(EU) 2023/2703Prováděcí nařízení Komise (EU) 2023/2703 ze dne 4. prosince 2023 o udělení povolení Unie pro jednotlivý biocidní přípravek EuLA oxi-lime 23 v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 528/2012
| Publikováno: | Úř. věst. L 2703, 5.12.2023 | Druh předpisu: | Prováděcí nařízení |
| Přijato: | 4. prosince 2023 | Autor předpisu: | Evropská komise |
| Platnost od: | 25. prosince 2023 | Nabývá účinnosti: | 25. prosince 2023 |
| Platnost předpisu: | Ano | Pozbývá platnosti: | |
Text aktualizovaného znění s celou hlavičkou je dostupný pouze pro registrované uživatele.
Tento dokument slouží výhradně k informačním účelům a nemá žádný právní účinek. Orgány a instituce Evropské unie nenesou za jeho obsah žádnou odpovědnost. Závazná znění příslušných právních předpisů, včetně jejich právních východisek a odůvodnění, jsou zveřejněna v Úředním věstníku Evropské unie a jsou k dispozici v databázi EUR-Lex. Tato úřední znění jsou přímo dostupná přes odkazy uvedené v tomto dokumentu
|
PROVÁDĚCÍ NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) 2023/2703 ze dne 4. prosince 2023 o udělení povolení Unie pro jednotlivý biocidní přípravek „EuLA oxi-lime 23“ v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 528/2012 (Úř. věst. L 2703 5.12.2023, s. 1) |
Ve znění:
|
|
|
Úřední věstník |
||
|
Č. |
Strana |
Datum |
||
|
PROVÁDĚCÍ NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) 2026/299 ze dne 9. února 2026, |
L 299 |
1 |
10.2.2026 |
|
PROVÁDĚCÍ NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) 2023/2703
ze dne 4. prosince 2023
o udělení povolení Unie pro jednotlivý biocidní přípravek „EuLA oxi-lime 23“ v souladu s nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 528/2012
(Text s významem pro EHP)
Článek 1
Asociaci European Lime Association aisbl se s číslem povolení EU-0028963-0000 uděluje povolení Unie pro dodávání biocidního přípravku „EuLA oxi-lime 23“ na trh a jeho používání, a to v souladu se souhrnem vlastností biocidního přípravku uvedeným v příloze.
Povolení Unie je platné ode dne 25. prosince 2023 do dne 30. listopadu 2033.
Článek 2
Toto nařízení vstupuje v platnost dvacátým dnem po vyhlášení v Úředním věstníku Evropské unie.
Toto nařízení je závazné v celém rozsahu a přímo použitelné ve všech členských státech.
PŘÍLOHA
Souhrn vlastností biocidního přípravku
EuLA oxi-lime 23
Typ přípravku (typy přípravků)
PT02: Dezinfekční prostředky a algicidy, jež nejsou určeny k použití u člověka nebo zvířat
PT03: Veterinární hygiena
Číslo povolení: EU-0028963-0000
Číslo záznamu v registru R4BP: EU-0028963-0000
Kapitola 1. ADMINISTRATIVNÍ INFORMACE
1.1. Obchodní název (názvy) přípravku
|
Obchodní název (názvy) |
EuLA oxi-lime 23 |
1.2. Držitel povolení
|
Jméno (název) a adresa držitele povolení |
Jméno (název) |
European Lime Association aisbl |
|
Adresa |
c/o IMA-Europe aisbl, Rue des Deux Eglises 26 box 2 B-1000 Brussels BE |
|
|
Číslo povolení |
|
EU-0028963-0000 |
|
Číslo záznamu v registru R4BP |
|
EU-0028963-0000 |
|
Datum udělení povolení |
|
25.12.2023 |
|
Datum skončení platnosti povolení |
|
30.11.2033 |
1.3. Výrobce (výrobci) přípravku
|
Jméno (název) výrobce |
Cal Industrial SL |
|
Adresa výrobce |
Pedro I 19-21 31 007 Pamplona Španělsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Cal Industrial SL site 1 Pedro I 19-21 31 007 Pamplona Španělsko |
|
Jméno (název) výrobce |
Calera de Alzo, S. L. |
|
Adresa výrobce |
Postal number: 20.268, Egileor auzoa, 101. Altzo (Guipúzcoa) 20.268 Altzo (Guipúzcoa) Španělsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Calera de Alzo, S. L. site 1 Egileor auzoa, 101. Altzo 20.268 Altzo (Guipúzcoa) Španělsko |
|
Jméno (název) výrobce |
Caleras de San Cucao, S.A. |
|
Adresa výrobce |
Agüera s/n 33425 - San Cucao de Llanera Španělsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Caleras de San Cucao, S.A. site 1 Agüera s/n 33425 - San Cucao de Llanera Španělsko |
|
Jméno (název) výrobce |
Cales Pascual S.L. |
|
Adresa výrobce |
C/ Cura Bau, 15 46112 Valencia Španělsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Cales Pascual S.L. site 1 Ctra. Valencia-Ademuz, KM 9.3. Paterna KM 9.3 Valencia Španělsko |
|
Jméno (název) výrobce |
CalGov |
|
Adresa výrobce |
Carretera Fuente, Apartado 2 41 560 Estepa Španělsko |
|
Umístění výrobních závodů |
CalGov site 1 Carretera Fuente, Apartado 2 41 560 Estepa Španělsko |
|
Jméno (název) výrobce |
Carmeuse Chaux |
|
Adresa výrobce |
215 route d’Arras 62320 Bois Bernard Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Carmeuse Chaux site 1 215 route d’Arras 62320 Bois Bernard Francie |
|
Jméno (název) výrobce |
Carmeuse Czech Republic s.r.o. |
|
Adresa výrobce |
Mokrá 359, Mokrá 664 04 Mokrá, Česko |
|
Umístění výrobních závodů |
Carmeuse Czech Republic s.r.o. site 1 závod Vápenka Mokrá, Mokrá 359 664 04 Mokrá, Česko |
|
Jméno (název) výrobce |
Carmeuse Holding Srl |
|
Adresa výrobce |
