(EU) 2023/2696Prováděcí nařízení Komise (EU) 2023/2696 ze dne 4. prosince 2023, kterým se stanoví postupy a šablona, které se mají použít při provádění průzkumů mezi příjemci Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci na pomoc propuštěným pracovníkům podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2021/691

Publikováno: Úř. věst. L 2696, 5.12.2023 Druh předpisu: Prováděcí nařízení
Přijato: 4. prosince 2023 Autor předpisu: Evropská komise
Platnost od: 25. prosince 2023 Nabývá účinnosti: 25. prosince 2023
Platnost předpisu: Ano Pozbývá platnosti:
Původní znění předpisu

Text předpisu s celou hlavičkou je dostupný pouze pro registrované uživatele.



European flag

Úřední věstník
Evropské unie

CS

Série L


2023/2696

5.12.2023

PROVÁDĚCÍ NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) 2023/2696

ze dne 4. prosince 2023,

kterým se stanoví postupy a šablona, které se mají použít při provádění průzkumů mezi příjemci Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci na pomoc propuštěným pracovníkům podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2021/691

EVROPSKÁ KOMISE,

s ohledem na Smlouvu o fungování Evropské unie,

s ohledem na nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2021/691 ze dne 28. dubna 2021 o Evropském fondu pro přizpůsobení se globalizaci na pomoc propuštěným pracovníkům (EFG) a o zrušení nařízení (EU) č. 1309/2013 (1), a zejména na čl. 22 odst. 6 uvedeného nařízení,

po konzultaci s výborem pro EFG zřízeným článkem 26 nařízení (EU) 2021/691,

vzhledem k těmto důvodům:

(1)

Aby se zajistilo monitorování výsledků a usnadnila se hodnocení Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci na pomoc propuštěným pracovníkům (EFG), jsou členské státy podle článku 22 nařízení (EU) 2021/691 povinny podporovat Komisi při provádění průzkumu mezi příjemci po provedení každého finančního příspěvku z EFG.

(2)

V zájmu zajištění účinného používání průzkumů pro účely hodnocení je nezbytné stanovit jednotná ustanovení pro provádění těchto průzkumů a vytvořit společnou šablonu, která umožní shromažďovat údaje na úrovni Unie.

(3)

Aby byla zajištěna účinná analýza průzkumů pro účely monitorování a hodnocení, je nezbytné při provádění průzkumů plně využívat výhod elektronických nástrojů a zároveň zachovat bezpečnost výměn informací a zajistit jejich úplnost, pravost a důvěrnost v souladu s platnými pravidly pro ochranu údajů. Komise by proto měla navrhnout on-line nástroj pro provádění průzkumů mezi příjemci v systému Komise pro správu průzkumů on-line EUSurvey.

(4)

Členské státy by měly Komisi podporovat tak, že příjemce informují o průzkumu, který má být proveden, a vyzvou je, aby se zúčastnili, zasláním pozvánky k účasti a alespoň jedné upomínky. Vzhledem k tomu, že průzkumy spravuje Komise, měly by ji členské státy informovat, jakmile pozvánky nebo upomínky odešlou. Členské státy by rovněž měly příjemce vybízet, aby do zahájení průzkumu udržovali své kontaktní údaje neustále aktuální, a měly by poskytovat pomoc při přístupu k průzkumu on-line.

(5)

Komise by jako vlastník údajů měla používat shromážděné kvantitativní a kvalitativní informace pouze pro účely monitorování a hodnocení.

(6)

Dotčený členský stát může požádat, aby mu byly předány souhrnné výsledky průzkumu pro účely vnitrostátního monitorování a hodnocení. Pokud by dotčený členský stát chtěl přidat otázky, které považuje pro účely vnitrostátního monitorování nebo hodnocení za užitečné, Komise by měla mít možnost doplnit tyto otázky do průzkumu, který má být proveden, přičemž je třeba zajistit, aby šablona byla úplná,

PŘIJALA TOTO NAŘÍZENÍ:

Článek 1

Předmět

Toto nařízení stanoví postupy a šablonu, které se mají použít při provádění průzkumů mezi příjemci uvedených v článku 22 nařízení (EU) 2021/691.

