(ES) č. 1112/2002NAŘÍZENÍ KOMISE (ES) č. 1112/2002 ze dne 20. června 2002, kterým se stanoví prováděcí pravidla pro čtvrtou etapu pracovního programu podle čl. 8 odst. 2 směrnice Rady 91/414/EHS (Text s významem pro EHP)

Publikováno: Úř. věst. L 168, 27.6.2002, s. 14-30 Druh předpisu: Nařízení
Přijato: 20. června 2002 Autor předpisu: Evropská komise
Platnost od: 1. srpna 2002 Nabývá účinnosti: 1. srpna 2002
Platnost předpisu: Ano Pozbývá platnosti:
Původní znění předpisu

Text předpisu s celou hlavičkou je dostupný pouze pro registrované uživatele.



Nařízení Komise (ES) č. 1112/2002

ze dne 20. června 2002,

kterým se stanoví prováděcí pravidla pro čtvrtou etapu pracovního programu podle čl. 8 odst. 2 směrnice Rady 91/414/EHS

(Text s významem pro EHP)

KOMISE EVROPSKÝCH SPOLEČENSTVÍ,

s ohledem na Smlouvu o založení Evropského společenství,

s ohledem na směrnici Rady 91/414/EHS ze dne 15. července 1991 o uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh [1], naposledy pozměněnou směrnicí Komise 2002/48/ES [2], a zejména na čl. 8 odst. 2 druhý pododstavec uvedené směrnice,

vzhledem k těmto důvodům:

(1) Komise má provést pracovní program postupného posuzování účinných látek, které byly uvedeny na trh do dvou let od oznámení směrnice 91/414/EHS. První etapa tohoto programu byla stanovena nařízením Komise (EHS) č. 3600/92 ze dne 11. prosince 1992, kterým se stanoví prováděcí pravidla pro první etapu pracovního programu podle čl. 8 odst. 2 směrnice Rady 91/414/EHS o uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh [3], naposledy pozměněném nařízením Komise (ES) č. 2266/2000 [4]. Tato první etapa právě probíhá. Druhá a třetí etapa prací byly stanoveny nařízením Komise (ES) č. 451/2000 ze dne 28. února 2000, kterým se stanoví prováděcí pravidla pro druhou a třetí etapu pracovního programu podle čl. 8 odst. 2 směrnice Rady 91/414/EHS [5], a rovněž právě probíhají.

(2) Pro všechny existující účinné látky, na něž se nevztahuje první, druhá a třetí etapa programu, by měla být stanovena čtvrtá etapa prací. U určitých kategorií účinných látek je žádoucí uvést, které konkrétní účinné látky by měly být zařazeny do čtvrté etapy programu, a popřípadě za jakých podmínek použití.

(3) Měl by být stanoven postup oznámení, prostřednictvím kterého by zúčastnění producenti mohli informovat Komisi o svém zájmu na zařazení účinné látky do přílohy I směrnice 91/414/EHS a závazně prohlásit, že předloží všechny potřebné informace pro řádné zhodnocení účinné látky a pro rozhodnutí o této účinné látce se zřetelem na kritéria pro zařazení podle článku 5 směrnice. Takové informace by umožnily další stanovení priorit pracovního programu a umožnily by rozhodnout, zda by měly tyto látky zůstat po 25. červenci 2003 na trhu do té doby, než budou k dispozici výsledky posouzení, zda je možné očekávat, že jejich použití splní požadavky článku 5 směrnice 91/414/EHS.

(4) Je nezbytné definovat povinnosti oznamovatelů, pokud jde o formát, lhůty a orgány, kterým mají být informace předloženy. Pro různé kategorie účinných látek jsou vhodné různé úrovně oznámení. Pro určité kategorie účinných látek se požadavky na údaje a kriteria hodnocení vyvíjejí. Mělo by tedy být požadováno, aby zúčastnění producenti poskytli podrobné informace týkající se aktuální úplnosti své dokumentace a konečných výsledků a aby se zavázali k tomu, že poskytnou ve stanovené lhůtě úplnou dokumentaci. Pro ostatní účinné látky by měli zúčastnění producenti poskytnout základní informace pro dostatečnou identifikaci účinné látky a jejího použití, a rovněž se zavázat k tomu, že poskytnou ve stanovené lhůtě úplnou dokumentaci.