Str.Carierei Nr.127A 500047 Brasov Rumunsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Carmeuse Holding Srl site 1 Str Garii 2 135100 Fieni Rumunsko Carmeuse Holding Srl site 2 Str Principala 1 337457 Com. Soimus Rumunsko Carmeuse Holding Srl site 3 Valea Mare Privat 117805 Campulung Rumunsko |
|
Jméno (název) výrobce |
Carmeuse Hungaria kft |
|
Adresa výrobce |
HRSZ 064/1 7827 Beremend Maďarsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Carmeuse Hungaria kft site 1 HRSZ 064/1 7827 Beremend Maďarsko |
|
Jméno (název) výrobce |
Carmeuse SA |
|
Adresa výrobce |
Rue du Château 13a 5300 Seilles Belgie |
|
Umístění výrobních závodů |
Carmeuse SA site 1 Rue de Boudjesse 1 5070 Aisemont Belgie Carmeuse SA site 2 Rue du Val Notre Dame 300 4520 Moha Belgie Carmeuse SA site 3 Rue du Château 13a 5300 Seilles Belgie |
|
Jméno (název) výrobce |
Carmeuse Slovakia s.r.o. |
|
Adresa výrobce |
- 04911 Slavec Slovensko |
|
Umístění výrobních závodů |
Carmeuse Slovakia s.r.o. site 1 závod Vápenka Košice, Vstupný areál U.S. Steel 04454 Košice Slovensko Carmeuse Slovakia s.r.o. site 2 závod Vápenka Slavec, Slavec 179 049 11 Slavec Slovensko |
|
Jméno (název) výrobce |
Carrières et Chaux Balthazard et Cotte |
|
Adresa výrobce |
Rue du Pra Paris 38360 Sassenage Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Carrières et Chaux Balthazard et Cotte site 1 Rue du Pra Paris 38 360 Sassenage Francie |
|
Jméno (název) výrobce |
Carrières et fours à chaux de Dugny |
|
Adresa výrobce |
B.P.1 55 100 Dugny-sur-Meuse Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Carrières et fours à chaux de Dugny site 1 B.P.1 55 100 Dugny-sur-Meuse Francie |
|
Jméno (název) výrobce |
Cementos Tudela Veguín, S.A.U. |
|
Adresa výrobce |
CL Argüelles 25 33003 Oviedo Asturias Španělsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Cementos Tudela Veguín, S.A.U. site 1 CL Tino Casal, s/n. 33910 Tudela Veguín, Asturias Španělsko |
|
Jméno (název) výrobce |
Chaux de Boran |
|
Adresa výrobce |
Route de Boran 60 640 Précy-Sur-Oise Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Chaux de Boran site 1 Route de Boran 60 640 Précy-Sur-Oise Francie |
|
Jméno (název) výrobce |
Chaux de Bretagne |
|
Adresa výrobce |
- 53600 Evron Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Chaux de Bretagne site 1 - 53600 Evron Francie |
|
Jméno (název) výrobce |
Chaux de Provence |
|
Adresa výrobce |
Ancien Chemin de Martigues 13 160 Châteauneuf Les Martigues Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Chaux de Provence site 1 Ancien Chemin de Martigues 13 160 Châteauneuf Les Martigues Francie |
|
Jméno (název) výrobce |
Chaux et Dolomies du Boulonnais |
|
Adresa výrobce |
Rue Jules Guesde 62 720 Réty Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Chaux et Dolomies du Boulonnais site 1 Rue Jules Guesde 62 720 Réty Francie |
|
Jméno (název) výrobce |
Chaux de la Tour |
|
Adresa výrobce |
1 chemin des Chaux de la Tour 13 820 Ensues La Redonne Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Chaux de la Tour site 1 1 chemin des Chaux de la Tour 13 820 Ensues La Redonne Francie |
|
Jméno (název) výrobce |
Clogrennane Lime LTD |
|
Adresa výrobce |
Clogrennane Lime LTD, Clogrennane R93 EV26 Carlow Irsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Clogrennane Lime LTD site 1 Clogrennane R93 EV26, Ireland Carlow Irsko |
|
Jméno (název) výrobce |
Dumont-Wautier |
|
Adresa výrobce |
Rue la Mallieue, 95 B-4470 Saint-Georges-sur-Meuse Belgie |
|
Umístění výrobních závodů |
Dumont-Wautier site 1 Rue la Mallieue, 95 B-4470 Saint-Georges-sur-Meuse Belgie |
|
Jméno (název) výrobce |
Etablissement Leon Lhoist |
|
Adresa výrobce |
Usine de On-Jemelle 6900 Marche-en-Famenne Belgie |
|
Umístění výrobních závodů |
Etablissement Leon Lhoist site 1 Usine de On-Jemelle 6900 Marche-en-Famenne Belgie |
|
Jméno (název) výrobce |
Européenne des Chaux et Liants |
|
Adresa výrobce |
2745 route du Bugey, CS22015 38307 Bourgoin-Jallieu Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Européenne des Chaux et Liants site 1 Usine de Duin 38460 TREPT Francie |
|
Jméno (název) výrobce |
Lhoist Bukowa Sp. z o.o. |
|
Adresa výrobce |
Bukowa, ul. Osiedlowa 10 29-105 Krasocin Polsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Lhoist Bukowa Sp. z o.o. site 1 Bukowa, ul. Osiedlowa 10 29-105 Krasocin Polsko |
|
Jméno (název) výrobce |
Lhoist Central Europe / Lhoist Česká republika a Slovensko Vápenka Čertovy schody a.s |
|
Adresa výrobce |
Tmaň 200 267 21 Tmaň Česko |
|
Umístění výrobních závodů |
Lhoist Central Europe / Lhoist Česká republika a Slovensko Vápenka Čertovy schody a.s site 1 Tmaň 200 267 21 Tmaň Česko |
|
Jméno (název) výrobce |
Lhoist Faxe Kalk A/S |
|
Adresa výrobce |
Hovedgaden 13 4654 Faxe Ladeplads Dánsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Lhoist Faxe Kalk A/S site 1 Nordkajen 17 7100 Vejle Dánsko Lhoist Faxe Kalk A/S site 2 Gl. Strandvej 14 4640 Faxe Dánsko |
|
Jméno (název) výrobce |
Lhoist France Ouest |
|
Adresa výrobce |