Článek 2

Postupy provádění průzkumu mezi příjemci

1.   Komise vypracuje průzkum v systému pro správu průzkumů on-line v úředním jazyce (úředních jazycích) dotčeného členského státu za použití šablony uvedené v článku 3. Odkaz na průzkum se dotčenému členskému státu zašle nejpozději pět měsíců po skončení prováděcího období příslušného finančního příspěvku.

2.   Dotčený členský stát zahájí šestý měsíc po konci prováděcího období průzkum v souladu s čl. 22 odst. 4 nařízení (EU) 2021/691 zasláním pozvánky k účasti na průzkumu všem příjemcům pomoci z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci na pomoc propuštěným pracovníkům (EFG). Komise ponechá průzkum aktivní po dobu nejméně čtyř týdnů ode dne jeho zahájení.

3.   Dotčený členský stát informuje Komisi o případných obdobích dovolených a svátků nebo jiných okolnostech, které by mohly mít dopad na míru účasti. V takovém případě může být provádění průzkumu naplánováno na delší období až osmi týdnů.

4.   Týden před plánovaným ukončením průzkumu zašle dotčený členský stát příjemcům upomínku.

5.   V případě nízké účasti se mohou Komise a dotčený členský stát dohodnout na prodloužení období provádění průzkumu. Je-li toto prodloužení dohodnuto, zašle dotčený členský stát příjemcům dodatečnou upomínku, v níž uvede délku prodlouženého období.

6.   Dotčený členský stát podá Komisi zprávu o úsilí vynaloženém na podporu účasti a informuje ji, jakmile je průzkum zahájen a jakmile zašle případné upomínky.

7.   Dotčený členský stát uvědomí příjemce o chystaném průzkumu, jakmile požádají o pomoc, a požádá je, aby své kontaktní údaje udržovali až do zahájení průzkumu neustále aktuální. Členské státy pomáhají příjemcům v přístupu do systému pro správu průzkumů on-line.

Článek 3

Šablona pro průzkumy mezi příjemci

1.   Průzkumy mezi příjemci podle článku 22 nařízení (EU) 2021/691 se provádějí za použití šablony stanovené v příloze.

2.   Komise tuto šablonu zpřístupní ve všech úředních jazycích Unie.

3.   Dotčený členský stát může požádat o doplnění otázek do šablony pro účely vnitrostátního monitorování nebo hodnocení, pokud se tím šablona jako taková nezmění. Navrhované dodatečné otázky musí být Komisi předloženy v úředním jazyce (úředních jazycích) členského státu nejpozději dva měsíce po konci prováděcího období. Komise rozhodne, zda doplnění dalších otázek povolí.

Článek 4

Používání údajů z průzkumu

1.   Vlastníkem shromážděných údajů je Komise. Komise používá shromážděné kvantitativní a kvalitativní informace pouze pro účely monitorování a hodnocení.

2.   Komise na požádání zpřístupní dotčenému členskému státu souhrnné výsledky průzkumu pro účely vnitrostátního monitorování a hodnocení.

Článek 5

Vstup v platnost

Toto nařízení vstupuje v platnost dvacátým dnem po vyhlášení v Úředním věstníku Evropské unie.

Toto nařízení je závazné v celém rozsahu a přímo použitelné ve všech členských státech.

V Bruselu dne 4. prosince 2023.

Za Komisi

předsedkyně

Ursula VON DER LEYEN


(1)   Úř. věst. L 153, 3.5.2021, s. 48.


PŘÍLOHA

Šablona pro průzkum mezi příjemci pomoci z EFG

Návrh e-mailu

Vážení příjemci,

zveme Vás k účasti na tomto průzkumu, protože jste obdrželi podporu z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci na pomoc propuštěným pracovníkům (EFG) po propuštění z [název společnosti/hospodářské odvětví/region] v České republice. EFG je evropský nástroj, který poskytuje pomoc lidem, kteří v důsledku rozsáhlé restrukturalizace přišli o zaměstnání.

Chcete-li se do tohoto průzkumu EUSurvey zapojit, vytvořte si prosím účet u služby Evropské komise pro autentizaci uživatelů (EU Login). Postupujte přitom podle kroků popsaných zde.