(5) Oznámení by nemělo být nezbytným předpokladem pro to, aby bylo možné po zařazení účinné látky do přílohy I směrnice 91/414/EHS uvádět přípravky na ochranu rostlin na trh s výhradou článku 13 uvedené směrnice.

(6) Postupy stanovené v tomto nařízení by se neměly dotknout postupů a opatření přijatých v rámci jiných právních předpisů Společenství, zejména podle směrnice Rady 79/117/EHS ze dne 21. prosince 1978, kterou se zakazuje uvádění na trh a používání přípravků na ochranu rostlin obsahujících určité účinné látky [6], naposledy pozměněné směrnicí Komise 91/188/EHS [7], jestliže bude mít Komise k dispozici informace, podle kterých mohou být požadavky směrnice splněny.

(7) V závislosti na závěrech zprávy o průběhu pracovního programu pro Evropský parlament a Radu podle čl. 8 odst. 2 třetího pododstavce směrnice 91/414/EHS přijme Komise podrobné regulativní předpisy umožňující co nejdříve ukončit hodnocení účinných látek, u nichž jsou ustanovení tohoto nařízení týkající se oznámení splněna, a rozhodnout o nich.

(8) V čl. 8 odst. 2 čtvrtém pododstavci směrnice 91/414/EHS je stanoveno, že Komise může rozhodnout o nezařazení určité účinné látky do přílohy I, pokud nejsou splněny požadavky článku 5 směrnice 91/414/EHS nebo pokud požadované informace a údaje nebyly předloženy ve stanovené lhůtě, a že členské státy odejmou povolení pro přípravky na ochranu rostlin obsahující takové účinné látky. Avšak v určitých případech a na základě dostatečného zdůvodnění členských států může být vhodné odložit takové odejmutí pro určitá použití, která jsou nezbytná a pro něž neexistuje náhradní řešení účinné ochrany rostlin nebo rostlinných produktů, aby bylo možné vyvinout náhradní řešení za výrobky, jejichž povolení bylo odňato.. Nezbytnost přezkoumání těchto opatření bude muset být prokázána pro každý jednotlivý případ.

(9) Jestliže pro určitou účinnou látku nebudou splněny požadavky tohoto nařízení týkající se oznámení, mohou zúčastněné strany požádat o zařazení takových účinných látek do přílohy I směrnice 91/414/EHS později za použití postupů podle čl. 6 odst. 2 směrnice 91/414/EHS.

(10) Výrobci mají nést náklady na hodnocení, které je potřebné k tomu, aby bylo prokázáno, že jejich výrobky uváděné na trh jsou bezpečné, a musí tedy platit poplatek orgánu určenému Komisí k posouzení oznámení pro účinné látky.

(11) Opatření tohoto nařízení jsou v souladu se stanoviskem Stálého výboru pro potravinový řetězec a zdraví zvířat,

PŘIJALA TOTO NAŘÍZENÍ:

KAPITOLA 1 OBECNÁ USTANOVENÍ A DEFINICE

Článek 1

Oblast působnosti

1. Tímto nařízením se stanoví prováděcí pravidla pro zahajovací fázi čtvrté etapy pracovního programu podle čl. 8 odst. 2 směrnice 91/414/EHS o uvádění přípravků na ochranu rostlin na trh (dále jen "směrnice").

2. Zahajovací fáze této čtvrté etapy se týká oznámení účinných látek uvedených v přílohách I a II tohoto nařízení s ohledem na jejich případné zařazení v pozdější etapě do jiného prioritního seznamu účinných látek a poté do přílohy I směrnice. Ustanovení čl. 6 odst. 2 a 3 a čl. 6 odst. 4 druhého pododstavce směrnice se nevztahují na látky uvedené nebo zmíněné v přílohách I a II, dokud nebyly pro tyto látky ukončeny postupy uvedené v tomto nařízení.

3. Toto nařízení se použije, aniž jsou dotčena:

a) přezkoumání provedená členskými státy, zejména přezkoumání s cílem obnovit povolení podle čl. 4 odst. 4 směrnice;

b) přezkoumání provedená Komisí podle čl. 5 odst. 5 směrnice;

c) hodnocení prováděná podle směrnice 79/117/EHS.