15 rue Henri Dagallier 38 100 Grenoble Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Lhoist France Ouest site 1 15 rue Henri Dagallier 38 100 Grenoble Francie |
|
Jméno (název) výrobce |
Lhoist UK Ltd |
|
Adresa výrobce |
Hindlow, Buxton SK17 OEL Derbyshire Spojené království Velké Británie a Severního Irska |
|
Umístění výrobních závodů |
Lhoist UK Ltd site 1 Hindlow, Buxton, Derbyshire SK17 OEL Derbyshire Spojené království Velké Británie a Severního Irska |
|
Jméno (název) výrobce |
Lusical |
|
Adresa výrobce |
Valverde 2025-201 Alcanede Portugalsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Lusical site 1 Valverde 2025-201 Alcanede Portugalsko |
|
Jméno (název) výrobce |
Nordkalk AB |
|
Adresa výrobce |
Box 901 SE-731 29 Köping Švédsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Nordkalk AB site 1 Nordkalk AB, Köping, Kungsängsvägen 22 SE-731 36 Köping Švédsko Nordkalk AB site 2 Nordkalk AB, KPAB Storugns Lärbro, Lärbro Storugns 2741 SE-624 53 Lärbro Švédsko |
|
Jméno (název) výrobce |
Nordkalk AS |
|
Adresa výrobce |
Faehlmanni tee 11A, Rakke 46 301 Lääne-Virumaa Estonsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Nordkalk AS site 1 Faehlmanni tee 11A, Rakke 46 301 Lääne-Virumaa Estonsko |
|
Jméno (název) výrobce |
Nordkalk Oy Ab |
|
Adresa výrobce |
Skräbbölevägen 18 21600 Pargas Finsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Nordkalk Oy Ab site 1 Nordkalk Oy Ab, Louhi, Louhi Fi-57100 Savonlinna Finsko Nordkalk Oy Ab site 2 Nordkalk Oy Ab, Tytyri, Tytyrinkatu 7 Fi-08100 Lohja Finsko Nordkalk Oy Ab site 3 Nordkalk Oy Ab, Pargas, Kalkhamnsvägen 5 21600 Pargas Finsko |
|
Jméno (název) výrobce |
Pigeon Chaux SAS |
|
Adresa výrobce |
29 Rue des Ruettes 53410 Saint-Pierre-la-Cour Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Pigeon Chaux SAS site 1 La Hunaudiere 53480 Vaiges Francie |
|
Jméno (název) výrobce |
See Bruyeres & Fils |
|
Adresa výrobce |
Le Bourg 47500 Saint Front sur Lémance Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
See Bruyeres & Fils site 1 Le Bourg 47500 Saint Front sur Lémance Francie |
|
Jméno (název) výrobce |
Singleton Birch |
|
Adresa výrobce |
Melton Ross Quarries, Barnetby DN38 6AE N Lincolnshire Spojené království Velké Británie a Severního Irska |
|
Umístění výrobních závodů |
Singleton Birch site 1 Melton Ross Quarries, Barnetby DN38 6AE N Lincolnshire Spojené království Velké Británie a Severního Irska |
|
Jméno (název) výrobce |
SMA Mineral AB |
|
Adresa výrobce |
Box 329 SE-682 27 Filipstad Švédsko |
|
Umístění výrobních závodů |
SMA Mineral AB site 1 Luleå lime plant, C/O SSAB Europe SE-971 88 Luleå Švédsko SMA Mineral AB site 2 Boda lime plant, Kärvsåsen Kalkveerksvägen 15 SE-795 96 Boda kyrkby Švédsko SMA Mineral AB site 3 Rättivik lime plant, Kalkvägen 7 SE-795 32 RÄTTVIK Švédsko SMA Mineral AB site 4 SSAB Industriområde, Kalkverket SE-613 80 Oxelösund Švédsko |
|
Jméno (název) výrobce |
SMA Mineral Burgas Var LTD |
|
Adresa výrobce |
dis. Pobeda, Chataldzha str. No52 8002 Burgas Bulharsko |
|
Umístění výrobních závodů |
SMA Mineral Burgas Var LTD site 1 dis. Pobeda, Chataldzha str. No52 8002 Burgas Bulharsko |
|
Jméno (název) výrobce |
SMA Mineral Oy |
|
Adresa výrobce |
Selleenkatu 281 95450 Torino Finsko |
|
Umístění výrobních závodů |
SMA Mineral Oy site 1 Röyttä Lime Plant Selleenkatu 281 95450 Torino Finsko |
|
Jméno (název) výrobce |
Société des fours à chaux de Sorcy |
|
Adresa výrobce |
Route de Sorcy, B.P.16 55 190 Void Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Société des fours à chaux de Sorcy site 1 Route de Sorcy, B.P.16 55 190 Void Francie |
|
Jméno (název) výrobce |
Spenner GmbH & Co. KG |
|
Adresa výrobce |
Bahnhofstraße 20 D-59597 Erwitte Německo |
|
Umístění výrobních závodů |
Spenner GmbH & Co. KG site 1 Hüchtchenweg 2 D-59597 Erwitte Německo |
|
Jméno (název) výrobce |
Tarmac, Lime and Powders |
|
Adresa výrobce |
Tunstead House, Wormhill, Buxton SK17 8TG Derbyshire Spojené království Velké Británie a Severního Irska |
|
Umístění výrobních závodů |
Tarmac, Lime and Powders site 1 Tunstead Quarry, Wormhill, Buxton SK17 8TG Derbyshire Spojené království Velké Británie a Severního Irska Tarmac, Lime and Powders site 2 Hindlow Works, Sterndale Moor, Buxton SK17 9QD Derbyshire Spojené království Velké Británie a Severního Irska |
|
Jméno (název) výrobce |
Trzuskawica S.A. |
|
Adresa výrobce |
Sitkówka 24 26-052 Nowiny Polsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Trzuskawica S.A. site 1 Trzuskawica S.A., Sitkówka 24 26-052 Nowiny Polsko |
|
Jméno (název) výrobce |
Unicalce S.p.A |
|
Adresa výrobce |
Via Tonio da Belledo, 30 l-23900 Lecco (LC), Itálie |
|
Umístění výrobních závodů |
Unicalce S.p.A site 1 Via Ponti, 18 1-24012 Val Brembilla (BG) Itálie Unicalce S.p.A site 2 Via Lisso 12 I-24010 Sedrina (BG) Itálie Unicalce S.p.A site 3 Strada Amerina Località S.Pellegrino l-05035 Narni (TR) Itálie Unicalce S.p.A site 4 Via Di S.Vincenzo 21 I-57021 Campiglia Marittima (LI) Itálie Unicalce S.p.A site 5 S.S.Appia km 134 l-04020 Itri (LT) Itálie Unicalce S.p.A site 6 S.S.Appia km 134 l-04020 Itri (LT) Itálie Unicalce S.p.A site 7 Contrada Lupini – C.P.33 l-74019 Palagiano (TA) Itálie |