Vyplnění dotazníku by nemělo trvat víc než 7 minut. Vaše odpovědi budou automaticky uloženy, takže případně můžete vyplnit pouze část průzkumu a zbytek dokončit později. Své odpovědi můžete odeslat nejpozději dne [datum].

S Vašimi odpověďmi bude nakládáno jako s důvěrnými informacemi a nebudou s nikým sdíleny.

Pokud máte k průzkumu nějaké otázky, obraťte se na [jméno příslušné vnitrostátní kontaktní osoby pro EFG nebo vyhrazená e-mailová schránka].

Tento průzkum pro nás představuje cennou zpětnou vazbu. Děkujeme, že mu věnujete svůj čas.

Úvod k průzkumu

Cílem tohoto průzkumu je zjistit, jestli byl Evropský fond pro přizpůsobení se globalizaci na pomoc propuštěným pracovníkům (EFG) užitečný pro lidi, kterým poskytl podporu. Údaje shromážděné prostřednictvím tohoto průzkumu budou využity ke zlepšení EFG.

1.   Evropská unie a EFG

1.1.

Víte, že opatření, jichž jste se zúčastnili, byla částečně financována Evropskou unií? (můžete vybrat více odpovědí)

Ano, věděl/a jsem, že tato opatření byla částečně financována Evropskou unií (EU).

Ano, věděl/a jsem, že tato opatření byla částečně financována z Evropského fondu pro přizpůsobení se globalizaci na pomoc propuštěným pracovníkům (EFG).

Ne

2.   Základní informace o příjemci

Rádi bychom se dozvěděli více o vaší osobní situaci. Odpovězte na tyto otázky:

2.1.

Kolik vám je let?

15–24

25–29

30–45

46–54

55–64

více než 65

2.2.

Jakého jste pohlaví?

žena

muž

nebinární osoba

nechci odpovědět

2.3.

Jaké je vaše státní občanství?

Vyberte ze seznamu (země EU a země mimo EU).

Pokud máte dvojí občanství, uveďte i druhé státní občanství: ________

2.4.

Jaká je vaše nejvyšší dokončená úroveň vzdělání podle Mezinárodní standardní klasifikace vzdělání (ISCED)?

neukončené primární vzdělání (ISCED 0)

primární vzdělání (ISCED 1)

sekundární vzdělání (ISCED 2 a 3)

odborné vzdělání (ISCED 4)

bakalářský titul (ISCED 6)

magisterský titul (ISCED 7)

jiné: ___ roky vzdělání celkem: _______

2.5.

Kolik let odborné praxe máte?

1–3

4–5

6–10

11–15

16–20

21–30

více než 30

2.6.

Máte zdravotní postižení?

ano

ne

nechci odpovědět

2.7.

Máte přistěhovalecký původ (1)?

ano

ne

nechci odpovědět

2.8.

Byli jste někdy dlouhodobě nezaměstnaní (2)?

ano

ne

nechci odpovědět

2.9.

Cítíte se na trhu práce znevýhodněni?

ne

Pokud ano, uveďte důvod: _____________

nechci odpovědět

3.   Vaše pracovní situace před získáním podpory z EFG

Tyto otázky zjišťují více informací o vašem předchozím zaměstnání. Vaše odpovědi nám pomohou porovnat vaši pracovní situaci před obdržením podpory z EFG a poté.

3.1.

Jaké bylo vaše postavení v zaměstnání?

Postavení v zaměstnání

zaměstnaný/á

osoba samostatně výdělečně činná

Moje práce byla*

na plný úvazek

na částečný úvazek

Moje pracovní smlouva byla/můj pracovní poměr byl*...

na dobu neurčitou

na dobu určitou

Moje pracovní smlouva byla/můj pracovní poměr byl*...

přímo se společností

přes agenturu

*

Nevztahuje se na osoby samostatně výdělečně činné

3.2.

Do jaké míry jste byli se zaměstnáním spokojeni?

Velmi spokojen/a

Spokojen/a

Nechci odpovědět

Nespokojen/a

Velmi nespokojen/a

 

 

 

 

 

4.   Opatření a/nebo podpora

Následující otázky se týkají opatření a/nebo podpory, jež vám byly poskytnuty.

4.1.

Jaké druhy podpory jste obdrželi? Můžete vybrat více odpovědí.

