trecae
|
Mauritánie
|
O
|
D2
|
|
Tkaničnice
|
Trichiuridae
|
|
O
|
D2
|
|
WECAF
|
Lutjanus purpureus
|
Lutjanus purpureus
|
Francouzská Guayana ZEE
|
M
|
C2
|
|
Penaeus subtilis
|
Penaeus subtilis
|
Francouzská Guayana ZEE
|
M
|
C2
|
|
CCAMLR FAO 58
|
Champsocephalus gunnari
|
Champsocephalus gunnari
|
Kerguelen
|
O
|
C2
|
|
Ledovky
|
Dissostichus eleginoides
|
Kerguelen
|
O
|
C2
|
D3
|
Hlavouni
|
Macrouridae
|
Kerguelen Crozet
|
O
|
C2
|
|
Notothenia squamifrons
|
Notothenia squamifrons
|
Kerguelen
|
O
|
C2
|
|
Rejnokovití
|
Raja spp.
|
Kerguelen Crozet
|
O
|
C2
|
|
Jihozápadní Atlantský oceán FAO 41
|
Ledovky
|
Dissostichus eleginoides
|
Argentina/UK
|
O
|
D2
|
D2
|
Hruj černá
|
Genypterus blacodes
|
Argentina/UK
|
O
|
D2
|
D2
|
Illex argentinus
|
Illex argentinus
|
Argentina/UK
|
O
|
D2
|
N/A
|
Loligo gahi
|
Loligo gahi
|
Argentina/UK
|
O
|
D2
|
N/A
|
Hlavouni
|
Macrourus spp.
|
Argentina/UK
|
O
|
D2
|
D2
|
Macruronus magellanicus
|
Macruronus magellanicus
|
Argentina/UK
|
O
|
D2
|
D2
|
Štikozubec novozélandský
|
Merluccius australis
|
Argentina/UK
|
O
|
D2
|
D2
|
Merluccius hubbsi
|
Merluccius hubbsi
|
Argentina/UK
|
O
|
D2
|
C2
|
Treska patagonská
|
Micromesistius australis
|
Argentina/UK
|
O
|
D2
|
D2
|
Notothenia spp., Patagonotothen spp.
|
Notothenia spp., Patagonotothen spp.
|
Argentina/UK
|
O
|
D2
|
D2
|
Salilota australis
|
Salilota australis
|
Argentina/UK
|
O
|
D2
|
D2
|
Angola FAO 47
|
Aristeus varidens
|
Aristeus varidens
|
Angola
|
O
|
B2
|
N/A
|
Parapenaeus longirostris
|
Parapenaeus longirostris
|
Angola
|
O
|
B2
|
N/A
|
Krevety
|
Penaeus spp.
|
Angola
|
O
|
B2
|
N/A“
|
|