|
Jméno (název) výrobce |
Vápenka Vitošov s.r.o |
|
Adresa výrobce |
č.p. 54 78901 Hrabová Česko |
|
Umístění výrobních závodů |
Vápenka Vitošov s.r.o site 1 č.p. 54 78901 Hrabová Česko |
|
Jméno (název) výrobce |
Wietersdorfer & Peggauer Zementwerke GmbH |
|
Adresa výrobce |
Wietersdorf 1 9373 Klein St. Paul Rakousko |
|
Umístění výrobních závodů |
Wietersdorfer & Peggauer Zementwerke GmbH site 1 Alois-Kern-Straße 1 8120 Peggau Rakousko |
|
Jméno (název) výrobce |
Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. |
|
Adresa výrobce |
ul. Wapiennicza 7 46-050 Tarnów Opolski Polsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. site 1 ul. Fabryczna 22 47-316 Górażdże Polsko Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. site 2 ul. Wapiennicza 7 46-050 Tarnów Opolski Polsko Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. site 3 ul. Wapiennicza 7 46-050 Tarnów Opolski Polsko Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. site 4 ul. Bolesława Chrobrego 77B 59-550 Wojcieszów Polsko |
|
Jméno (název) výrobce |
Zement- und Kalkwerke Otterbein GmbH & Co. KG |
|
Adresa výrobce |
Hauptstrasse 50 36137 Grossenlueder-Mues Německo |
|
Umístění výrobních závodů |
Zement- und Kalkwerke Otterbein GmbH & Co. KG site 1 Georg-Otterbein-Strasse 123 36137 Grossenlueder-Mues Německo |
|
Jméno (název) výrobce |
SMA Mineral AS |
|
Adresa výrobce |
Postbox 500 NO-8601 Mo I Rana Norsko |
|
Umístění výrobních závodů |
SMA Mineral AS site 1 Mo Industripark, Verkstedsøypa NO-8626 Mo I Rana Norsko |
|
Jméno (název) výrobce |
Hans G. Hauri KG Mineralstoffwerke |
|
Adresa výrobce |
Bergstraße 114 79241 Bötzingen Německo |
|
Umístění výrobních závodů |
Hans G. Hauri KG Mineralstoffwerke site 1 Paul-Mathis-Straße 1 79291 Merdingen Německo |
1.4. Výrobce (výrobci) účinné látky (účinných látek)
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Cal Industrial SL |
|
Adresa výrobce |
Pedro I, 19-21 31 007 Pamplona, Španělsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Cal Industrial SL site 1 Pedro I, 19-21 31 007 Pamplona Španělsko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Calera de Alzo, S. L. |
|
Adresa výrobce |
Egileor auzoa, 101 20.268 Altzo (Guipúzcoa) Španělsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Calera de Alzo, S. L. site 1 Egileor auzoa, 101 20.268 Altzo (Guipúzcoa) Španělsko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Caleras de San Cucao, S.A. |
|
Adresa výrobce |
Agüera s/n 33425 San Cucao de Llanera, Španělsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Caleras de San Cucao, S.A. site 1 Agüera s/n 33425 San Cucao de Llanera, Španělsko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
CalGov |
|
Adresa výrobce |
Carretera Fuente, Apartado 2 41 560, Estepa Španělsko |
|
Umístění výrobních závodů |
CalGov site 1 Carretera Fuente, Apartado 2 41 560, Estepa, Španělsko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Carmeuse Chaux |
|
Adresa výrobce |
215 route d’Arras 62320 Bois Bernard Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Carmeuse Chaux site 1 215 route d’Arras 62320 Bois Bernard Francie |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Carmeuse Czech Republic s.r.o. |
|
Adresa výrobce |
závod Vápenka Mokrá, Mokrá 359, 664 04 Mokrá Česko |
|
Umístění výrobních závodů |
Carmeuse Czech Republic s.r.o. site 1 závod Vápenka Mokrá, Mokrá 359, 664 04 Mokrá Česko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Carmeuse Holding Srl |
|
Adresa výrobce |
Str.Carierei Nr.127A, 500047 Brasov Rumunsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Carmeuse Holding Srl site 1 Str Garii 2, 135100 Fieni Rumunsko Carmeuse Holding Srl site 2 Str Principala 1, 337457 Com. Soimus Rumunsko Carmeuse Holding Srl site 3 Valea Mare Pravat, 117805 Campulung Rumunsko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Carmeuse Hungaria kft |
|
Adresa výrobce |
HRSZ 064/1, 7827 Beremend Maďarsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Carmeuse Hungaria kft site 1 HRSZ 064/1, 7827 Beremend Maďarsko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Carmeuse SA |
|
Adresa výrobce |
Rue du Château 13a, 5300 Seilles Belgie |
|
Umístění výrobních závodů |
Carmeuse SA site 1 Rue de Boudjesse 1, 5070 Aisemont Belgie Carmeuse SA site 2 Rue du Val Notre Dame 300, 4520 Moha Belgie Carmeuse SA site 3 Rue du Château 13a, 5300 Seilles, Belgie |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Carmeuse Slovakia s.r.o |
|
Adresa výrobce |
závod Vápenka Slavec 179, 04911 Slavec Slovensko |
|
Umístění výrobních závodů |
Carmeuse Slovakia s.r.o site 1 závod Vápenka Slavec 179, 04911 Slavec Slovensko Carmeuse Slovakia s.r.o site 2 závod Vápenka Košice, Vstupný areál U.S. Steel 0455 Košice Slovensko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Carrières et Chaux Balthazard et Cotte |