Článek 2

Definice

Pro účely tohoto nařízení se použijí tyto definice:

a) "producentem":

- se v případě účinných látek vyrobených ve Společenství rozumí výrobce nebo osoba usazená ve Společenství, a určená výrobcem jako jeho výhradní zástupce pro účely tohoto nařízení,

- se v případě účinných látek vyráběných mimo Společenství rozumějí osoba usazená ve Společenství, kterou výrobce určil za svého výhradního zástupce ve Společenství pro účely tohoto nařízení,

- se pro účinné látky, pro něž se předkládá společné oznámení nebo společná dokumentace, rozumějí sdružení producentů usazené ve Společenství, které producenti podle první a druhé odrážky určí pro účely tohoto nařízení;

b) "výrobcem" se rozumí osoba, která účinnou látku sama vyrábí nebo která výrobu účinné látky svým jménem smluvně zadává jiné straně;

c) "výborem" se rozumí Stálý výbor pro potravinový řetězec a zdraví zvířat zřízený článkem 19 směrnice 91/414/EHS.

Článek 3

Orgán členského státu

1. Členské státy svěří odpovědnost za plnění jejich povinností v rámci pracovního programu podle čl. 8 odst. 2 směrnice jednomu nebo více orgánům.

2. V každém členském státě bude jeden vnitrostátní orgán uvedený v příloze IV koordinovat a zajišťovat veškeré kontakty s producenty, s ostatními členskými státy a Komisí nezbytné pro účely tohoto nařízení. Každý členský stát bude informovat Komisi a určený koordinační vnitrostátní orgán každého z ostatních členských států o jakýchkoliv změnách sdělených údajů týkajících se určeného koordinačního vnitrostátního orgánu.

KAPITOLA 2 ČTVRTÁ ETAPA PRACOVNÍHO PROGRAMU

Článek 4

Základní oznámení

1. Producent, který si přeje zařadit účinnou látku uvedenou v příloze I tohoto nařízení do přílohy I směrnice, oznámí toto přání orgánu určenému v příloze V. Komise bude pravidelně kontrolovat úkoly uvedené v příloze V, které byly svěřeny určenému orgánu určenému v uvedené příloze. Postupem podle článku 19 směrnice může být rozhodnuto určit jiný orgán, jestliže by se ukázalo, že dané úkoly nejsou řádně plněny.

2. Oznámení musí být předloženo pro každou účinnou látku zvlášť, a to do tří měsíců ode dne vstupu tohoto nařízení v platnost a podle vzoru oznámení uvedeného v části 1 přílohy III tohoto nařízení, včetně písemného závazku předložit dokumentaci.

3. Producentovi, který včas neoznámil žádnou uvedenou účinnou látku podle odstavce 1 nebo jehož oznámení bylo odmítnuto podle článku 6, se může účastnit tohoto programu přezkoumání pouze společně s jedním nebo s více oznamovateli účinné látky, jejichž oznámení bylo přijato podle článku 6, včetně členského státu, který provedl oznámení podle čl. 6 odst. 2, a to při předkládání společné dokumentace.

Článek 5

Úplné oznámení

1. Producent, který si přeje zařadit účinnou látku uvedenou v příloze II tohoto nařízení do přílohy I směrnice, oznámí toto přání orgánu určenému v příloze V.

2. Oznámení musí být předloženo zvlášť pro každou účinnou látku takto:

a) do tří měsíců ode dne vstupu tohoto nařízení v platnost první oznámení podle vzoru oznámení uvedeného v části 1 přílohy III tohoto nařízení, a

b) do šesti měsíců ode dne vstupu tohoto nařízení v platnost druhé oznámení podle vzoru oznámení uvedeného v části 2 přílohy III tohoto nařízení, včetně písemného závazku předložit úplnou dokumentaci.

3. Producentovi, který neoznámil žádnou uvedenou účinnou látku podle odstavce 1 ve lhůtě uvedené v odstavci 2 nebo jehož oznámení bylo odmítnuto podle článku 6, bude povoleno účastnit se tohoto programu přezkoumání pouze společně s jedním nebo s více oznamovateli účinné látky, jejichž oznámení bylo přijato podle článku 6, včetně členského státu, který provedl oznámení podle čl. 6 odst. 2, a to při předkládání společné dokumentace.

Článek 6

Posuzování základních a úplných oznámení

1. Komise do dvou měsíců od uplynutí lhůty podle čl. 4 odst. 2 a čl. 5 odst. 2 písm. a) informuje výbor o oznámeních, která obdržela včas.