Obecné kategorie

(*nepovinné) Specifická opatření

Individuální pomoc při hledání zaměstnání, správa případů a všeobecné informační služby

Profilování (3)

Poradenství, konzultace, profesní poradenství nebo pomoc při hledání zaměstnání

Mentoring nebo koučing

Podpora při přechodu do jiného zaměstnání (4)

Odborná příprava a rekvalifikace

Odborná příprava a rekvalifikace – institucionální vzdělávání (škola, univerzita, vzdělávací středisko apod.)

Odborná příprava a rekvalifikace – odborné vzdělávání, učení na pracovišti pod dohledem, programy učňovské přípravy, stáže nebo praxe

Pobídky k zaměstnanosti/subvencování mzdových nákladů

Subvencování mzdových nákladů

Podporované zaměstnávání a rehabilitace

Podporované zaměstnávání (5)

Rehabilitace (6)

Podpora podnikání

Pomoc při zahájení vlastního podnikání (např. poradenství, koučing, právní poradenství atd.)

Finanční pobídky k zahájení vlastního podnikání

Pomoc při založení podniku

Pomoc při převzetí podniku zaměstnanci

Příspěvky

Příspěvek na odbornou přípravu

Příspěvek při hledání zaměstnání

Příspěvek na mobilitu a/nebo na náklady na dojíždění

Příspěvek na pobyt

Příspěvek na náklady na pečovatele o závislé osoby

Jiné (vyplňte):

________________

4.2.

Jak dlouhá doba uplynula mezi vaším propuštěním a zahájením opatření?

méně než jeden měsíc

1 až 2 měsíce

3 až 5 měsíce

6 až 8 měsíců

9 až 12 měsíců

více než 12 měsíců

4.3.

Po jak dlouhou dobu jste dostávali podporu poskytovanou z EFG?

méně než jeden měsíc

1 až 2 měsíce

3 až 5 měsíců

6 až 8 měsíců

9 až 12 měsíců

více než 12 měsíců

4.4.

Do jaké míry souhlasíte s následujícím výrokem?

Rozhodně souhlasím

Souhlasím

Nesouhlasím

Rozhodně nesouhlasím

Nevím

Není relevantní

Obdržená podpora byla přizpůsobena mým potřebám.

 

 

 

 

 

 

Obdržená podpora mi pomohla rozvíjet nové dovednosti/získat novou kvalifikaci.

 

 

 

 

 

 

Díky obdržené podpoře nyní dokážu lépe využívat digitální technologie (např. internet, počítač, chytrý telefon, jiná zařízení, software). [digitální dovednosti]

 

 

 

 

 

 

Díky obdržené podpoře nyní dokážu lépe šetřit energii, produkovat méně odpadu nebo jinak pomáhat životnímu prostředí. [zelené dovednosti]

 

 

 

 

 

 

Obdržená podpora mi pomohla překonat genderové stereotypy při výběru zaměstnání a/nebo jsem díky ní obecně lépe informován/a o diskriminaci na základě pohlaví.

 

 

 

 

 

 

Obdržená podpora mi pomohla získat větší důvěru v mé schopnosti.

 

 

 

 

 

 

Obdržená podpora mi pomohla vybudovat síť kontaktů.

 

 

 

 

 

 

Díky účasti na opatření(ch) mám lepší pracovní kvalifikaci.

 

 

 

 

 

 

4.5.

Které opatření bylo nejužitečnější?

Vyberte ze seznamu opatření (rozbalovací nabídka):

poradenství/koučing

odborná příprava/rekvalifikace

subvencování mzdových nákladů

podporované zaměstnávání a rehabilitace

podpora podnikání

příspěvky

4.6.

Byla vám nabídnuta nějaká opatření, kterých jste se nezúčastnili?

ano

ne (přejděte k otázce 4.8)

4.7.

Z jakého důvodu jste se opatření nezúčastnili?

nezajímalo mě to

špatné načasování

dostal/a jsem pracovní nabídku

bylo to daleko

osobní důvody

jiné, uveďte: _____

4.8.

Požádali jste o nějaké specifické opatření?

ano

ne (přejděte k otázce 4.11)

4.9.