|
Adresa výrobce |
Rue du Pra Paris 38360 Sassenage, Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Carrières et Chaux Balthazard et Cotte site 1 Rue du Pra Paris 38360 Sassenage Francie |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Carrières et fours à chaux de Dugny |
|
Adresa výrobce |
B.P.1, 55 100 Dugny-sur-Meuse Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Carrières et fours à chaux de Dugny site 1 B.P.1, 55 100 Dugny-sur-Meuse Francie |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Cementos Tudela Veguín, S.A.U. |
|
Adresa výrobce |
CL Argüelles 25. 33003 Oviedo, Asturias Španělsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Cementos Tudela Veguín, S.A.U. site 1 CL Tino Casal, s/n. 33910, Tudela Veguín, Asturias, Španělsko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Chaux de Boran |
|
Adresa výrobce |
Route de Boran 60640 Précy-Sur-Oise Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Chaux de Boran site 1 Route de Boran 60640 Précy-Sur-Oise Francie |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Chaux de Provence |
|
Adresa výrobce |
Ancien Chemin de Martigues 13160 Châteauneuf Les Martigues Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Chaux de Provence site 1 Ancien Chemin de Martigues 13160 Châteauneuf Les Martigues Francie |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Chaux et Dolomies du Boulonnais |
|
Adresa výrobce |
Rue Jules Guesde, 62 720 Réty Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Chaux et Dolomies du Boulonnais site 1 Rue Jules Guesde, 62 720 Réty Francie |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Chaux de la Tour |
|
Adresa výrobce |
1 chemin des Chaux de la Tour, 13 820 Ensues La Redonne Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Chaux de la Tour site 1 1 chemin des Chaux de la Tour, 13 820 Ensues La Redonne Francie |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Clogrennane Lime LTD |
|
Adresa výrobce |
Clogrennane R93 EV26 Carlow, Irsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Clogrennane Lime LTD site 1 Clogrennane R93 EV26 Carlow, Irsko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Dumont-Wautier |
|
Adresa výrobce |
Rue la Mallieue, 95 B-4470 Saint-Georges-sur-Meuse, Belgie |
|
Umístění výrobních závodů |
Dumont-Wautier site 1 Rue la Mallieue, 95, B-4470 Saint-Georges-sur-Meuse, Belgie |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Etablissement Leon Lhoist |
|
Adresa výrobce |
Usine de On-Jemelle 6900 Marche-en-Famenne Belgie |
|
Umístění výrobních závodů |
Etablissement Leon Lhoist site 1 Usine de On-Jemelle 6900 Marche-en-Famenne Belgie |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Européenne des Chaux et Liants |
|
Adresa výrobce |
2745 route du Bugey, CS22015 38307 Bourgoin-Jallieu Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Européenne des Chaux et Liants site 1 Usine de Duin, 38460 TREPT Francie |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Lhoist Bukowa Sp. z o.o |
|
Adresa výrobce |
Bukowa, ul. Osiedlowa 10, 29-105 Krasocin Polsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Lhoist Bukowa Sp. z o.o site 1 Bukowa, ul. Osiedlowa 10, 29-105 Krasocin Polsko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Lhoist France Ouest |
|
Adresa výrobce |
15 rue Henri Dagallier, 38 100 Grenoble Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Lhoist France Ouest site 1 15 rue Henri Dagallier, 38 100 Grenoble Francie |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Lusical |
|
Adresa výrobce |
Valverde 2025-201 Alcanede Portugalsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Lusical site 1 Valverde 2025-201 Alcanede Portugalsko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Nordkalk AB |
|
Adresa výrobce |
Box 901 SE-731 29 Köping Švédsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Nordkalk AB site 1 Kungsängsvägen 22 SE-731 36 Köping Švédsko Nordkalk AB site 2 Lärbro Storugns 2741 SE-624 53, Lärbro Švédsko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Nordkalk AS |
|
Adresa výrobce |
Faehlmanni tee 11A, Rakke 46 301, Lääne-Virumaa Estonsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Nordkalk AS site 1 Faehlmanni tee 11A, Rakke 46 301, Lääne-Virumaa Estonsko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Nordkalk Oy Ab |
|
Adresa výrobce |
Skräbbölevägen 18 21600 Pargas Finsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Nordkalk Oy Ab site 1 Nordkalk Oy Ab, Tytyri, Tytyrinkatu 7 Fi-08100, Lohja Finsko Nordkalk Oy Ab site 2 Nordkalk Oy Ab, Pargas, Kalkhamnsvägen 5 Fi-21600, Pargas Finsko Nordkalk Oy Ab site 3 Nordkalk Oy Ab, Louhi, Louhi Fi-57100 Savonlinna Finsko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Pigeon Chaux SAS |
|
Adresa výrobce |