2. V případě účinné látky, pro niž žádný producent oznámení nepředložil, může členský stát projevit přání zařadit dotyčné účinné látky do přílohy I směrnice, a to provedením oznámení podle článku 4 nebo 5 orgánu určenému v příloze V. Tato oznámení musí být předložena co nejdříve, a nejpozději do tří měsíců ode dne, kdy Komise informovala členské státy o tom, že pro dotyčnou účinnou látku nebylo předloženo žádné oznámení. Členský stát předkládající oznámení bude poté pro účely hodnocení dotyčné účinné látky považován za producenta.

3. Komise nejpozději do šesti měsíců po termínech uvedených v čl. 4 odst. 2 a v čl. 5 odst. 2 informuje výbor o přijatelnosti obdržených oznámení, přičemž přihlédne ke kritériím podle přílohy IV částí 1 a 2.

4. Prováděcí pravidla pro předložení dokumentace, lhůtu/y pro jejich předkládání a režimu poplatků pro účinné látky, pro něž byla obdržena přijatelná oznámení, stanoví Komise v nařízení, které má být přijato podle čl. 8 odst. 2 druhého pododstavce směrnice.

5. Komise rozhodne podle čl. 8 odst. 2 čtvrtého pododstavce směrnice nezařadit do přílohy I směrnice účinné látky uvedené v příloze I nebo v příloze II tohoto nařízení, pro něž nebylo ve stanovené lhůtě předloženo žádné přijatelné oznámení. V rozhodnutí uvede důvody pro nezařazení. Členské státy odejmou povolení pro přípravky na ochranu rostlin obsahující tyto účinné látky ve lhůtě předepsané v dotyčném rozhodnutí.

KAPITOLA 3 POPLATKY

Článek 7

Poplatky za oznámení v rámci čtvrté etapy pracovního programu

1. Producent předkládající oznámení podle ustanovení článku 4 při předložení oznámení zaplatí orgánu určenému v příloze V za každou účinnou látku poplatek 750 eur. Poplatek bude použit výhradně k financování nákladů skutečně vynaložených na úkoly uvedené v příloze V.

2. Producent předkládající oznámení podle ustanovení čl. 5 odst. 2 písm. a) při předložení oznámení zaplatí orgánu určenému v příloze V za každou účinnou látku poplatek 5000 eur. Poplatek bude použit výhradně k financování nákladů skutečně vynaložených na úkoly stanovené v příloze V.

KAPITOLA 4 ZÁVĚREČNÁ USTANOVENÍ

Článek 8

Přechodná opatření

V rozhodnutí o postupném stažení účinné látky, pro niž nebylo předloženo žádné přijatelné oznámení, může Komise podle čl. 8 odst. 2 čtvrtého pododstavce směrnice 91/414/EHS před stažením stanovit dostatečně dlouhé přechodné období umožňující vyvinout vhodná náhradní řešení, jestliže členský stát předloží dodatečné technické důkazy prokazující nezbytnost dalšího používání dotyčné účinné látky a skutečnost, že neexistuje žádné odpovídající náhradní řešení.

Článek 9

Vstup v platnost

Toto nařízení vstupuje v platnost dnem 1. srpna 2002.

Toto nařízení je závazné v celém rozsahu a přímo použitelné ve všech členských státech.

V Bruselu dne 20. června 2002.

Za Komisi

David Byrne

člen Komise

[1] Úř. věst. L 230, 9.8.1991, s. 1.

[2] Úř. věst. L 148, 6.6.2002, s. 19.

[3] Úř. věst. L 366, 15.12.1992, s. 10.

[4] Úř. věst. L 259, 13.10.2000, s. 27.

[5] Úř. věst. L 55, 29.2.2000, s. 25.

[6] Úř. věst. L 33, 8.2.1979, s. 36.

[7] Úř. věst. L 92, 13.4.1991, s. 42.