Bylo vám poskytnuto opatření, o které jste požádali?

ano

Pokud ne, o jaké opatření jste požádali? Uveďte: _____

4.10.

Pokud ne: víte, proč vám opatření, o které jste požádali, nebylo poskytnuto?

Uveďte:_________

4.11.

Pokud jste dokončili vzdělávání nebo odbornou přípravu s podporou z EFG, jaký druh vzdělávání to byl? (můžete vybrat více odpovědí)

primární vzdělávání

sekundární vzdělávání

odborné vzdělávání a příprava

bakalářský titul

magisterský titul

validace diplomu ze země mimo EU

jazykové kurzy

odborná příprava za účelem přípravy uznání dovedností získaných prostřednictvím pracovní zkušenosti

rekvalifikace/změna kvalifikace/změna profesního zaměření – které povolání? (uveďte) _______

jiné: uveďte______________

není relevantní

4.12.

Jaké bylo vaše postavení po ukončení posledního opatření?

Vaše postavení 6 měsíců poté (je-li relevantní)

Vaše postavení 12 měsíců poté (je-li relevantní)

Vaše postavení 18 měsíců poté (je-li relevantní)

 

účastník/účastnice odborné přípravy nebo vzdělávání

zaměstnaný/á

osoba samostatně výdělečně činná

nezaměstnaný/á

v důchodu

jiné (uveďte):

není relevantní

účastník/účastnice odborné přípravy nebo vzdělávání

zaměstnaný/á

osoba samostatně výdělečně činná

nezaměstnaný/á

v důchodu

jiné (uveďte):

není relevantní

účastník/účastnice odborné přípravy nebo vzdělávání

zaměstnaný/á

osoba samostatně výdělečně činná

nezaměstnaný/á

v důchodu

jiné (uveďte):

není relevantní

5.   Současná situace

Rádi bychom zjistili, která z následujících možností nejlépe popisuje vaše současné postavení v zaměstnání.

5.1.

Co nejlépe vystihuje vaši současnou situaci? (Pokud platí více než jedna možnost, zvolte hlavní možnost a další informace doplňte v další otázce.)

nezaměstnaný/á (včetně trvalé pracovní neschopnosti, zdravotního postižení nebo invalidity, pracovního volna z rodinných důvodů, práce v domácnosti, péče o děti nebo jiné osoby) (přejděte do kapitoly 6)

zaměstnaný/á (trvale, na dobu určitou, krátkodobě, na platformě (7)) (přejděte do kapitoly 7)

osoba samostatně výdělečně činná (přejděte do kapitoly 8)

student/ka nebo účastník/účastnice odborné přípravy (přejděte do kapitoly 9)

v důchodu (přejděte do kapitoly 10)

jiná neaktivní osoba (přejděte do kapitoly 10)

5.2.

Chcete-li poskytnout další informace o své současné situaci v souvislosti se zaměstnáním, uveďte je zde: ______

6.   Pro účastníky, kteří jsou v současné době nezaměstnaní

V předchozí otázce jste uvedli, že jste v současné době nezaměstnaní a/nebo v trvalé pracovní neschopnosti, vykonáváte domácí práce, pečujete o děti nebo jiné osoby. Následující otázky nám pomohou pochopit vaši konkrétní situaci.

6.1.

Kolik měsíců jste již bez zaměstnání?

Uveďte _______________

6.2.

Hledáte v současné době zaměstnání?

Ano, aktivně hledám zaměstnání.

Ne, nové zaměstnání jsem již našel/našla, ale dosud jsem nezačal/a pracovat.

Ne, v současné době nemám zájem najít si zaměstnání.

6.3.

Pokud nemáte zájem najít zaměstnání, proč tomu tak je? Uveďte _________

7.   Pro účastníky, kteří jsou v současné době zaměstnaní

V předchozí otázce jste uvedli, že jste v současné době zaměstnaní. Následující otázky nám pomohou pochopit vaši konkrétní situaci.

7.1.

Vaše zaměstnání je:

pozice na plný úvazek

pozice na částečný úvazek

7.2.

Jaký druh pracovní smlouvy máte?

trvalá smlouva (na dobu neurčitou)

dočasná smlouva (na dobu určitou)

7.3.