29 Rue des Ruettes 53410 Saint-Pierre-la-Cour Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Pigeon Chaux SAS site 1 La Hunaudiere - 53480 Vaiges Francie |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
See Bruyeres & Fils |
|
Adresa výrobce |
Le Bourg - 47500 Saint Front sur Lémance, Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
See Bruyeres & Fils site 1 Le Bourg - 47500 Saint Front sur Lémance, Francie |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Singleton Birch |
|
Adresa výrobce |
Melton Ross Quarries DN38 6AE Barnetby, , N Lincolnshire Spojené království Velké Británie a Severního Irska |
|
Umístění výrobních závodů |
Singleton Birch site 1 Melton Ross Quarries DN38 6AE Barnetby, N Lincolnshire Spojené království Velké Británie a Severního Irska |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
SMA Mineral AB |
|
Adresa výrobce |
Box 329, SE-682 27 Filipstad Švédsko |
|
Umístění výrobních závodů |
SMA Mineral AB site 1 Luleå lime plant, C/O SSAB Europe SE-971 88 Luleå Švédsko SMA Mineral AB site 2 Boda lime plant, Kärvsåsen Kalkveerksvägen 15 SE-795 96 Boda kyrkby Švédsko SMA Mineral AB site 3 Rättivik lime plant, Kalkvägen 7 SE-795 32 RÄTTVIK Švédsko SMA Mineral AB site 4 SSAB Industriområde, Kalkverket, SE-613 80 Oxelösund, Švédsko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
SMA Mineral Burgas Var LTD |
|
Adresa výrobce |
Chataldzha str. No52 8002, Burgas, dis. Pobeda Bulharsko |
|
Umístění výrobních závodů |
SMA Mineral Burgas Var LTD site 1 Chataldzha str. No52 8002, Burgas, dis. Pobeda Bulharsko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
SMA Mineral Oy |
|
Adresa výrobce |
Selleenkatu 281 95450 Torino Finsko |
|
Umístění výrobních závodů |
SMA Mineral Oy site 1 Röyattä lime plant, Selleenkatu 281 95450 Torino Finsko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Société des fours à chaux de Sorcy |
|
Adresa výrobce |
Route de Sorcy B.P.16 55 190 Void Francie |
|
Umístění výrobních závodů |
Société des fours à chaux de Sorcy site 1 Route de Sorcy B.P.16 55 190 Void Francie |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Spenner GmbH & Co. KG |
|
Adresa výrobce |
Bahnhofstraße 20 D-59597 Erwitte Německo |
|
Umístění výrobních závodů |
Spenner GmbH & Co. KG site 1 Hüchtchenweg 2 D-59597 Erwitte Německo |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Trzuskawica S.A. |
|
Adresa výrobce |
Trzuskawica S.A., Sitkówka 24, 26-052 Nowiny, Polsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Trzuskawica S.A. site 1 Trzuskawica S.A., Sitkówka 24, 26-052 Nowiny, Polsko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Unicalce S.p.A |
|
Adresa výrobce |
Via Tonio da Belledo, 30 l-23900 Lecco (LC), Itálie |
|
Umístění výrobních závodů |
Unicalce S.p.A site 1 Via Ponti, 18 1-24012 Val Brembilla (BG), Itálie Unicalce S.p.A site 2 Via Lisso, 12 l-24010 Sedrina (BG) Itálie Unicalce S.p.A site 3 Strada Amerina Località S.Pellegrino l-05035 Narni (TR) Itálie Unicalce S.p.A site 4 Via Di S.Vincenzo 21 I-57021 Campiglia Marittima (LI) Itálie Unicalce S.p.A site 5 S.S.Appia km 134 l-04020 Itri (LT) Itálie Unicalce S.p.A site 6 Contrada Lupini – C.P.33 l-74019 Palagiano (TA) Itálie |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Vápenka Vitošov s.r.o. |
|
Adresa výrobce |
č.p. 54 78901 Hrabová, Česko |
|
Umístění výrobních závodů |
Vápenka Vitošov s.r.o. site 1 č.p. 54 78901 Hrabová, Česko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Wietersdorfer & Peggauer Zementwerke GmbH |
|
Adresa výrobce |
Wietersdorf 1 9373 Klein St. Paul, Rakousko |
|
Umístění výrobních závodů |
Wietersdorfer & Peggauer Zementwerke GmbH site 1 Alois-Kern-Straße 1 8120 Peggau Rakousko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. |
|
Adresa výrobce |
ul. Wapiennicza 7 46-050 Tarnów Opolski, Polsko |
|
Umístění výrobních závodů |
Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. site 1 ul. Fabryczna 22 47-316 Górażdże Polsko Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. site 2 ul. Wapiennicza 7 46-050 Tarnów Opolski, Polsko Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. site 3 ul. Bolesława Chrobrego 77B 59-550 Wojcieszów Polsko |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Zement- und Kalkwerke Otterbein GmbH & Co. KG |
|
Adresa výrobce |
Hauptstrasse 50 36137 Grossenlueder-Mues Německo |
|
Umístění výrobních závodů |
Zement- und Kalkwerke Otterbein GmbH & Co. KG site 1 Georg-Otterbein-Strasse 123 36137 Grossenlueder-Mues Německo |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Lhoist UK Ltd |
|
Adresa výrobce |
Hindlow, Buxton SK17 OEL Derbyshire Spojené království Velké Británie a Severního Irska |
|
Umístění výrobních závodů |
Lhoist UK Ltd site 1 Hindlow, Buxton SK17 OEL Derbyshire Spojené království Velké Británie a Severního Irska |
|
Účinná látka |
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Jméno (název) výrobce |
Hans G. Hauri KG Mineralstoffwerke |
|
Adresa výrobce |
Bergstraße 114 79241 Bötzingen Německo |
|