--------------------------------------------------

PŘÍLOHA I

Účinné látky, na něž se vztahuje základní oznámení pro čtvrtou etapu pracovního programu podle čl. 8 odst. 2 směrnice

Veškeré účinné látky (včetně veškerých jejich derivátů, jako jsou soli, estery nebo aminy), které byly před 25. červencem 1993 na trhu, s výjimkou účinných látek uvedených v:

- nařízení (EHS) č. 3600/92,

- nařízení (ES) č. 451/2000,

- příloze II tohoto nařízení,

Bez ohledu na výše uvedené výjimky mohou látky dříve považované za látky, na něž se vztahuje směrnice Evropského parlamentu a Rady 98/8/ES [1], ale na něž se nyní po vymezení oblasti působnosti směrnice vztahuje směrnice 91/414/EHS, a které byly zařazeny do nařízení (ES) č. 451/2000, být oznámeny podle článku 4. To platí především pro látky povolené jako dezinfekční prostředky, tj. přípravky používané nepřímo (např. k dezinfekci nebo deratizaci prázdných skladových prostor nebo jiných prostor a objektů, jako jsou skleníky, klimatizační komory, nádoby, boxy, pytle, sudy atd. nebo k vyhubení škodlivých makroorganismů v těchto prostorách a v těchto objektech nebo na nich), účelem jejichž použití je vyhubit organismy, které jsou škodlivé výhradně a výslovně pro rostliny nebo rostlinné produkty, přičemž po ošetření budou v ošetřených objektech pěstovány nebo skladovány pouze rostliny nebo rostlinné produkty.

Všechny látky spadající do následujících kategorií, i když nejsou přímo zmíněny v níže uvedené tabulce, musí být oznámeny:

- účinné látky, jejichž použití je povoleno v potravinách nebo v krmivech podle právních předpisů EU;

- účinné látky, které jsou rostlinnými extrakty;

- účinné látky, které jsou živočišnými produkty nebo jsou z nich získávány jednoduchým zpracováním;

- účinné látky, které jsou nebo budou používány výhradně jako atraktanty nebo repelenty (včetně feromonů). Účinné látky, které jsou nebo budou používány výhradně v pastech (lapácích) a/nebo v odparnících podle nařízení Rady (EHS) č. 2092/91 [2] týkajícího se ekologického zemědělství.

Zejména všechny látky uvedené v následujícím seznamu, nebo spadající do kategorie uvedené v následujícím seznamu, by měly být oznámeny podle článku 5:

(4E,7Z)-trideka-4,7-dien-1-yl-acetát

(4Z,9Z)-dodeka-7,9-dien-1-ol

(7Z,11Z)-hexa-7,11-dien-1-yl-acetát

(E)-dodec-10-en-1-yl-acetát

(E)-tetradec-11-en-1-yl-acetát

(7E,9Z)-dodeka-7,9-dien-1-yl-acetát

(E,E)-dodeka-8,10-dien-1-ol

(E/Z)-dodec-8-en-1-yl-acetát

(Z)-hexadekan-11-ol

(Z)-tetradec-11-en-1-yl-acetát

(Z)-oktadekan-13-ol

(Z)-6-isopropenyl-3-methyldeka-3,4-dien-1-yl

(Z)-6-isopropenyl-3-methyldec-9-en-1-yl-acetát

(Z)-dodec-5-en-1-yl-acetát

(Z)-tetradekan-7-ol

(Z)-tetradec-7-enal

(Z)-dodec-8-en-1-ol

(Z)-dodec-8-en-1-yl-acetát

(Z)-dodec-9-en-1-yl-acetát

(Z)-hexadec-9-enal

(Z)-tetradec-9-en-1-yl-acetát

(Z)-trikos-9-en

(Z,E)-tetradekadien-1-yl-acetát

(Z,Z)-oktadien-1-acetát

1,7-dioxaspiro[5.5]undekan

Dekan-1-ol

2-fenylfenol (včetně sodné soli)

Propan-2-ol

3,7-dimethylokta-2,6-dien-1-ol

3,7-dimethylokta-2,6-dienal

4-chlor-3-methylfenol

dec-5-en-1-ol

dec-5-en-1-yl-acetát

6-benzyladenin

7,8-epoxy-2-methyloktadekan

7-methyl-3-methylidenokt-7-en-1-yl-propanoát

Octová kyselina

Akridinové báze

Alkyldimethylbenzylamonium-chlorid

Alkyldimethyl(ethylbenzyl)amonium-chlorid

Síran amonno-hlinitý

Síran hlinitý

Aminokyseliny

Uhličitan amonný

Hydroxid amonný

Síran amonný

Anthrachinon

Azadirachtin

Dusičnan barnatý

Bifenyl

Kostní olej (olej z kostního dehtu)