Jaký druh pracovního poměru to je?

přímo se společností

nepřímo přes agenturu

7.4.

Vykonáváte stejné povolání jako před obdržením podpory z EFG?

ano

ne

Pokud ne, jaké povolání vykonáváte? Uveďte _______________

7.5.

Je vaše nové zaměstnání ve stejném regionu jako předchozí pracovní místo, které jste zastávali před obdržením podpory z EFG?

ano

ne, v jiném regionu

ne, v jiné zemi EU

ne, v jiné zemi mimo EU

7.6.

Motivovala vás poskytnutá podpora k nalezení zaměstnání mimo vaši zemi nebo region?

ano

ne

7.7.

Jak dlouho pracujete na současném pracovním místě?

0 až 2 měsíce

3 až 5 měsíců

6 až 11 měsíců

12 až 17 měsíců

18 až 24 měsíců

více než 24 měsíců

7.8.

Máte na současném pracovním místě více povinností než v předchozím zaměstnání?

ano

ne

nechci odpovědět

7.9.

Kolik hodin placených nebo neplacených přesčasů obvykle na novém pracovním místě odpracujete?

více než v předchozím zaměstnání

méně než v předchozím zaměstnání

stejně jako v předchozím zaměstnání

7.10.

Jaký je váš plat ve srovnání s předchozím pracovním místem?

vyšší

nižší

stejný

nechci odpovědět

7.11.

Jaké jsou obecně vaše pracovní podmínky v novém zaměstnání ve srovnání s pracovním místem, které jste zastávali před získáním pomoci z EFG?

lepší

horší

stejné

nechci odpovědět

7.12.

Pomohla vám podpora při hledání nového zaměstnání?

ano

ne

nechci odpovědět

7.13.

Jsou technické a digitální dovednosti, které jste získali během poskytování podpory, užitečné ve vašem novém zaměstnání?

velmi mi pomohly

trochu mi pomohly

ne, vůbec mi nepomohly

takové školení jsem neabsolvoval/a

7.14.

Jsou environmentální/zelené dovednosti, které jste získali během poskytování podpory, užitečné ve vašem novém zaměstnání?

velmi mi pomohly

trochu mi pomohly

ne, vůbec mi nepomohly

takové školení jsem neabsolvoval/a

8.   Pro účastníky, kteří jsou v současné době samostatně výdělečně činní

V předchozí otázce jste uvedli, že jste v současné době samostatně výdělečně činní. Odpovězte na tyto otázky. Následující otázky nám pomohou pochopit vaši konkrétní situaci.

8.1.

Je vaše podnikání...?

práce na plný pracovní úvazek

práce na částečný pracovní úvazek

8.2.

Je vaše podnikání ve stejném odvětví jako vaše předchozí pracovní místo, které jste zastávali před obdržením podpory z EFG?

ano

ne

Pokud ne, ve kterém odvětví? Uveďte: ____________

8.3.

Je vaše podnikání ve stejném regionu, v němž bylo vaše předchozí pracovní místo, které jste zastávali před obdržením podpory z EFG?

ano (přejděte k otázce 8.5)

ne, v jiném regionu

ne, v jiné zemi EU

ne, v jiné zemi mimo EU

8.4.

Pokud ne, motivovala vás poskytnutá podpora k zahájení podnikání mimo vaši zemi nebo region?

ano

ne

8.5.

Jak dlouho již provozujete vlastní podnikání?

0 až 2 měsíce

3 až 5 měsíců

6 až 11 měsíců

12 až 17 měsíců

18 až 24 měsíců

více než 24 měsíců

8.6.

Kolik lidí je ve vašem podniku zaměstnáno (včetně vás)?

(Uveďte počet) _____________

8.7.

Jaký je váš výdělek v porovnání s předchozím pracovním místem, které jste zastávali před obdržením podpory z EFG?

vyšší

nižší

stejný

nechci odpovědět

8.8.

Jaké jsou obecně vaše pracovní podmínky v porovnání s předchozím pracovním místem, které jste zastávali před obdržením podpory z EFG?

lepší

horší

stejné

nechci odpovědět

8.9.

Pomohla vám obdržená podpora stát se samostatně výdělečně činnou osobou?

ano

ne

nechci odpovědět

8.10.