Umístění výrobních závodů |
Hans G. Hauri KG Mineralstoffwerke site 1 Paul-Mathis-Straße 1 79291 Merdingen Německo |
Kapitola 2. SLOŽENÍ A TYP SLOŽENÍ PŘÍPRAVKU
2.1. Kvalitativní a kvantitativní informace o složení přípravku
|
Obecný název |
Název IUPAC |
Funkce |
Číslo CAS |
Číslo ES |
Obsah (%) |
|
oxid vápenatý/vápno/pálené vápno/nehašené vápno |
|
Účinná látka |
1305-78-8 |
215-138-9 |
100 % (w/w) |
2.2. Typ (typy) složení
DP Popraš
Kapitola 3. STANDARDNÍ VĚTY O NEBEZPEČNOSTI A POKYNY PRO BEZPEČNÉ ZACHÁZENÍ
|
Standardní věty o nebezpečnosti |
H315: Dráždí kůži. H318: Způsobuje vážné poškození očí. H335: Může způsobit podráždění dýchacích cest. EUH014: Prudce reaguje s vodou. |
|
Pokyny pro bezpečné zacházení |
P261: Zamezte vdechování prachu. P264: Po manipulaci důkladně omyjte ruce. P271: Používejte pouze venku nebo v dobře větraných prostorách. P280: Používejte ochranné rukavice, ochranný oděv, ochranu očí a obličeje. P302 + P352: PŘI STYKU S KŮŽÍ: Omyjte velkým množstvím vody. P321: Odborné ošetření (viz instrukce na tomto štítku). P332 + P313: Při podráždění kůže: Vyhledejte lékařskou pomoc. P362 + P364: Kontaminovaný oděv svlékněte a před opětovným použitím vyperte. P305 + P351 + P338: PŘI ZASAŽENÍ OČÍ: Několik minut opatrně vyplachujte vodou. Vyjměte kontaktní čočky, jsou-li nasazeny, a pokud je lze vyjmout snadno. Pokračujte ve vyplachování. P310: Okamžitě volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO nebo lékař/lékař. P304 + P340: PŘI VDECHNUTÍ: Přeneste osobu na čerstvý vzduch a ponechte ji v poloze usnadňující dýchání. P312: Necítíte-li se dobře, volejte TOXIKOLOGICKÉ INFORMAČNÍ STŘEDISKO/lékař. P403 + P233: Skladujte na dobře větraném místě. Uchovávejte obal těsně uzavřený. P501: Odstraňte obal v souladu s místními předpisy. P405: Skladujte uzamčené. |
Kapitola 4. POVOLENÉ (POVOLENÁ) POUŽITÍ
4.1. Popis použití
Tabulka 1
Dezinfekce čistírenských kalů
|
Typ přípravku |
PT02: Dezinfekční prostředky a algicidy, jež nejsou určeny k použití u člověka nebo zvířat |
|
V příslušných případech přesný popis povoleného použití |
- |
|
Cílový organismus (cílové organismy) (včetně vývojového stadia) |
Latinský název: Bacteria Obecný název: Bakterie Vývojové stadium: - Latinský název: Endoparasites Obecný název: vajíčka helmintů Vývojové stadium: - |
|
Oblast(i) použití |
použití ve vnitřních prostorách |
|
Metoda (metody) aplikace |
Metoda: automatická přímá aplikace Podrobný popis: Přípravek je dávkován do čistírenského kalu a míchán pomocí mixéru. Suchý přípravek se míchá pomocí mixéru. Suchý přípravek se mísí s čistírenským kalem v otevřené míchačce.Přípravek by měl být načten plně automatizovanými procesy. |
|
Aplikační dávka (dávky) a frekvence |
Aplikační dávka: 0,15 - 1,5 kg přípravku / kg suché hmotnosti látky; typický obsah sušiny - 12-25 % v čistírenském kalu Přípravek k přímému použití (RTU) Počet a načasování aplikace: Aplikované množství musí být dostatečné pro udržení pH > 12 a teploty > 50 °C během kontaktní doby. Kontaktní doba: 24 hodin |
|
Kategorie uživatelů |
odborníci |
|
Velikost balení a obalový materiál |
Sypký prášek Velké vaky nebo pytle (s vnitřní vrstvou z polypropylenu (PP) nebo polyetylénu (PE): 500 - 1 200 kg |
4.1.1. Návod k danému způsobu použití
4.1.2. Opatření ke zmírnění rizik k danému způsobu použití
4.1.3. Údaje o možných přímých nebo nepřímých účincích, pokyny pro první pomoc a pohotovostní opatření na ochranu životního prostředí pro daný způsob použití
-
4.1.4. Pokyny pro bezpečné odstranění přípravku a jeho obalu pro daný způsob použití
-
4.1.5. Podmínky skladování a doba skladovatelnosti přípravku za normálních podmínek skladování pro daný způsob použití
-
4.2. Popis použití
Tabulka 2
Dezinfekce hnoje
|
Typ přípravku |
PT03: Veterinární hygiena |
|
V příslušných případech přesný popis povoleného použití |
- |
|
Cílový organismus (cílové organismy) (včetně vývojového stadia) |
Latinský název: Bacteria Obecný název: Bakterie Vývojové stadium: - Latinský název: Viruses Obecný název: Viry Vývojové stadium: - Latinský název: Endoparasites Obecný název: vajíčka helmintů Vývojové stadium: - |
|
Oblast(i) použití |
použití ve vnitřních prostorách |
|
Metoda (metody) aplikace |
Metoda: automatická přímá aplikace Podrobný popis: Přípravek se smíchá s hnojem. Přípravek se dávkuje do hnoje a míchá pomocí mixéru.Přípravek musí být načten plně automatizovanými procesy. |
|
Aplikační dávka (dávky) a frekvence |
Aplikační dávka: - Přípravek k přímému použití (RTU) Počet a načasování aplikace: Aplikované množství musí být dostatečné pro udržení pH > 12 a teploty > 60 °C během kontaktní doby. Kontaktní doba: 24 hodin |
|
Kategorie uživatelů |
odborníci |
|
Velikost balení a obalový materiál |
Sypký prášek Velké vaky nebo pytle (s vnitřní vrstvou PP nebo PE): 500 - 1 200 kg |
4.2.1. Návod k danému způsobu použití
4.2.2. Opatření ke zmírnění rizik k danému způsobu použití