Kyselina boritá

Karbid vápníku

Uhličitan vápenatý

Chlorid vápenatý

Hydroxid vápenatý

Oxid vápenatý

Oxid uhličitý

Poly(iminoimidobiguanidin)-hydrochlorid

Chlorofylin

Cholin-chlorid

(7Z,11E)-hexadeka-7,11-dien-1-yl-acetát

(Z)-zeatin (N6-((Z)-4-hydroxy-3-methylbut-2-en-1-yl)adenin)

Citronellol

Cystein

Denathonium-benzoát

Didecyldimethylamonium-chlorid

Dioktyldimethylamonium-chlorid

Dodecylalkohol

EDTA a její soli

Ethanol

Ethoxychin (dihydro-6-ethoxy-2,2,4-trimethylchinolin)

Farnesol

Mastné kyseliny včetně esterů a solí, např. [3]

- Dekanová kyselina (kaprinová kyselina)

- Ethyl-hexanoát

- Ethyl-oleát

- Draselné soli mastných kyselin

- Pelargonová kyselina

Alifatické alkoholy

Listová kyselina

Formaldehyd

Mravenčí kyselina

Výtažek z česneku

Želatina

Giberelová kyselina

Giberelin

Glutaraldehyd

Lepy (lepové pásy na ovocné dřeviny)

Peroxid vodíku

Hydrolysované bílkoviny

Indolyloctová kyselina

Indolylbutanová kyselina

Síran železnatý

Křemelina

Mléčná kyselina

Benzyldodekanoyldimethylamonium-bromid

Benzyldodekanoyldimethylamonium-chlorid

Lecithin

Fosforečnan vápenatý

Polysulfid vápenatý

Methyl(nonyl)keton

Methyl-(E)-non-6-enoát

Naftalen

1-naftylacetamid

1-naftyloctová kyselina

2-naftyloxyacetamid

2-naftyloxyoctová kyselina

ethyl-naftylacetát

Nikotin

Dusík

Decyldimethyloktylamonium-chlorid

Výtažek z cibule

Oxychinolin; (chinolin-8-ol)

Papain

Parafinový olej

4-methylfenyl-acetát

Pepř

Ropné oleje

Ferodim

Kyselina fosforečná

Foxim

Rostlinné oleje, např. [4]:

- Kokosový olej

- Lýkovcový olej

- Etherické oleje

- Eukalyptový olej

- Kukuřičný olej

- Olivový olej

- Arašídový olej

- Piniový olej

- Řepkový olej

- Sójový olej

- Slunečnicový olej

Manganistan draselný

Kalium-sorbát

Pronumon

Propionová kyselina

Pyrethriny

Křemenný písek

Výtažek z hořkoně (z Guassia)

Kvartérní amoniové sloučeniny

Deriváty chinolinu

Repelenty (pachové) živočišného nebo rostlinného původu

Pryskyřice a polymery

Kamenný prach

Rotenon

Výtažek z mořských řas

Mořské řasy

Sebaková kyselina

Serikornin

Křemičitany (sodný a draselný)

Jodid stříbrný

N-chlor-4-methylbenzensulfonamid, sodná sůl (chloramin T)

Uhličitan sodný

Chlorid sodný

Hydrogenuhličitan sodný

Hydroxid sodný

Chlornan sodný

Natrium-dodecyl-sulfát

Disiřičitan sodný

Natrium-2-benzyl-4-chlorfenoxid

Natrium-2-fenylfenolát

Natrium-propanoát

Natrium-4-(terc-pentyl)fenoxid

Tetraboritan sodný

Výtažek ze sójových bobů

Epoxidovaný sójový olej

Síra a oxid siřičitý

Kyselina sírová

Dehtové oleje

(E)-non-6-en-1-ol

trans-dodec-9-en-1-yl-acetát

Trimedlur

Močovina

Vosky

[1] Úř. věst. L 123, 24.4.1998, s. 1.

[2] Úř. věst. L 198, 22.7.1991, s. 1.

[3] Každá mastná kyselina musí být oznámena samostatně, její varianty však ne.

[4] Každý rostlinný olej musí být oznámen samostatně.

--------------------------------------------------

PŘÍLOHA II

Veškeré účinné látky (včetně veškerých jejich derivátů, jako jsou soli, estery nebo aminy), na něž se vztahuje úplné oznámení pro čtvrtou etapu pracovního programu podle čl. 8 odst. 2 směrnice.