Jsou technické a digitální dovednosti, které jste získali během poskytování podpory, užitečné ve vaší samostatné výdělečné činnosti?

velmi mi pomohly

trochu mi pomohly

ne, vůbec mi nepomohly

takové školení jsem neabsolvoval/a

8.11.

Jsou environmentální/zelené dovednosti, které jste získali během poskytování podpory, užitečné ve vaší samostatné výdělečné činnosti?

velmi mi pomohly

trochu mi pomohly

ne, vůbec mi nepomohly

takové školení jsem neabsolvoval/a

9.   Pro osoby účastnící se vzdělávání nebo odborné přípravy

V předchozí otázce 5.1 jste uvedli, že se v současné době účastníte vzdělávání nebo odborné přípravy. Následující otázky nám pomohou pochopit vaši konkrétní situaci.

9.1.

Jakého druhu vzdělávání se v současné době účastníte?

dokončování primárního vzdělání

dokončování sekundárního vzdělání

odborné vzdělávání

bakalářský titul

magisterský titul

validace diplomu ze země mimo EU

jazykové kurzy

jiné: uveďte ______________

9.2.

Jaká profese je vaším cílem po ukončení vzdělávání/odborné přípravy?

Uveďte: ________

9.3.

Pomohla vám obdržená podpora zahájit vzdělávání nebo odbornou přípravu?

ano

ne

nechci odpovědět

9.4.

Jsou digitální dovednosti, které jste získali během poskytování podpory, užitečné ve vašem vzdělávání nebo odborné přípravě?

velmi mi pomohly

trochu mi pomohly

ne, vůbec mi nepomohly

takové školení jsem neabsolvoval/a

9.5.

Jsou environmentální/zelené dovednosti, které jste získali během poskytování podpory, užitečné ve vašem vzdělávání nebo odborné přípravě?

velmi mi pomohly

trochu mi pomohly

ne, vůbec mi nepomohly

takové školení jsem neabsolvoval/a

10.   Závěrečný oddíl

Zde můžete poskytnout další zpětnou vazbu k pomoci z EFG, kterou jste obdrželi:

Jakmile kliknete na tlačítko „Odeslat“, vaše odpovědi budou uloženy a odeslány a již nebudete moci provádět změny. Kopii svých odpovědí si můžete nechat zaslat e-mailem. Postupujte podle pokynů na internetových stránkách EUSurvey.

Děkujeme, že jste věnovali čas vyplnění tohoto dotazníku.


(1)  Pokud:

a)

jste migrovali do země svého současného pobytu a/nebo

b)

jste dříve měli jinou státní příslušnost, než je státní příslušnost země vašeho současného pobytu, a/nebo

c)

alespoň jeden z vašich rodičů dříve vstoupil do země vašeho současného pobytu jako migrant.

(informační bublina)

(2)  Dlouhodobá nezaměstnanost znamená, že jste bez práce déle než jeden rok a přitom si aktivně hledáte zaměstnání. (informační bublina)

(3)  Posouzení potenciálu uchazeče o zaměstnání k získání pracovního místa, které slouží k vypracování individuálních akčních plánů a nasměrování uchazeče k vhodným aktivním opatřením na trhu práce. (informační bublina)

(4)  Poskytování pomoci propuštěným zaměstnancům při hledání nového zaměstnání, a to buď jako příspěvek poskytovaný přímo zaměstnavatelem, nebo prostřednictvím specializované služby. (informační bublina)

(5)  Dotace na zaměstnávání osob s trvale (nebo dlouhodobě) sníženou pracovní schopností. (informační bublina)

(6)  Opatření poskytující pracovní rehabilitaci osob s (dočasně nebo trvale) sníženou pracovní schopností, která účastníkům pomáhají přizpůsobit se svému zdravotnímu postižení nebo stavu a rozvíjet schopnosti, které je připraví na přechod do zaměstnání nebo odborné přípravy. (informační bublina)

(7)  Placená práce organizovaná prostřednictvím on-line platforem. (informační bublina)


ELI: http://data.europa.eu/eli/reg_impl/2023/2696/oj

ISSN 1977-0626 (electronic edition)


© Evropská unie, https://eur-lex.europa.eu/ , 1998-2022
Zavřít
MENU