4.2.3. Údaje o možných přímých nebo nepřímých účincích, pokyny pro první pomoc a pohotovostní opatření na ochranu životního prostředí pro daný způsob použití
-
4.2.4. Pokyny pro bezpečné odstranění přípravku a jeho obalu pro daný způsob použití
-
4.2.5. Podmínky skladování a doba skladovatelnosti přípravku za normálních podmínek skladování pro daný způsob použití
-
4.3. Popis použití
Tabulka 3
Dezinfekce vnitřních podlahových povrchů ustájení a přepravy zvířat
|
Typ přípravku |
PT03: Veterinární hygiena |
|
V příslušných případech přesný popis povoleného použití |
- |
|
Cílový organismus (cílové organismy) (včetně vývojového stadia) |
Latinský název: Bacteria Obecný název: Bakterie Vývojové stadium: - Latinský název: Yeast Obecný název: Kvasinky Vývojové stadium: - Latinský název: Fungi Obecný název: Houby Vývojové stadium: - Latinský název: Viruses Obecný název: Viry Vývojové stadium: - |
|
Oblast(i) použití |
použití ve vnitřních prostorách |
|
Metoda (metody) aplikace |
Metoda: Přímá aplikace Podrobný popis: Přípravek se roztírá přímo na podlahy zvířecích stájí pomocí ručních nebo automatizovaných technik. Ruční rozmetání pomocí lopaty nebo poloautomatizované pomocí rozmetadla s nízkým nárazem. |
|
Aplikační dávka (dávky) a frekvence |
Aplikační dávka: 800 g přípravku / m2 Přípravek k přímému použití (RTU) Počet a načasování aplikace: Frekvence u ustájených zvířat: před každým produkčním cyklem. Frekvence u přepravy zvířat: po každé přepravě zvířat. Kontaktní doba: 48 hodin |
|
Kategorie uživatelů |
odborníci |
|
Velikost balení a obalový materiál |
Sypký prášek Velké pytle nebo vaky (s vnitřní vrstvou PP nebo PE): 500 - 1 200 kg Papírové pytle (s vnitřní vrstvou PP nebo PE): 25 kg |
4.3.1. Návod k danému způsobu použití
Na betonových podlahách:
Omyjte povrch tekoucí vodou;
Posypte přibližně 800 g přípravku / m2, aby byla pokryta vlhká půda, a přidejte 0,9 l/m2 vody;
Nechte působit minimálně 48 hodin.
Na uhlazené zemi:
Okartáčujte a navlhčete povrch;
Posypte cca. 800 g přípravku / m2 na vlhkou zem a přidejte 0,9 litru / m2 vody;
Nechte působit minimálně 48 hodin.
4.3.2. Opatření ke zmírnění rizik k danému způsobu použití
4.3.3. Údaje o možných přímých nebo nepřímých účincích, pokyny pro první pomoc a pohotovostní opatření na ochranu životního prostředí pro daný způsob použití
-
4.3.4. Pokyny pro bezpečné odstranění přípravku a jeho obalu pro daný způsob použití
Pouze pro přepravu zvířat: po kartáčování vozidlo opláchněte a vyčistěte.
4.3.5. Podmínky skladování a doba skladovatelnosti přípravku za normálních podmínek skladování pro daný způsob použití
-
4.4. Popis použití
Tabulka 4
Dezinfekce podlah venkovních výběhů pro zvířata
|
Typ přípravku |
PT03: Veterinární hygiena |
|
V příslušných případech přesný popis povoleného použití |
- |
|
Cílový organismus (cílové organismy) (včetně vývojového stadia) |
Latinský název: Bacteria Obecný název: Bakterie Vývojové stadium: - Latinský název: Yeast Obecný název: Kvasinky Vývojové stadium: - Latinský název: other fungi Obecný název: Houby Vývojové stadium: - Latinský název: Virus Obecný název: Viry Vývojové stadium: - |
|
Oblast(i) použití |
použití ve venkovním prostředí |
|
Metoda (metody) aplikace |
Metoda: přímá aplikace Podrobný popis: Přípravek se nanáší přímo na povrchy (podlahy) výběhů pro zvířata pomocí ručních nebo automatizovaných technik. Ruční rozmetání pomocí lopaty nebo poloautomatizované pomocí rozmetadla s nízkým nárazem. |
|
Aplikační dávka (dávky) a frekvence |
Aplikační dávka: 600 - 800 g přípravku/m2 Přípravek k přímému použití (RTU) Počet a načasování aplikace: Kontaktní doba 48 hodin Frekvence: maximálně dvě aplikace za rok. |
|
Kategorie uživatelů |
odborníci |
|
Velikost balení a obalový materiál |
Sypký prášek Velké pytle nebo vaky (s vnitřní vrstvou PP nebo PE): 500 - 1 200 kg Papírové pytle (s vnitřní vrstvou PP nebo PE): 25 kg |
4.4.1. Návod k danému způsobu použití
Před přivedením nových zvířat:
Neaplikujte v případě větru nebo deště.
4.4.2. Opatření ke zmírnění rizik k danému způsobu použití
4.4.3. Údaje o možných přímých nebo nepřímých účincích, pokyny pro první pomoc a pohotovostní opatření na ochranu životního prostředí pro daný způsob použití
-
4.4.4. Pokyny pro bezpečné odstranění přípravku a jeho obalu pro daný způsob použití
4.4.5. Podmínky skladování a doba skladovatelnosti přípravku za normálních podmínek skladování pro daný způsob použití
-
Kapitola 5. OBECNÝ NÁVOD K POUŽITÍ ( 1 )
5.1. Návod k použití
5.2. Opatření ke zmírnění rizik
5.3. Údaje o možných přímých nebo nepřímých účincích, pokyny pro první pomoc a pohotovostní opatření na ochranu životního prostředí
5.4. Pokyny pro bezpečné odstranění přípravku a jeho obalu
5.5. Podmínky skladování a doba skladovatelnosti přípravku za normálních podmínek skladování
Kapitola 6. DALŠÍ INFORMACE
Úplné názvy norem EN a právních předpisů uvedených v oddílech 4.1.2 - 4.4.2:
( 1 ) Návod k použití, opatření ke zmírnění rizik a jiné návody k použití uvedené v tomto oddíle platí pro povolená použití.