Účinné látky (včetně veškerých jejich derivátů), které byly před 25. červencem 1993 na trhu a které

1. jsou mikroorganismy, včetně virů, jako jsou:

Aschersonia aleyrodis

Virus granulosy Agrotis segetum

Bacillus sphaericus

Bacillus thuringiensis zahrnující [1]

- poddruh aizawai

- poddruh israelensis

- poddruh kurstaki

- poddruh tenebrionis

Beauveria bassiana

Beauveria brongniartii (syn. B. tenella)

Virus granulosy Cydia pomonella

Virus jaderné polyedrie Mamestra brassicae

Metarhizium anisopliae

Virus jaderné polyedrie Neodiprion sertifer

Phlebiopsis gigantea

Streptomyces griseoviridis

Virus bronzovitosti rajčat

Trichoderma harzianum

Trichoderma polysporum

Trichoderma viride

Verticillium dahliae Kleb.

Verticillium lecanii;

2. se používají jako rodenticidy (přípravky aplikované na plochy určené k pěstování rostlin (zemědělský pozemek, skleník, les) k ochraně rostlin nebo rostlinných produktů, které jsou dočasně skladovány na otevřených plochách mimo skladovací prostory), včetně těchto účinných látek

Brodifakum

Bromadiolon

Bromethalin

Kalciferol

Fosforečnan vápenatý

Chloralosa

Chlorofacinon

Cholekalciferol

Kumachlor

Kumafuryl

Kumatetralyl

Krimidin

p-dichlorbenzen

Difenakum

Difethialon

Difacinon

Ethanthiol

Flokumafen

Fluoracetamid

Isoval

Papain

Fosfan a sloučeniny uvolňující fosfan, např.

- fosfid hlinitý

- fosfid vápenatý

- fosfid hořečnatý

- fosfid zinečnatý

Pyranokumarin

Scillirosid

Kyanid sodný

Natrium-dimethylarsinát

Strychnin

Sulfachinoxalin

Síran thallný

Thiomočovina

Fosforečnan vápenatý;

3. se používají na uskladněné rostliny nebo rostlinné produkty, včetně těchto účinných látek:

kyanidy, např.:

- kyanid vápenatý

- kyanovodík

- kyanid sodný

fosfan a sloučeniny uvolňující fosfan, např.

- fosfid hlinitý

- fosfid hořečnatý

[1] Každý poddruh musí být oznámen samostatně.

--------------------------------------------------

PŘÍLOHA III

+++++ TIFF +++++

+++++ TIFF +++++

+++++ TIFF +++++

+++++ TIFF +++++

+++++ TIFF +++++

--------------------------------------------------

PŘÍLOHA IV

ČÁST 1 Kritéria pro přijetí oznámení podle článku 4

Oznámení bude přijato pouze v případě splnění následujících podmínek:

1. oznámení je předloženo ve lhůtě podle čl. 4 odst. 2;

2. je podáno oznamovatelem, který je producentem podle definice v čl. 2 písm. a), pro účinnou látku, jak je definována ve směrnici, a uvedenou na trh a používanou k ochraně rostlin;

3. oznámení je předloženo ve formátu stanoveném v příloze III části 1;

4. byl zaplacen poplatek podle čl. 7 odst. 1.

ČÁST 2 Kritéria pro přijetí oznámení podle článku 5

Oznámení bude přijato pouze v případě splnění následujících podmínek:

1. oznámení je předloženo ve lhůtě podle čl. 5 odst. 2;

2. je podáno oznamovatelem, který je producentem podle definice v čl. 2 písm. a), pro účinnou látku, jak je definována ve směrnici, a uvedenou na trh a používanou k ochraně rostlin;

3. oznámení je předloženo ve formátu stanoveném v příloze III části 2;

4. z kontroly úplnosti vyplývá, že úplnost dokumentace, která je v současnosti k dispozici, je uspokojivá, nebo je navržen časový plán jejího doplnění;

5. úplnost seznamu konečných výsledků je uspokojivá;

6. byl zaplacen poplatek podle článku 7 odst. 2.

--------------------------------------------------

PŘÍLOHA V

Subjekt určený podle článků 4 a 5

K provádění úkolů podle článku 6 je jménem Komise určen tento subjekt:

Biologische Bundesanstalt für Land- und Forstwirtschaft (RENDER 4), Messeweg 11-12 D-38104 Braunschweig (webová stránka: http://www.bba.de/english/render/htm nebo e-mail: [email protected]). Poplatek podle článku 7 musí být zaplacen na účet:

majitel účtu: Bundeskasse Halle

číslo účtu: 8000 10 20

BLZ 800 000 00, Landeszentralbank Halle

IBAN: DE 588 00 00 00 00 8000 10 20

BIC: ZBNS DE 21 800

(odkaz "BBA-RENDER 4" s uvedením referenčního čísla oznámení).

Tento orgán:

1. přezkoumá oznámení podle článků 4 a 5;

2. připraví a zpřístupní oznamovatelům formát oznámení podle čl. 4 odst. 2 a čl. 5 odst. 2;

3. posoudí oznámení a v případě potřeby je bude konzultovat s odborníky z ostatních členských států se zřetelem na podmínky pro přijetí podle přílohy IV;

4. předloží Komisi nejpozději do 3 měsíců od uplynutí lhůty podle v čl. 4 odst. 2 a čl. 5 odst. 2 zprávu o přijatelnosti obdržených oznámení

5. předá Komisi obdržená oznámení;

6. předá Komisi k dispozici podrobné účty;

7. jestliže celková částka poplatků, které všichni oznamovatelé zaplatili, překročí skutečné náklady na posouzení a administrativní zpracování veškerých oznámení, vrátí oznamovatelům přebytek ve stejných dílech.

--------------------------------------------------

PŘÍLOHA VI

KOORDINAČNÍ ORGÁNY V ČLENSKÝCH STÁTECH

RAKOUSKO

Bundesamt und Forschungszentrum für Landwirtschaft

Spargelfeldstraße 191

A-1226

Vienna

BELGIE

Ministère des classes moyennes et de l’agriculture

Service qualité des matières premières et analyses

WTC 3, 8e étage

Boulevard S. Bolivar 30

B-1000

Brussels

DÁNSKO

Ministry of Environment

Danish Environmental Protection Agency

Pesticide Division

Strandgade 29

DK-1401

Copenhagen K

NĚMECKO

Biologische Bundesanstalt für Land- und Forstwirtschaft (BBA)

Abteilung für Pflanzenschutzmittel und Anwendungstechnik (AP)

Messeweg 11-12

D-38104

Brunswick

ŘECKO

Hellenic Republic

Ministry of Agriculture

General Directorate of Plant Produce

Directorate of Plant Produce Protection

Department of Pesticides

3-5 Hippokratous Street

GR-10164

Athens

ŠPANĚLSKO

Ministerio de Agricultura, Pesca y Alimentación

Dirección General de Agricultura

Subdirección General de Medios de Producción Agrícolas

C/Ciudad de Barcelona, 118-120

E-28007

Madrid

FINSKO

Plant Production Inspection Centre

Pesticide Division

P.O. BOX 42

FIN-00501

Helsinki

FRANCIE

Ministère de l’agriculture et de la pêche

Direction générale de l’alimentation

Sous-direction de la qualité et de la protection des végétaux

251, rue de Vaugirard

F-75732

Paris

Cedex 15

IRSKO

Pesticide Control Service

Department of Agriculture, Food and Rural Development

Abbotstown Laboratory Complex

Abbotstown, Castleknock

Dublin

15

Ireland

ITÁLIE

Ministero della Sanità

Dipartimento degli Alimenti, Nutrizione e Sanità Pubblica Veterinaria

Ufficio XIV

Piazza G. Marconi, 25

I-00144

Rome

LUCEMBURSKO

Administration des services techniques de l’agriculture

Service de la protection des végétaux

Boîte postale 1904

16, route d’Esch

L-1019

Luxembourg

NIZOZEMSKO

College voor de Toelating van Bestrijdingsmiddelen

PO Box 217

6700

AE Wageningen

The Netherlands

PORTUGALSKO

Direcção-Geral de Protecção das Culturas,Quinta do Marquês

P-2780-155

Oeiras

ŠVÉDSKO

National Chemicals Inspectorate

P.O. Box 1384

S-17127

Solna

SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ

Pesticides Safety Directorate

Department for Environment, Food and Rural Affairs

Mallard HouseKings Pool3 Peasholme Green,York, YO1 7PX

United Kingdom

--------------------------------------------------

© Evropská unie, https://eur-lex.europa.eu/ , 1998-2022
Zavřít
MENU